Jak odzyskać zapomniane hasła OneNote w systemie Windows 10

Microsoft OneNote to wbudowana aplikacja do organizowania notatników, której można używać do robienia notatek na zajęciach, spotkań biznesowych, tworzenia listy zakupów lub robienia list. Program OneNote używa sekcji do organizowania i grupowania podobnych notatek. Użytkownicy mogą chronić całą sekcję OneNote za pomocą blokady hasła.

Chronione hasłem Sekcje programu OneNote są niedostępne dla każdego oprócz autoryzowanych użytkowników mających dostęp do hasła. Chociaż jest to przydatna funkcja, nie jest przydatna, że ​​OneNote nie ma opcji odzyskiwania hasła, jeśli zapomnisz hasła.

Internetowe forum społeczności Microsoft zawiera mnóstwo pytań od użytkowników, którzy znajdują się w podobnej sytuacji i szukają sposobu na odzyskanie utraconego hasła do OneNote na komputerze z systemem Windows lub Mac.

Niestety firma Microsoft nie udostępniła żadnej opcji odzyskiwania w celu odzyskania zapomnianego hasła do notatek OneNote. Jednak z drugiej strony możesz podejmować nieograniczone próby odzyskania hasła i nadal nie blokować się w systemie na wiele nieudanych prób otwarcia pliku chronionego hasłem.

Jeśli zapomniałeś hasła do sekcji OneNote i nie mogłeś złamać hasła nawet po wielu próbach, oto kilka narzędzi do odzyskiwania hasła dla OneNote, które mogą pomóc Ci otworzyć chronioną hasłem sekcję OneNote przez złamanie go.

W tym artykule przyjrzymy się najlepszym narzędziom do odzyskiwania hasła, aby odzyskać zapomniane hasło sekcji OneNote w systemie Windows.

Istnieje wiele programów do odzyskiwania haseł, a najlepsze z nich wymieniliśmy po przetestowaniu pod kątem ich dokładności. Pamiętaj jednak, aby przed zakupem pełnej wersji płatnej wypróbować wersję testową tych narzędzi.

  • Przeczytaj także: Chroń swoje pliki przed oprogramowaniem ransomware za pomocą Paragon Backup Recovery 16 Free

Jakiego oprogramowania mogę użyć do odzyskania haseł OneNote?

1

Podstawowy zestaw Passware

Podstawowy zestaw Passware

  • Cena £ — Bezpłatne demo / 49 USD

Passware to rozwiązanie do odzyskiwania hasła premium, za pomocą którego możesz spróbować odzyskać zapomniane hasło do sekcji OneNote. Zestaw Passware jest dostępny w wielu wersjach, w tym Windows Key Business, Standard Plus i Basic.

Edycja Passware Kit Basic umożliwia odzyskiwanie hasła dla ponad 50 typów plików. Inne edycje oferują jeszcze więcej. Jest to łatwe w użyciu rozwiązanie z intuicyjnym interfejsem użytkownika i przydatnymi funkcjami, takimi jak przetwarzanie plików wsadowych itp.

Passware może odzyskać hasło do sekcji OneNote dla dowolnej wersji OneNote. Proces odzyskiwania może potrwać od kilku minut do kilku godzin, w zależności od złożoności hasła.

Do odzyskiwania hasła wykorzystuje zaawansowane ataki odzyskiwania, takie jak słownik, Xieve, Brute-Force, znane hasło / część i poprzednie hasło. Połączony tryb ataku wykorzystuje kombinację obu znaków i liczb do złamania ogólnego hasła.

Oprócz odzyskiwania hasła OneNote, Passware Kit Basic może także odzyskać hasło administratora systemu Windows, MS Excel, MS Word, przeglądarki internetowe, PowerPoint i inne pliki i system Windows.

Bezpłatne demo może odzyskać plik zawierający trzyliterowe hasło lub pierwsze trzy litery dowolnego hasła. Czas przetwarzania jest również ograniczony do jednej minuty, co oznacza, że ​​wersja demonstracyjna nie może złamać skomplikowanego hasła, które wymaga więcej niż jednej minuty.

