Jak mogę odtwarzać pliki APNG na komputerze z systemem Windows 10 [PRZEWODNIK]

APNG lub animowaną przenośną grafikę sieciową można uznać za bardziej zaawansowaną wersję plików GIF do dodawania animacji w dowolnym miejscu, czy to na stronach internetowych, w interakcjach społecznościowych i tak dalej.

Chociaż podstawowe działanie APNG pozostaje takie samo, ponieważ może łączyć wiele obrazów w jednym pliku, jakość utworzonej sekwencji jest znacznie lepsza w pliku APNG niż w przypadku plików GIF.

Mogą się jednak zdarzyć sytuacje, gdy nie będzie można otworzyć plików APNG w środowisku Windows 10. Jest to jednak sytuacja tymczasowa, ponieważ łatwo można temu zaradzić.

Jak mogę odtwarzać pliki APNG na moim komputerze?

1. Za pomocą przeglądarki

Przeglądarka UR, jak odtwarzać pliki apng w systemie Windows 10

W przeszłości format APNG był obsługiwany tylko przez Firefoksa, który zmieniał się z biegiem lat i obecnie prawie wszystkie główne przeglądarki obsługują APNG natywnie. Jeśli jednak chcesz uzyskać najlepszą obsługę APNG, możesz wypróbować przeglądarkę UR.

Ta przeglądarka ma te same funkcje, co Chrome, ale w dużym stopniu koncentruje się na prywatności użytkowników. Przeglądarka UR ma wbudowane zabezpieczenia przed złośliwym oprogramowaniem, phishingiem i śledzeniem, a także wbudowaną VPN, dzięki czemu możesz mieć pewność, że Twoje sesje przeglądania pozostaną bezpieczne i prywatne.

Chcesz się dowiedzieć, dlaczego UR Browser jest jedną z najbezpieczniejszych przeglądarek na rynku? Sprawdź naszą szczegółową recenzję!

2. Korzystanie z XnView

xnview, jak odtwarzać pliki apng w systemie Windows 10

  1. XnView to jedna z najlepszych przeglądarek APNG, która również jest darmowa.
  2. Oprócz pełnienia funkcji bezpłatnej animowanej przeglądarki plików PNG, aplikacja XnView służy również jako przeglądarka plików graficznych, konwerter zdjęć i organizator obrazów.
  3. Dzięki wbudowanemu panelowi nawigacyjnemu wyszukiwanie i wybieranie plików APNG staje się znacznie wygodniejsze niż gdzie indziej.
  4. Musisz tylko przejść do pliku APNG, który chcesz odtworzyć, a plik zostanie odtworzony automatycznie.
  5. Animacja jest odtwarzana w dolnej, wąskiej części interfejsu XnView, chociaż zawsze możesz rozwinąć sekcję, aby zwiększyć komfort oglądania.
  • Pobierz XnView

To powinno być wszystko, co musisz zrobić, jeśli chcesz odtwarzać pliki APNG lub Animated Portable Network Graphic w systemie Windows 10.

Link do głównej publikacji