Jak naprawić awarie komputera podczas grania w gry w systemie Windows 10

Napraw awarie komputera podczas grania

Microsoft dba o miłośników gier w najnowszej wersji najnowszego systemu operacyjnego Windows, tj. Windows 10. Jest to jeden z najlepszych systemów operacyjnych do grania, ponieważ jest to system operacyjny bardzo przyjazny dla graczy. Ale czasami trudno jest na nim grać, ponieważ występują pewne problemy podczas grania w gry w systemie Windows 10.

Awaria systemu jest jednym z irytujących problemów podczas grania, według niektórych raportów system zawiesza się losowo podczas grania lub próby uruchomienia tej gry. Jeśli masz problemy z awarią na komputerze / laptopie z systemem Windows 10, spróbuj zastosować niektóre z poniższych metod.

Metoda rozwiązania problemów z zawieszaniem się gry w systemie Windows 10

Metoda 1 — Upewnij się, że Twój system ma najnowsze sterowniki

Ten typ problemu może wystąpić z powodu nieaktualnych sterowników systemowych, dlatego zaleca się, aby upewnić się, że system Windows 10 jest zapakowany zaktualizowanymi sterownikami. System Windows 10 miał problemy ze zgodnością sterownika od pierwszego dnia i te problemy nie zostały jeszcze naprawione. Przejdź do Windows Update lub Menedżera urządzeń i sprawdź tutaj, czy sterowniki są zaktualizowane, czy nie.

Metoda 2 — Zainstaluj właściwie obsługiwane oprogramowanie

Konieczne jest zainstalowanie dodatkowego oprogramowania, aby uruchomić dowolną grę bez błędów, programy takie jak DirectX i Java to ważne oprogramowanie, które pomaga w uruchamianiu gier na dowolnej platformie bez generowania problemów. Dlatego zaleca się zainstalowanie całego niezbędnego oprogramowania, a po zainstalowaniu gry spróbuj ponownie zagrać w grę. Jeśli nie wiesz, jakie dodatkowe programy musisz zainstalować, aby zagrać w wybraną grę, skorzystaj z Google lub odwiedź oficjalną stronę gry.

Metoda 3 — Upewnij się, że sprzęt twojego systemu jest w porządku

Czasami problemy nie są związane z systemem ani żadnym oprogramowaniem, być może jest to związane ze sprzętem systemu. Sprzęt systemowy, taki jak karta graficzna i inne, może wpływać na grę lub całą sesję gry. Dlatego zaleca się sprawdzenie, czy komputer jest „zmontowany” z doskonałymi częściami sprzętowymi, czy nie. Jeśli jakikolwiek sprzęt jest uszkodzony lub niezgodny, wymień go na nowy.

Istnieje wiele gier, które nie obsługują systemu Windows 10, dlatego zalecamy przejrzenie listy gier zgodnych z systemem Windows 10.

Jak ulepszyć grę w systemie Windows 10?

Jest tylko jedno rozwiązanie, przejdź do strony trzeciej wzmacniacz gry i ulepsz grę FPS do 50%, ta aplikacja jest jednym z najlepszych narzędzi w celu przyspieszenia dowolnych gier w systemie Windows 10.

Pobierz Game Booster, aby ulepszyć grę FPS Więcej!

Podnieść: Zwiększ grę.

Zapisz Game Managera: Nigdy więcej nie trać zapisanej gry.

Program uruchamiający grę: Doświadcz ulepszonej gry na PC.

Galeria zrzutów ekranu: Uwiecznij swoje najlepsze momenty gry

FPS: Uzyskaj lepszą szybkość FPS.

Metoda 4 — Wyłącz programy działające w tle

Nawet jeśli gra prawidłowo wykorzystuje większość zasobów systemowych, na procesorze lub pamięci RAM może być uruchomionych więcej programów działających w tle. Może to również powodować nagłe awarie lub wyłączenia. W tym celu można wyłączyć wszystkie aplikacje zajmujące się gromadzeniem zasobów, aby zmniejszyć obciążenie, które wykorzystali na komputerze.

Tutaj, w poniższej sekcji, możesz zobaczyć kroki, aby wyłączyć aplikacje działające w tle od uruchomienia w systemie:

Krok 1: Przede wszystkim musisz kliknąć prawym przyciskiem myszy pasek zadań, a następnie otworzyć Menedżera zadań.

Krok 2: Teraz wybierz kartę Uruchamianie.

Krok 3: Teraz możesz łatwo wyłączyć wszystkie nieważne i obciążające zasoby aplikacje.

Krok 4: W ostatnim kroku musisz ponownie uruchomić komputer i zauważyć zmiany.

Metoda 5 — skanowanie w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania

Jest bardzo trudne do spowodowania przez złośliwe oprogramowanie, ponieważ występują poważne problemy, takie jak awarie gier. Istnieje kilka złośliwych programów wydobywających kryptowaluty, które kradną zasoby procesora. W przypadku tego problemu musisz przeprowadzić dokładne skanowanie za pomocą programu Windows Defender lub innego programu antywirusowego innej firmy, który masz do dyspozycji.

Wykonując poniższe czynności, będziesz mógł użyć programu Windows Defender do skanowania w poszukiwaniu możliwych infekcji złośliwym oprogramowaniem, a następnie wyczyścić komputer:

Krok 1: Przede wszystkim musisz otworzyć Windows Defender z obszaru powiadomień na pasku zadań.

Krok 2: Wybierz wirusa, a następnie ochronę przed zagrożeniami.

Krok 3: Teraz możesz wybrać skanowanie zaawansowane.

Krok 4: Następnie możesz zaznaczyć skanowanie w trybie offline Windows Defender.

Krok 5: Nareszcie kliknij teraz skanuj.

Metoda 6: Zastosuj automatyczne narzędzie, aby naprawić dowolny wewnętrzny błąd systemu Windows 10

Jeśli nie możesz rozwiązać problemu po zastosowaniu wszystkich wyżej podanych metod, a gra znajduje się na liście kompatybilności systemu Windows 10, powinieneś spróbować metoda automatyczna. Pobieranie i zainstaluj narzędzie Windows Error Repair i uruchom go w systemie, aby naprawić wszystkie wewnętrzne problemy związane z rejestr, pliki systemowe, pliki DLL i więcej. Może również rozwiązać problem związany ze sterownikiem, automatycznie aktualizuje przestarzały sterownik, więc nie musisz nic robić ręcznie. Spróbuj raz i zobacz, co się stanie zwiększyć wydajność komputera poprzez naprawienie wszystkich rodzajów problemów.

Wniosek

Po przejściu do powyższej sekcji tego bloga możesz zauważyć, że możesz wypróbować kilka poprawki do naprawy awarii komputera podczas grania w błąd w systemie Windows 10. Wszystkie te poprawki to najskuteczniejsze sposoby na pozbycie się problemów z awariami komputera w systemie Windows 10m. Jednak po rozwiązaniu problemu, jeśli okaże się, że system działa wolno, możesz także spróbować Narzędzie do naprawy komputera. To narzędzie pomoże Ci przyspieszyć komputer.

Wykonaj 3 proste kroki, aby natychmiast naprawić komputer!

Krok 1 — Pobierz Zainstaluj narzędzie do naprawy komputera.

Krok 2 — Kliknij przycisk „Skanuj”, aby zdiagnozować komputer.

Krok 3 — Kliknij „Napraw błędy”, aby naprawić problemy i gotowe.

(Uwaga: To potężne narzędzie może zwiększyć wydajność o 97%)

Link do głównej publikacji