Korzystanie z narzędzia jest łatwe. Uruchom Passware Kit Basic, wybierz plik, dla którego chcesz odzyskać hasło, lub po prostu przeciągnij i upuść go w oknie Passware. Następnie wybierz folder, w którym chcesz zapisać odzyskany plik (opcjonalnie). Kliknij przycisk Odzyskaj hasło, aby rozpocząć proces.

Jeśli oprogramowanie złamie hasło sekcji OneNote, wyświetli je w sekcji Hasło na karcie Znaleziono hasła. Możesz także w każdej chwili przerwać i wznowić operację.

Pobierz Podstawowy zestaw Passware 

  • Przeczytaj także: Odzyskiwanie utraconych plików za pomocą oprogramowania Stellar Data Recovery

2)

Ostatnie hasło do OneNote

LastBit OneNote Password Recovery

  • Cena £ — Bezpłatne demo / 39 €

Last Bit oferuje rozwiązania do odzyskiwania hasła dla urządzeń z systemem Windows. Firma ma również rozwiązanie do odzyskiwania hasła OneNote Hasło OneNote. Jest to lekka aplikacja komputerowa, która może pomóc w odzyskaniu zapomnianego hasła do sekcji OneNote.

Hasło OneNote jest aplikacją premium i kosztuje około 39 €, co jest dość drogie jak na każdy standard. Ponieważ jednak aplikacje te są używane tylko raz przez większość użytkowników, programiści zwykle wyceniają je na wyższym poziomie.

Hasło OneNote to narzędzie dla wielu użytkowników, więc jeśli chcesz go używać do celów komercyjnych, jest to również możliwe.

Aby odzyskać hasło, oprogramowanie używa różnych metod ataku. Pierwszym z nich jest Brute Force Attack — dzięki tej metodzie oprogramowanie próbuje użyć każdej możliwej kombinacji znaków jako hasła. Dictionary Attack — za pomocą tej metody oprogramowanie wypróbowuje każde słowo ze słownika jako hasło, a na koniec Smart Force Attack — w tym trybie oprogramowanie zakłada, że ​​hasło ma tylko litery, a kombinacja liter użyta dla hasła jest znacząca.

Korzystanie z oprogramowania jest łatwe. Po zainstalowaniu uruchom program i kliknij ikonę Otwórz. Wybierz z listy plik chroniony hasłem OneNote. Wybierz tryb automatyczny lub niestandardowy dla trybu odzyskiwania i kliknij Dalej.

Hasło programu OneNote wybierze tryb słownika, aby złamać hasło. Możesz użyć wbudowanego słownika średniej wielkości lub ze słownika Last Bit. Ponadto wprowadź również ostatnie hasło, którego pamiętasz, i kliknij OK.

Oprogramowanie wypróbuje wszystkie możliwe kombinacje haseł i spróbuje je złamać. Jeśli zostanie znaleziony, wyświetli komunikat o powodzeniu z innymi szczegółami, takimi jak upływ czasu i odzyskane hasło.

Pobierz ostatnie hasło do OneNote 

  • Przeczytaj także: 6 najlepszych programów zabezpieczających dla wielu urządzeń [Lista 2019]

3)

Hasło OneNote od Thegrideon Software

Hasło OneNote od Thegrideon Software

  • Cena £ — Bezpłatny okres próbny / 29,95 USD dla jednego użytkownika

Hasło OneNote Thegrideon Software to narzędzie do odzyskiwania hasła w sekcji OneNote. Jest to aplikacja premium z bezpłatną wersją próbną w ofercie. Aby uzyskać pełną wersję narzędzia, musisz wydać 29,95 USD na licencję dla jednego użytkownika.

To oprogramowanie jest kompatybilne ze wszystkimi wersjami dokumentów OneNote. Podobnie jak inne narzędzia do odzyskiwania hasła, OneNote Password używa również wielu trybów ataków, w tym zaawansowanych ataków mieszanych w celu precyzyjnego ustawienia zakresu wyszukiwania, ataków Brute-force i ataków słownikowych.

Ponadto może zapisać odzyskane hasło w osobnym pliku. Na froncie dostosowywania możesz wybrać typy ataków, których chcesz użyć, liczbę rdzeni procesora, które chcesz użyć, włączyć lub wyłączyć przyspieszenie GPU oraz otworzyć plik muzyczny lub łącze internetowe po zakończeniu sesji odzyskiwania hasła automatycznie.

Interfejs użytkownika jest prosty i łatwy w użyciu. Po uruchomieniu narzędzia kliknij przycisk Otwórz i wybierz plik OneNote, który chcesz odzyskać. Następnie wybierz tryb ataku i kliknij Dodaj / Usuń w zależności od wymagań.

Zaznacz „Zapisz hasło do opcji pliku”, jeśli chcesz zapisać hasło w osobnym pliku. Kliknij Start i poczekaj na zakończenie procesu. Przetestowaliśmy narzędzie z plikiem OneNote chronionym trzyliterowym łatwym hasłem i było w stanie wykryć hasło w ciągu kilku sekund.

Jednak w wersji testowej hasło będzie ukryte za pomocą ***, co oznacza, że ​​musisz kupić wersję premium, aby zobaczyć hasło.

Pobierz hasło OneNote od Thegrideon Software 

  • Przeczytaj także: OneNote dla systemu Windows 10 umożliwia teraz tworzenie wykresów równań matematycznych

4

Odzyskiwanie hasła OneNote przez oprogramowanie Passcape

Odzyskiwanie hasła OneNote przez oprogramowanie Passcape

  • Cena £ — Bezpłatny okres próbny / Premium 29 USD

Narzędzie OneNote Password Recovery firmy Passcape Software twierdzi, że stosuje najbardziej zaawansowaną technikę odzyskiwania opracowaną przez firmę w celu złamania hasła do sekcji OneNote.

Jest to również narzędzie premium i kosztuje 29 USD za pełną wersję. Możesz jednak pobrać bezpłatną, ale ograniczoną wersję narzędzia do oceny. Darmowa wersja może wyświetlać pierwsze trzy litery złamanego hasła, co oznacza, że ​​musisz uaktualnić do pełnej wersji, aby odzyskać pełne hasło.

Interfejs użytkownika jest prosty, a narzędzie jest równie łatwe w użyciu, jak te wspomniane wcześniej. To narzędzie do odzyskiwania hasła wykorzystuje ponad dziesięć rodzajów trybów do odzyskania hasła. Ponadto zawiera funkcje, takie jak zaawansowany raport z audytu, możliwość tworzenia słowników i zarządzania nimi, wbudowane wsparcie dla formatów ASCII, UNICODE, UTF8, PCD, RAR i ZIP, programy do edycji tekstu i inne. Po wyjęciu z pudełka obsługuje trzy języki: angielski, francuski i rosyjski.

Aby odzyskać hasło do OneNote, uruchom OneNote Password Recovery. Kliknij Otwórz dokumenty i wybierz plik OneNote. Przejdź do zakładki Odzyskiwanie i kliknij przycisk Uruchom, aby rozpocząć proces odzyskiwania.

Małe okienko wyskakujące pokazuje status odzyskiwania po zakończeniu procesu. Jeśli jakieś hasło zostanie znalezione, zostanie wyświetlone na karcie postępu.

Ponadto pokazuje także raporty dotyczące użytkowania i odzyskiwania sprzętu. Możesz zmienić typ ataków w zakładce Opcje i wybierać spośród opcji ataku Smart, Common i Advanced. Posiada również opcję ataku wsadowego w celu odzyskania wielu plików jednocześnie.

Pobierz OneNote Password Recovery firmy Passcape Software 

Wniosek

Całe oprogramowanie z tej listy jest w stanie odzyskać hasło do sekcji OneNote. Jednak czas i szybkość odzyskiwania hasła zależy od złożoności hasła.

Chociaż firma Microsoft nie oferuje żadnej wbudowanej opcji odzyskiwania hasła, możesz użyć tych narzędzi innych firm do odzyskania hasła do sekcji OneNote.

Chociaż żadne z tych narzędzi nie jest bezpłatne, możesz pobrać wersję próbną oprogramowania, aby najpierw przetestować jego możliwości, a następnie kupić wersję premium na wypadek, gdyby odzyskał hasło i ukrył je za gwiazdkami.

Wypróbuj te narzędzia i daj nam znać, jeśli udało Ci się odzyskać hasło do dokumentu OneNote w komentarzach poniżej.

Link do głównej publikacji