Jak naprawić skalowanie DPI YouTube w Windows 10

Kroki prowadzące do rozwiązania problemów ze skalowaniem DPI na YouTube

 1. Dostosuj ustawienia DPI wyświetlacza systemu
 2. Sprawdź opcje powiększania w przeglądarce i wyłącz dodatki
 3. Pozwól przeglądarce na samodzielne skalowanie
 4. Wyczyść pamięć podręczną przeglądarki i dane przeglądania
 5. Dodaj parametr polecenia podczas uruchamiania przeglądarki
 6. Zainstaluj ponownie przeglądarkę
 7. Sprawdź sterowniki GPU

Złe skalowanie DPI z pewnością nie jest nowością na platformie Windows. I wydaje się, że Windows 10 ma najwięcej problemów dotyczących wysokiej rozdzielczości na małych lub średnich wyświetlaczach. To właśnie jeden z powodów, dla których niektórzy użytkownicy mieli trudności z odtwarzaniem wideo w YouTube. Ze względu na rozbieżność między PPI i DPI filmy wydają się rozmyte i ledwo można je oglądać.

Z tego powodu przygotowaliśmy kilka rozwiązań, które powinny umożliwić rozwiązanie problemu. Jeśli nie masz pewności, co robić, postępuj zgodnie z listą przygotowaną poniżej.

ROZWIĄZANE: Problemy z DPI DPI w systemie Windows 10

1: Dostosuj ustawienia DPI wyświetlacza systemu

Jeśli problem ma charakter lokalny lub ogólnie wpływa na skalowanie DPI, pierwszym krokiem powinna być zmiana wartości domyślnej i poszukiwanie zmian. Jest to poważny problem, z którym Microsoft wciąż nie radził sobie. Wyświetlacz na dużą skalę będzie cierpiał na rozmycie, w tym na przesyłanie strumieniowe wideo. Nawet w niektórych rodzimych aplikacjach UWP. W ten sposób pojawia się problem DPI z odtwarzaniem filmów z YouTube.

 • Wykonaj następujące kroki, aby zmienić ustawienia DPI systemu:

  1. Naciśnij klawisz Windows + I, aby otworzyć Ustawienia.
  2. Wybierać System.Windows 10 dpi naprawić youtube
  3. W sekcji Wyświetlanie wybierz zalecaną skalowanie. Oto 100%, jak powinno być w tej konfiguracji wyświetlania.Windows 10 dpi naprawić youtube
  4. Możesz także kliknąć Zaawansowane ustawienia skalowania znajdujące się poniżej i przełączać „Pozwól systemowi Windows spróbować naprawić aplikacje, aby nie były rozmyte» opcja.Windows 10 dpi naprawić youtube

  2: Sprawdź opcje powiększania w przeglądarce i wyłącz dodatki

  Podczas przesyłania strumieniowego wideo prawdopodobnie będziesz korzystać z przeglądarki internetowej, aby uzyskać dostęp do YouTube. Negatywny efekt skalowania DPI może być wynikiem różnych złożonych niedociągnięć. Może to jednak wynikać z najprostszych błędów.

  Mianowicie, jeśli powiększysz (lub pomniejszysz, jeśli o to chodzi) interfejs przeglądarki, strumieniowanie wideo może być rozmyte i może mieć złe skalowanie DPI. Oczywiście można tego uniknąć, po prostu resetując opcje Zoom do domyślnych (100%).

  • Ponadto zalecamy tymczasowe wyłączenie wszystkich posiadanych dodatków. Niektóre z nich, zwłaszcza rozszerzenia anty-śledzące i blokujące dodatki, mogą zakłócać odtwarzanie wideo. Na koniec w tej sekcji musimy zaproponować sprawdzenie połączenia sieciowego. YouTube automatycznie obniży jakość odtwarzania, jeśli masz słabe połączenie lub małą przepustowość.

   3: Pozwól przeglądarce na samodzielne skalowanie

   Skalowanie DPI jest poważnym problemem dla aplikacji UWP, ponieważ są one zaprogramowane do śledzenia skalowania systemu. Jednak standardowe programy win32 innych firm mają możliwość samodzielnego skonfigurowania skalowania DPI. Może to pomóc rozwiązać problem ze skalowaniem DPI YouTube na YouTube.

   Dotyczy to każdej aplikacji, w tym wszystkich przeglądarek internetowych. Jest to część opcji zgodności, które służą do optymalizacji i poprawy komfortu użytkowania starszych lub niezgodnych programów.

