Jak otwierać pliki CUE i BIN w systemie Windows 10 za pomocą PowerISO

Możesz się zastanawiać .pliki cue i jakie są. Widziałeś go na swoim komputerze z systemem Windows 10 i nie możesz go otworzyć. Cóż, możemy z całą pewnością stwierdzić, że pliki .cue są niczym niezwykłym i że można je łatwo otworzyć. Chodzi o to, że rozszerzenie .cue jest nadawane plikom tekstowym zawierającym informacje dotyczące super CD i płyt kompaktowych. Pliki te mają tendencję do definiowania sposobu organizacji ścieżek, a także przechowują treści związane z wymienionym rodzajem nośników fizycznych.

Pamiętaj, że informacje zawarte w każdym pliku CUE mogą zawierać szczegółowe informacje o każdej ścieżce audio, nazwę piosenkarza i nazwy utworów. Ponadto niektóre rozszerzenia .cue są powiązane z plikami Microsoft Cue Card. Widzisz, te karty CUE są zwykle tworzone w aplikacji Microsoft do różnych celów.

Jak otworzyć plik CUE / BIN

Jak otworzyć plik CUE / BIN

Format BIN / CUE służy do przechowywania obrazu dysku, na który składa się plik arkusza cue (.cue) i jeden lub więcej plików bin. Plik cue jest plikiem tekstowym, który przechowuje informacje o płycie i ścieżkach. Plik bin jest plikiem binarnym, w którym przechowywane są surowe kopie ścieżek sektor po sektorze na płycie. Dzięki PowerISO możesz otwierać pliki BIN / CUE, nagrywać je na dyski lub montować jako dysk wirtualny.

Przejdźmy teraz do treści tego artykułu, na który z niecierpliwością czekałeś.

Widzisz, można by pomyśleć, że Windows 10 miałby opcję montowania plików CUE, ale tak nie jest. Aby wykonać to zadanie, użytkownicy muszą pobrać oprogramowanie innych firm, a w tym przypadku chcielibyśmy polecić PowerISO. Teraz można także używać IsoBuster, WinRAR, WinMount, i VLC, ale dzisiaj skupimy się na korzystaniu z PowerISO, ponieważ jest to najlepsza z naszego punktu widzenia.

Po uruchomieniu oprogramowania na komputerze z systemem Windows 10 musisz wybrać otwarty, następnie zlokalizuj plik CUE na swoim komputerze. Zazwyczaj PowerISO powinien automatycznie podświetlać plik CUE, gdy tylko znajdziesz się w odpowiednim folderze, więc nie musisz się martwić.

Po zlokalizowaniu pliku wybierz go, a następnie kliknij przycisk z napisem Wyciąg. Powinieneś zobaczyć wyskakujące okno dialogowe, w którym użytkownik musi wybrać, gdzie wyodrębnić zawartość pliku CUE.

Jeśli chcesz, możesz wybrać każdy plik, który można wyodrębnić, ale pamiętaj, że w zależności od ich rozmiaru, czas wyodrębnienia może zająć trochę czasu.

PowerISO jest nie tylko świetny do otwierania plików CUE, ale jest też dobrą opcją do wyodrębnienia z niektórych innych dziwnych plików. Dwa, które przychodzą na myśl, to MDS i CCD.

Dla tych, którzy nadal używają Windows 8.1 i Windows 7, nie martw się, ponieważ PowerISO działa w wielu systemach operacyjnych Windows. Możesz pobrać go ze strony głównej.

Link do głównej publikacji