Jak naprawić błąd PC 1962 w komputerach Lenovo

Jeśli jesteś jednym z użytkowników komputerów Lenovo, musisz zmierzyć się z komputerem błąd 1962 który pojawia się, gdy sekwencja rozruchowa kończy się niepowodzeniem, a komputer nie uruchamia się.

Na zainfekowanym komputerze Lenovo pojawia się błąd 1962 z komunikatem o błędzie „Nie znaleziono systemu operacyjnego”.

Jednak użytkownicy komputerów Lenovo Lenovo widzą błąd 1962 w losowych odstępach czasu, czasem w ciągu 2-3 dni lub po 2-3 godzinach.

Problem błędu i jego implikacje obejmują również komputery Lenovo; niektórzy użytkownicy zgłosili, że mają dostęp do systemu BIOS komputera, a inni, którzy mają dostęp do systemu BIOS, nie widzieli dysku twardego.

Czasami użytkownicy muszą czekać godzinami, zanim komputer Lenovo uruchomi się normalnie, powodując niedogodności.

Błąd 1962 może być spowodowany wadliwym dyskiem twardym, uszkodzonym uruchomieniem systemu Windows, błędami uruchamiania i nieprawidłowymi ustawieniami systemu BIOS. Oto rozwiązania mające zastosowanie w rozwiązaniu problemu z błędem 1962.

Oto rozwiązania problemu z błędem 1962

 1. Uruchom naprawę przy uruchamianiu
 2. Zmień priorytet rozruchu w systemie BIOS
 3. Uruchom przywracanie systemu w trybie awaryjnym
 4. Wymień dysk twardy (HDD)

1. Uruchom Startup Repair (Windows 10)

Możesz rozważyć uruchomienie naprawy Autostartu, aby naprawić problem z błędem 1962. Uruchamianie może być uszkodzone z powodu nieprawidłowości wynikających z instalacji systemu Windows.

Przed przystąpieniem do naprawy uruchamiania należy utworzyć rozruchowy dysk USB lub DVD z systemem Windows. Wykonaj poniższe czynności, aby przeprowadzić naprawę przy uruchamianiu:

 1. Przejdź do tego łącza, aby utworzyć urządzenie rozruchowe dla systemu Windows 10.
 2. Włóż rozruchowy dysk USB lub DVD i uruchom z niego system Windows.
 3. W oknie „Konfiguracja systemu Windows” wybierz „język instalacji”, „Format godziny i waluty” oraz „klawiaturę lub metodę wprowadzania”.
 4. Dlatego kliknij „Napraw komputer” i wybierz „Rozwiązywanie problemów”.
 5. Kliknij „Opcje zaawansowane”, wybierz „Automatyczna naprawa”, a następnie wybierz system operacyjny.
 6. Po zakończeniu naprawy postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby uruchomić komputer z systemem Windows.

Z łatwością zoptymalizuj uruchamianie systemu Windows 10! Sprawdź nasz przewodnik, aby dowiedzieć się, jak to zrobić!

2. Zmień priorytet rozruchu w systemie BIOS

Innym powodem problemu z błędem 1962 jest niepoprawne ustawienie w systemie BIOS. Musisz rozwiązać ten problem, zmieniając priorytet rozruchu w systemie BIOS komputera.

Wykonaj następujące kroki, aby zmienić priorytet rozruchu:

 1. Gdy zobaczysz ekran Błąd 1962: Nie znaleziono systemu operacyjnego, naciśnij i przytrzymaj jednocześnie klawisze „Ctrl + Alt + Delete”, aby ponownie uruchomić komputer.
 2. Podczas uruchamiania naciśnij kilkakrotnie klawisz F12, aby uruchomić konfigurację systemu BIOS. Po wyświetleniu okna Setup naciśnij „Enter”.
 3. Kliknij kartę „Uruchamianie”> Wybierz CSM i naciśnij klawisz „Enter”> Wybierz opcję „Włączone”.
 4. Znajdź „Priorytet rozruchu” i naciśnij klawisz „Enter”> Zmień bieżącą opcję Legacy First na UEFI First.
 5. Dlatego naciśnij klawisz F10 i wybierz „TAK”. Następnie poczekaj na ponowne uruchomienie komputera.

Po ponownym uruchomieniu komputera komunikat o błędzie zostanie usunięty.

3. Uruchom Przywracanie systemu w trybie awaryjnym

Uruchomienie przywracania systemu może również rozwiązać problem z błędem na komputerze z systemem Windows. Tryb awaryjny to tryb diagnostyczny w systemie Windows, który uruchamia komputer z uruchomionymi tylko podstawowymi plikami i sterownikami.

Można jednak przywrócić system w trybie awaryjnym, aby powrócić do określonego punktu przywracania w systemie, bez wyświetlania komunikatu o błędzie podczas uruchamiania.

 1. Naciśnij przycisk zasilania, aż komputer się wyłączy, a następnie naciśnij go ponownie, aby włączyć komputer.
 2. Przejdź do opcji „Uruchom w trybie awaryjnym” i naciśnij „Enter”.
 3. Przejdź do Start> Wpisz przywracanie systemu, a następnie wciśnij „Enter”.przywracanie systemu głównego okna wlanext.exe
 4. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby wrócić do określonego punktu przywracania.
 5. Poczekaj na zakończenie procesu, a następnie uruchom ponownie.

Uwaga: Upewnij się, że jesteś w stanie zidentyfikować datę punktu przywracania przed uruchomieniem komunikatu o błędzie. Przywracanie systemu nie wpływa na żadne pliki, dokumenty ani dane osobowe.

Ostrzeżenie o epickim przewodniku! Wszystko, co musisz wiedzieć o tworzeniu punktu przywracania systemu, znajduje się tutaj!

4. Wymień dysk twardy (HDD)

Na koniec należy rozważyć wymianę dysku twardego komputera, ponieważ może być uszkodzony.

Możesz usunąć dysk twardy, podłączyć go do innego komputera, aby uzyskać dostęp do plików i folderów na komputerze, a także sprawdzić, czy uruchamia się z dysku twardego.

W międzyczasie, jeśli nowy komputer nie jest w stanie zidentyfikować i uzyskać dostępu do dysku twardego, zdecydowanie musisz go wymienić na nowy.Błąd komputera 1962 HDD

Jeśli jednak komputer może wykryć dysk twardy i uzyskać do niego dostęp, prawdopodobną przyczyną problemu z błędem jest wadliwy kabel SATA.

Kabel SATA łączy dysk twardy z płytą główną; zdecydowanie zalecamy zastąpienie go nowym. Możesz przeprowadzić wymianę przez profesjonalnego inżyniera komputerowego.

Podsumowując, te rozwiązania są wysoce zalecane w celu rozwiązania błędu 1962 „Nie znaleziono systemu operacyjnego”. Skomentuj poniżej, jeśli masz pytania dotyczące problemu z błędem.

Link do głównej publikacji