Jak naprawić uszkodzone pliki HTML za pomocą Notatnika

Praca z dowolnym plikiem, w tym HTML, wymaga terminowego tworzenia kopii zapasowych. Niektórzy użytkownicy znaleźli się w niekorzystnej sytuacji, ponieważ pliki zostały z jakiegoś powodu uszkodzone. Jeśli uszkodzony plik HTML jest rzeczywiście uszkodzony i nie patrzymy na błąd kodowania, prawie nic nie możesz zrobić. Jeśli jednak kodowanie sprawiło, że cały tekst był zakodowany, sprawdź poniżej rozdzielczość.

Jak naprawić uszkodzone pliki HTML

Szanse na uszkodzenie pliku HTML są niewielkie. Mimo to zawsze zaleca się tworzenie wielu kopii zapasowych wszystkich projektów i zapisywanie ich w różnych lokalizacjach. Istnieje niewielka szansa, że ​​będziesz w stanie odzyskać uszkodzone pliki HTML, jeśli nie zostaną poprawnie zapisane. To samo dotyczy sytuacji, gdy zastąpiłeś te pliki. Co w połączeniu uniemożliwia odzyskanie pliku.

Możesz jednak użyć niektórych narzędzi w narzędziach do edycji (Notepad ++ lub Microsoft Word), aby spróbować naprawić uszkodzenie. Mimo że nie pokładamy wielkich nadziei.rozwiązać uszkodzone problemy z plikiem HTML

Ponadto czasami narzędzie nie będzie w stanie odkodować znaku, jeśli skopiujesz wklejone znaki specjalne lub połączysz (połączymy) dwa różne schematy kodowania.

Tak więc otwórz dokument i przeglądaj wszystkie dostępne schematy kodowania, aż znajdziesz ten, który pasuje do bieżącego schematu. Jeśli to nie pomoże, możesz użyć (jeśli jest dostępna) funkcji Windows File History. W ten sposób możesz przywrócić starszą wersję pliku HTML, zanim nastąpi uszkodzenie.

Jeśli to nie pomoże, zacznij od nowa i nie zapomnij wykonać kopii zapasowej plików w odpowiednim czasie, aby uniknąć utraty danych w przyszłości. Jeśli znasz alternatywny sposób radzenia sobie z korupcją HTML, powiedz nam w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji