Jak naprawić błędy aplikacji GWXUX.exe w systemie Windows 10

Aktualizacja do systemu Windows 10 nie zawsze przebiega zgodnie z oczekiwaniami. Użytkownicy zgłosili, że plik GWXUX.exe daje im denerwujące „Błąd aplikacji„Alert podczas próby aktualizacji do systemu Windows 10.

Zobaczmy, co możemy zrobić, aby rozwiązać ten problem.
1050e196-1312-477d-8993-9239c19786ea

Co to jest gwxux.exe?

Po pierwsze wyjaśnijmy, co robi GWXUX.exe. Ta aplikacja odpowiada za aktualizację systemu Windows 7, Windows 8 lub Windows 8.1 do systemu Windows 10.

Jeśli używasz starszej wersji systemu Windows, prawdopodobnie zauważyłeś małą ikonę na pasku zadań, która prosi o aktualizację do systemu Windows 10.

To jest GWXUX.exe, skanuje komputer w celu sprawdzenia, czy system jest zgodny z systemem Windows 10 i informuje, kiedy aktualizacja jest gotowa do pobrania.

Jednak po kliknięciu ikony i próbie aktualizacji do systemu Windows 10 wielu użytkowników otrzymało błąd aplikacji. Jeśli masz ten problem, nie martw się, istnieje sposób, aby to naprawić.

Jak mogę naprawić błędy aplikacji gwxux.exe?

O ile nam wiadomo, ten błąd jest spowodowany przez uszkodzone pliki systemowe. Najlepszym rozwiązaniem jest ponowna instalacja systemu Windows lub instalacja naprawcza.

Jednak dla niektórych użytkowników nie jest to najlepsze rozwiązanie, zwłaszcza jeśli nie chcesz zajmować się tworzeniem kopii zapasowych plików i ponownym instalowaniem oprogramowania. Ale nie martw się, możesz naprawić uszkodzone pliki systemowe bez instalowania nowej kopii systemu Windows.

Rozwiązanie 1 — Wykonaj skanowanie SFC

SFC oznacza System File Checker, który przeskanuje system w poszukiwaniu uszkodzonych plików i naprawi je. Aby wykonać skanowanie SFC, musisz wykonać następujące czynności:

 1. Jeśli korzystasz z systemu Windows 8 lub Windows 8.1, przejdź do prawego dolnego rogu ekranu i otwórz Wyszukaj. Następnie wpisz Wiersz polecenia w polu wyszukiwania i znajdź aplikację Wiersz polecenia z listy. Kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz „Uruchom jako administrator”. Może być konieczne podanie hasła administratora, aby kontynuować lub zezwolić na uruchomienie aplikacji.
 2. W systemie Windows 7 jest prawie tak samo. Otwórz menu Start, w polu wyszukiwania wpisz Wiersz polecenia, kliknij prawym przyciskiem myszy aplikację i wybierz „Uruchom jako administrator” z menu kontekstowego. Ponownie może być konieczne podanie hasła administratora lub zezwolenie na uruchomienie wiersza polecenia.
 3. Następny krok jest taki sam dla Windows 8 i 7. Wiersz polecenia otworzy się i będziesz musiał wpisać sfc / scannow w tym. Wystarczy nacisnąć Enter, aby wykonać skanowanie SFC, zastępując znalezione uszkodzone pliki.Błąd 0x80070020 Windows 7
 4. Przed rozpoczęciem skanowania SFC zamknij wszystkie inne aplikacje i zamknij Wiersz polecenia, aż weryfikacja zostanie ukończona w 100%.
 5. Po zakończeniu skanowania otrzymasz powiadomienie, jeśli SFC udało się znaleźć i naprawić uszkodzone pliki. Jeśli uszkodzone pliki zostały naprawione, należy naprawić błąd aplikacji GWXUX.exe.
 • Rozwiązanie 2 — Uruchom DISM

  1. Otwórz wiersz polecenia jako administrator
  2. Wprowadź kolejno następujące polecenia i naciśnij Enter:
   • DISM.exe / Online / Cleanup-image / Scanhealth
   • DISM.exe / Online / Cleanup-image / RestorehealthDISM Przywróć zdrowie
  3. Uruchom ponownie komputer i sprawdź, czy błąd nadal występuje.

  Rozwiązanie 3 — Zainstaluj ponownie system Windows

  Jeśli problemu nie można rozwiązać podczas skanowania SFC, a nadal pojawia się błąd aplikacji GWXUX.exe, może być konieczne ponowne zainstalowanie bieżącej wersji systemu Windows. Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, zatrudnij kogoś, kto zrobi to za Ciebie.

  To wszystko, jeśli masz jakiekolwiek inne problemy związane z systemem Windows 10, możesz sprawdzić rozwiązanie w sekcji Poprawka systemu Windows 10.

Link do głównej publikacji