Jak naprawić błędy brakujących plików DLL na komputerze z systemem Windows 10

Jeden z typowych błędów, z jakimi spotykają się użytkownicy systemu Windows, jest spowodowany brakujące pliki DLL. Co robisz, jeśli otrzymasz .brakuje pliku dll Komunikat o błędzie? Sprawdziliśmy już, co zrobić, jeśli brakuje następujących plików DLL — xlive.dll | MSVCR110.dll | d3compiler_43.dll | LogiLDA.dll | MSVCP140.dll | api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll | VCRUNTIME140.dll | xinput1_3.dll lub d3dx9_43.dll. Teraz spójrzmy na ogólne kroki, które możesz podjąć, jeśli otrzymasz takie komunikaty o błędach.

DLL oznacza Biblioteki Dynamic Link i są zewnętrznymi częściami aplikacji działających w systemie Windows 10/8/7 lub dowolnym innym systemie operacyjnym. Większość aplikacji nie jest kompletna i zapisuje kod w różnych plikach. Jeśli potrzebny jest kod, powiązany plik jest ładowany do pamięci i wykorzystywany. Jeśli system operacyjny lub oprogramowanie nie może znaleźć odpowiedniego pliku DLL lub plik DLL jest uszkodzony, może pojawić się komunikat o braku pliku DLL.

w pliku dll brakuje systemu Windows

Napraw błąd brakujących plików DLL

Jeśli na komputerze z systemem Windows 10/8/7 brakuje plików DLL, najlepszym sposobem na naprawienie takich błędów są:

  1. Uruchom wbudowane narzędzie Kontroler plików systemowych, aby zastąpić brakujące lub uszkodzone pliki systemu operacyjnego
  2. Uruchom narzędzie DISM, napraw obraz systemu Windows i napraw uszkodzony sklep Windows Component Store
  3. Napraw lub ponownie zainstaluj oprogramowanie, jeśli jakaś aplikacja zgłasza ten błąd
  4. Skopiuj plik DLL z innego systemu i przywróć go na komputerze, a następnie ponownie zarejestruj plik dll
  5. Pobierz pliki DLL z witryny innej firmy — czy jest to wskazane?

Przyjrzyjmy się im szczegółowo.

1] Najbezpieczniejszym sposobem naprawienia brakujących lub uszkodzonych błędów DLL zgłaszanych przez system operacyjny Windows byłoby uruchomienie wbudowanego Kontroler plików systemowych, które zastąpią brakujące lub uszkodzone pliki systemowe.

Aby to zrobić, na komputerze z systemem Windows 10 kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start, aby otworzyć menu WinX, a następnie kliknij łącze Wiersz polecenia (administrator).

Teraz w podwyższonym oknie CMD skopiuj i wklej następujące polecenie i naciśnij Enter:

sfc / scannow

Skanowanie może potrwać 10 minut, a po pomyślnym zakończeniu powinieneś ponownie uruchomić komputer. Uruchomienie sfc / scannow w trybie awaryjnym lub czasie rozruchu może dać lepsze wyniki.

Ten post pomoże ci, jeśli otrzymasz ochronę zasobów systemu Windows, która znalazła uszkodzone pliki, ale nie była w stanie naprawić ich komunikat o błędzie podczas skanowania.

2] Jeśli problem zostanie rozwiązany, świetnie! Inną rzeczą do zrobienia byłoby Uruchom DISM, aby naprawić obraz systemu. Ponownie w oknie wiersza polecenia z podwyższonym poziomem uprawnień skopiuj i wklej następujące polecenie i naciśnij klawisz Enter:

Dism / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth

Sprawdza to, czy sklep składników systemu Windows nie jest uszkodzony i przywraca dobre zdrowie. Skanowanie może potrwać około 15 minut, a po pomyślnym zakończeniu powinieneś ponownie uruchomić komputer.

Ten post pomoże ci, jeśli DISM się nie powiedzie.

WSKAZÓWKA: Jeśli uważasz, że to za dużo, pobierz skorzystaj z naszego FixWin i uruchom powyższe SFC, a skanowanie DISM za pomocą jednego przycisku.

3] Jeśli to jakieś zainstalowane oprogramowanie lub aplikacja powoduje ten błąd, wszystko co musisz zrobić, to ponownie zainstaluj oprogramowanie. Możesz odinstalować aplikację powodującą błąd z Panelu sterowania, ponownie uruchomić komputer, a następnie przejść do oficjalnej strony pobierania i pobrać najnowszy plik instalacyjny. Po wykonaniu tej czynności zainstaluj oprogramowanie. Instalator umieści na komputerze wszystkie wymagane pliki, w tym pliki DLL. Jeśli oprogramowanie oferuje opcję Naprawic program, możesz najpierw zdecydować się na naprawę instalacji i sprawdź, czy to pomoże.

4] Czasami oprogramowanie, które miało działać na starszej wersji systemu Windows, może wymagać określonej wersji pliku DLL do uruchomienia. Jeśli napotkasz ten problem, powinieneś spróbować i skopiuj ten plik DLL z jednego z innych systemów i zamień go tutaj w odpowiednim katalogu i sprawdź, czy to Ci odpowiada. Może być konieczne ponowne zarejestrowanie pliku DLL. Czasami twórcy tego oprogramowania mogą oferować do pobrania różne wersje plików DLL na swoich stronach — możesz je pobrać.

5] Czy jest jakaś dobra strona, z której możesz pobierz pliki DLL przywrócić je? Mogą być, ale nie radziłbym ich używać naprawdę. Powód jest prosty. Jeśli chcesz zastąpić lub przywrócić pliki DLL, możesz wykonać dowolną z wyżej wymienionych sugestii. To zapewni, że otrzymasz oryginalne pliki z oryginalnych źródeł. Co więcej, większość plików DLL jest chroniona prawem autorskim i nie jestem pewien, czy jakaś witryna pobierania dll ma uprawnienia od systemu operacyjnego lub twórców oprogramowania do hostowania i rozpowszechniania plików. A do tego — skąd miałbyś poznać autentyczność pliku? To jest rozmowa, którą musisz podjąć.

Wszystkiego najlepszego!

Link do głównej publikacji