Jak odzyskać usunięte wiadomości e-mail Hotmail

Microsoft wdrożył dwa mechanizmy zabezpieczające przed awarią, jeśli chodzi o usuwanie wiadomości e-mail w Hotmail. Wiadomości e-mail, które usuwasz w usłudze pocztowej Microsoft, są najpierw przenoszone do usunąćd folder. Jest to podobne do sposobu usuwania plików w systemie Windows. Chodzi o to, aby dać Ci możliwość odzyskania wiadomości e-mail, które mogły zostać przypadkowo usunięte, lub wiadomości e-mail, które zostały usunięte, ale musisz uzyskać do nich dostęp później.

Kliknięcie na usunięte na pasku bocznym wyświetla wszystkie wiadomości e-mail, które zostały usunięte w Hotmail i jeszcze nie zostały usunięte z tego folderu.

Odzyskaj usunięte e-maile Hotmail

usunięty hotmail e-mail

Możesz odzyskać wiadomości e-mail z folderu usuniętych wiadomości e-mail, przeciągając je i upuszczając w innym folderze. Ważne jest sprawdzenie wszystkich wiadomości e-mail, które chcesz przenieść z usuniętego folderu do innego, jeśli chcesz przenieść więcej niż jedną wiadomość e-mail z folderu. Chociaż możesz przenosić wszystkie wiadomości e-mail indywidualnie, zwykle wygodniej jest zaznaczyć wszystkie wiadomości e-mail i przenieść je jednocześnie.

E-maile, które usuwasz w usuniętym folderze Hotmail, niekoniecznie są trwale usuwane. Może to być zaskoczeniem dla użytkowników Hotmaila, którzy myśleli, że usunięte wiadomości e-mail będą w rezultacie niemożliwe do odzyskania.

Gdy spojrzysz na dół ekranu, zobaczysz tam następujący komunikat:

Zgubiłeś wiadomość? Gdy odzyskujesz usunięte wiadomości, przywracamy tyle, ile możemy. Ucz się więcej.

Odzyskaj usunięte wiadomości wysyła polecenie do Hotmaila, aby odzyskać jak najwięcej usuniętych wiadomości e-mail. Chociaż nie masz gwarancji, że e-maile można odzyskać, może to oznaczać, że ty lub ktoś inny możesz odzyskać e-maile, które Twoim zdaniem zostały trwale usunięte. Podobnie jak w przypadku wszystkich rzeczy technicznych, można to wykorzystać do dobrych i złych celów.

Microsoft nie zdradza wiele na temat tego procesu. Firma nie określa kryteriów (np. Czasu, miejsca lub innych ograniczeń), które wykorzystuje do odzyskiwania wcześniej usuniętych wiadomości e-mail.

Strona pomocy zauważa, że ​​usunięty folder jest regularnie czyszczony, a opcja została zaprojektowana przede wszystkim w celu umożliwienia użytkownikom odzyskiwania wiadomości e-mail po atakach hakerów (ponieważ hakerzy mogą usuwać wszystkie wiadomości z konta).

Istnieje jednak możliwość powstrzymania Hotmail od oferowania odzyskiwania skasowanych wiadomości. Kliknij na Opcje link w prawym górnym rogu ekranu i zaznaczone Więcej opcji z menu kontekstowego.

Kliknij zaawansowane ustawienia prywatności pod dostosowywanie Hotmaii przełączam z pozwól mi odzyskać usunięte wiadomości do nie pozwól mi odzyskać usuniętych wiadomości — gdy opuszczą folder Usunięte, nie podawaj linku, aby je odzyskać pod usunięte wiadomości tutaj.

Hotmail usunął wiadomości

Kliknij przycisk Zapisz na końcu, aby zapisać nowe preferencje. Wiadomości e-mail, które usuniesz w usuniętym folderze od tego momentu, nie można już odzyskać.

Link do głównej publikacji