   Wykonaj następujące kroki, aby umożliwić przeglądarce internetowej korzystanie z własnych ustawień DPI:

   1. Kliknij prawym przyciskiem myszy skrót na pulpicie przeglądarki i otwórz Nieruchomości.
   2. Wybierz Zgodność patka.
   3. Kliknij na «Zmień ustawienia wysokiej DPI”.
   4. Sprawdź «Użyj tego ustawienia, aby naprawić problemy ze skalowaniem dla tego programu zamiast tego w Ustawieniach”Pudełko.
   5. Sprawdź «Zastąp zachowanie skalowania w wysokiej rozdzielczości DPI”I wybierz Podanie z menu rozwijanego.Windows 10 dpi naprawić youtube

   4: Wyczyść pamięć podręczną przeglądarki i dane przeglądania

   Skoro już o tym mowa, przejdźmy do rozwiązywania problemów związanych z przeglądarką. Na przykład Google Chrome ma pewne problemy z Windows 10, jeśli chodzi o skalowanie DPI. W pewnym stopniu ma to związek z systemem Windows 10, podczas gdy czasem zatkany Chrome jest winny.

   • Dane w pamięci podręcznej mogą być pomocne, aby przyspieszyć przeglądanie i sprawić, aby korzystanie z nich było jak najbardziej płynne. Z czasem może to jednak wpłynąć na ogólną wydajność. Z tego powodu zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej przeglądarki. Mamy nadzieję, że pozwoli ci to oglądać filmy na YouTube bez rozmycia lub złego skalowania DPI.

    Oto jak wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki odpowiednio w Chrome, Mozilli i Edge.

    Google Chrome i Mozilla Firefox

    1. naciśnij Shift + Ctrl + Delete aby otworzyć „Wyczyść dane przeglądania» menu.
    2. Wybierz „Cały czas” jako zakres czasu.
    3. Skoncentruj się na usunięciu „Ciasteczka’, „Obrazy i pliki z pamięci podręcznej”I inne dane witryny.
    4. Kliknij na Wyczyść dane przycisk.Windows 10 dpi naprawić youtube

    Microsoft Edge

    1. otwarty Brzeg.
    2. naciśnij Ctrl + Shift + Delete.
    3. Zaznacz wszystkie pola i kliknij Jasny.Windows 10 dpi naprawić youtube

    5: Dodaj parametr polecenia podczas uruchamiania przeglądarki

    Innym sposobem manipulowania wykonaniem programu innej firmy na platformie Windows jest dodanie parametru uruchamiania. Istnieją różne parametry, za pomocą których można ręcznie skonfigurować zachowanie aplikacji pod ręką. W takim przypadku musimy ustawić parametr, który wymusza obsługę wysokiej DPI.

    • Można to zrobić za pomocą skrótu Właściwości. Jeśli nie masz pewności, jak to zrobić, wykonaj poniższe czynności:

      1. Kliknij prawym przyciskiem myszy skrót na pulpicie przeglądarki i otwórz Nieruchomości.
      2. Pod Skrót , skoncentruj się na Cel patka.
      3. Do ścieżki instalacji dodaj następujący parametr i zapisz zmiany.
       • wsparcie-dpi = 1 / współczynnik skali urządzenia siły = 1Windows 10 dpi naprawić youtube

     6: Zainstaluj ponownie przeglądarkę

     Jeśli Twoja przeglądarka jest jedyną wyróżniającą się częścią, która nie działa, ponowna instalacja jest prawidłową opcją. Istnieje wiele powodów, dla których przeglądarka zaczyna źle funkcjonować. Można to oczywiście łatwo rozwiązać, całkowicie usuwając bieżącą instalację i pobierając najnowszą wersję wspomnianej przeglądarki.

     • Po wykonaniu tej czynności możesz korzystać z YouTube bez skalowania problemów z DPI. Nie zapomnij usunąć wszystkich lokalnie przechowywanych danych utworzonych przez przeglądarkę.

      7: Sprawdź sterowniki GPU

      Wreszcie problem może leżeć w wadliwym sterowniku karty graficznej. Musimy potwierdzić, że zainstalowano odpowiedni sterownik, sprawdzając dostępne rozdzielczości. Twoja natywna rozdzielczość powinna być ustawiona jako wartość domyślna. Jeśli wartości są niższe, oznacza to, że sterownik GPU nie jest zainstalowany, a ogólny sterownik ekranu jest aktywny. I nie chcemy tego.

      Dotyczy to szczególnie zaraz po instalacji systemu. Windows 10 głównie instaluje wszystkie niezbędne sterowniki, ale przez większość czasu trudno jest uzyskać odpowiedni sterownik GPU.

      • Aby to naprawić, musisz ręcznie pobrać sterownik z oficjalnej strony OEM. Możesz znaleźć sterowniki na jednej z tych 3 stron:

       • NVidia
       • AMD / ATI
       • Intel

       Powiedziawszy to, możemy zakończyć ten artykuł. Jeśli nadal masz problemy ze skalowaniem DPI w YouTube, opublikuj szczegółowe informacje tutaj. Możemy ci pomóc z dostarczeniem wystarczającej ilości informacji. Możesz to zrobić w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji