Jak otwierać pliki CSV w Dokumentach Google

Jeśli nie masz zainstalowanego programu Microsoft Excel lub odpowiednika typu Open Source, takiego jak Open Office lub Libre Office, i masz plik csv, który musisz otworzyć, być może próbowałeś go otworzyć w Dokumentach Google. Internetowa usługa zarządzania dokumentami Google zaskakująco nie obsługuje plików csv po wyjęciu z pudełka. Podczas próby otwarcia pliku csv na stronie pojawi się komunikat, że podgląd nie jest dostępny, a jedyną opcją jest pobranie pliku do lokalnego systemu komputerowego.

Ponieważ nie masz programu obsługującego dokumenty CSV na komputerze lokalnym, nie miałoby to żadnego sensu. Wielu użytkowników Dokumentów Google nie wie, że dostępna jest opcja wyświetlania zawartości pliku csv w Dokumentach Google.

google docs csv

Produkt Google obsługuje konwersje dokumentów i właśnie to musisz zrobić, aby wyświetlić plik w witrynie. Jeśli masz plik csv otwarty w Dokumentach Google, zobaczysz ekran bardzo podobny do powyższego. Kliknij menu Plik u góry i wybierz Eksportuj do arkusza kalkulacyjnego Google z menu kontekstowego.

eksport do arkusza kalkulacyjnego Google

Gdy to zrobisz, zobaczysz powiadomienie, że dokument jest przetwarzany. Nie powinno to zająć zbyt długo, chyba że plik csv ma ​​bardzo duży rozmiar. Po przekonwertowaniu jest wyświetlany jako arkusz kalkulacyjny w Dokumentach Google. Pamiętaj, że pracujesz teraz z przekonwertowanym plikiem, a nie oryginalnym.

Jeśli potrzebujesz regularnie uzyskiwać dostęp do zawartości plików csv w Dokumentach Google, możesz skonfigurować usługę tak, aby automatycznie konwertowała przesłane dokumenty do formatu Dokumentów Google. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, kliknij ikonę ustawień na głównej liście dokumentów, wybierz Ustawienia przesyłania z menu kontekstowego i tam Konwertuj przesłane pliki do formatu Dokumentów Google opcja.

ustawienia przesyłania dokumentów Google

Pliki są następnie automatycznie konwertowane do formatu Dokumentów Google podczas ich przesyłania. Należy pamiętać, że wpływa to na wszystkie obsługiwane typy dokumentów przesyłanych do witryny, a nie tylko na pliki csv.

Link do głównej publikacji