Jak naprawić problemy Continuum w systemie Windows 10

Windows Continuum jest jedną z doskonałych funkcji dostępnych w systemie Microsoft Windows 10. Umożliwia automatyczne przełączanie między trybem pulpitu a trybem tabletu w zależności od sposobu korzystania z niego. Mimo że ta funkcja jest fabrycznie zainstalowana we wszystkich wersjach systemu Windows 10, nie zawsze działa zgodnie z przeznaczeniem.

Dzisiaj postaramy się rozwiązać najczęstsze problemy występujące podczas korzystania z Microsoft Windows Continuum.

1. Sprzęt

Windows Continuum jest zależny od sprzętu, co oznacza, że ​​nie przełącza się automatycznie między tymi dwoma trybami bez wsparcia sprzętowego. Zasadniczo potrzebuje przełącznika, który każe mu włączyć tryb tabletu, gdy wyjmiesz urządzenie ze stacji dokującej lub odłączysz fizyczną klawiaturę i wyłączysz ją po ponownym podłączeniu stacji dokującej lub klawiatury.

Oznacza to, że sprzęt musi być zbudowany z myślą o Windows Continuum. Tak, producenci mogą emulować zmianę oprogramowania za pomocą sterowników, ale wolą zachować te funkcje jako punkt sprzedaży nowego sprzętu.

W tej chwili tablety Microsoft Surface, począwszy od trzeciej edycji, są jedynym oficjalnie obsługiwanym sprzętem przez funkcję Windows Continuum. Inni producenci mogą zapewnić wsparcie w przyszłych aktualizacjach oprogramowania.

2. Zaktualizuj system

Niektóre funkcje w systemie Windows mogą nie działać, jeśli Twój system nie jest aktualny, a Windows Continuum jest jedną z nich. Na przykład po pierwszym uruchomieniu użytkownicy Microsoft Surface 3, którzy dokonali aktualizacji do systemu Windows 10, nie mogli korzystać z Windows Continuum, dopóki nie wydano późniejszej aktualizacji, która rozwiązała ten problem.

Możesz sprawdzić, czy twoje urządzenie ma jakieś oczekujące aktualizacje, wchodząc na stronę Ustawienia okno z Menu Start. Stamtąd idź do Aktualizacja bezpieczeństwo i uderzył Sprawdź aktualizacje przycisk.

Rozwiązywanie problemów z Continuum w systemie Windows 10

3. Konfiguracja Continuum

Jednym z powodów, dla których Continuum może nie działać, jest to, że nie skonfigurowałeś go poprawnie. Continuum można ustawić tak, aby ignorowało przełączanie z trybu stacjonarnego na tablet i utrzymywało ten, który jest aktualnie używany.

Możesz skonfigurować Continuum, otwierając Ustawienia Windows, kliknij System sekcja, a następnie wybierz Tryb tabletu z lewego panelu.

Pod Gdy urządzenie automatycznie włącza lub wyłącza tryb tabletu pamiętaj, aby wybrać jedno z nich Zawsze pytaj mnie przed zmianą lub Nie pytaj mnie i zawsze zmieniaj.

Rozwiązywanie problemów z Continuum w systemie Windows 10

4. Zaktualizuj sterowniki

Ponieważ Windows Continuum jest nową funkcją, należy ją dodać w sterownikach sprzętowych. Jeśli nadal korzystasz ze starszej wersji sterowników Continuum może nie działać, dopóki ich nie zaktualizujesz. W większości przypadków można to osiągnąć za pomocą Aktualizacja systemu Windows funkcja, jak opisano w drugim kroku. Jeśli używasz czegoś innego niż produkt Microsoft Surface, możesz również sprawdzić sekcję pomocy technicznej producenta witryny pod kątem nowszych sterowników.

5. Przełączanie ręczne

Przełączanie między trybem pulpitu a trybem tabletu można również wykonać ręcznie. W tym celu musisz kliknąć Powiadomienia / Centrum akcji przycisk na pasku zadań obok zegara i ręcznie włącz Tryb tabletu.

Rozwiązywanie problemów z Continuum w systemie Windows 10

Jeśli żadnemu z powyższych kroków nie udało się naprawić Continuum, skorzystaj z sekcji komentarzy poniżej, aby podać nam więcej szczegółów, a my postaramy się Ci pomóc.

Link do głównej publikacji