Jak korzystać z silnika wiedzy Wolfram Alpha

Możemy znaleźć dowolne informacje w Internecie za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Zwykle używamy wyszukiwarek Google lub Bing Search do wyszukiwania jakichkolwiek informacji. Na podstawie wyszukiwanych haseł Google udostępnia pasujące linki do zapytania, które przekierowują do określonych stron internetowych. Jest inny sposób na znalezienie informacji i to wszystko Wolfram Alpha.

Google to wyszukiwarka, w której jako Wolfram Alpha jest Silnik wiedzy obliczeniowej. Różni się od każdej wyszukiwarki, ponieważ daje wynik dokładnie pasujący do zapytania, przy czym jako wyszukiwarka zapewnia linki do stron pasujących do każdego słowa zapytania. Próbowałem przez kilka dni i zrozumiałem, czym różni się od wyszukiwarek.

Wolfram Alpha

Jak korzystać z Wolfram Alpha

Wystarczy wpisać zapytanie w podanym polu wyszukiwania i nacisnąć Enter. Daje wynik pasujący do zapytania i będziesz zaskoczony sposobem, w jaki działa. Nie zawiera linków do stron internetowych, ale pokazuje wynik zapytania w tym samym oknie pod zapytaniem. Przeprowadzę Cię przez 10 najlepszych sposobów korzystania z Wolfram Alpha, a Ty możesz odkryć resztę.

Złożone obliczenia matematyczne

Wolfram Alpha najlepiej jest obliczyć wszelkiego rodzaju obliczenia matematyczne od prostych do złożonych. To sprawia, że ​​Kalkulator Google patrzy w dół z uzyskanymi wynikami. W razie potrzeby daje nawet wykresy równania. Możesz wprowadzić dowolne równanie, które da ci wynik. Możesz użyć Wolfram Alpha, aby znaleźć odpowiedzi na problemy matematyczne i rozwiązać równania.

Oblicz Mathematics Wolfram Alpha

Generuj hasła

Możesz użyć Wolfram Alpha do generowania losowych haseł. Możesz określić ramkę wyszukiwania według wymaganego długości hasła. Pozwala także ustawić określone warunki reguły hasła i generuje hasło na podstawie ustawionych reguł.

Wygeneruj hasło Wolfram Alpha

Porównanie 2 terminów

Wolfram Alpha pozwala porównać dwa warunki i musisz wpisać vs między nimi, aby to znaleźć. Możesz na przykład użyć go do znalezienia różnicy między dwiema witrynami pod względem liczby odwiedzających, lokalizacji witryny i niektórych podstawowych informacji.

Jak korzystać z Wolfram Alpha

Jedzenie i odżywianie

Możesz poznać wartość odżywczą każdego produktu spożywczego lub owocu. Wystarczy wpisać nazwy owoców lub dowolnego produktu spożywczego, a uzyskasz pełne informacje, porównując je. Możesz dać tyle przedmiotów, ile chcesz.

Jedzenie i odżywianie Wolfram Alpha

Geolokalizacja

Możesz uzyskać wartość adresu IP, pytając Wolfram Alpha as Gdzie ja jestem? Podaje lokalizację komputera oraz adres IP. Jeśli podasz adres IP, poda on lokalizację. Możesz używać Wolfram Alpha w dowolny sposób.

Adres IP Wolfram Alpha

Wyjątkowość twojego imienia

Wolfram Alpha pomaga znaleźć wyjątkowość twojego imienia. Możesz zobaczyć, ile osób ma twoje imię. Pokazuje wykres popularności twojego imienia w danym okresie. Jeśli wpiszesz dwie nazwy, porówna się i pokaże popularność tych dwóch nazw.

Jak wyjątkowe jest twoje imię

Relacje rodzinne

Użyj Wolfram Alpha, aby znaleźć relacje rodzinne. Daje ci nawet drzewo genealogiczne, aby uzyskać wyraźny obraz rodziny. Wpisz zapytanie, aby znaleźć relację i da ci jasną odpowiedź za pomocą wykresu. Wykorzystuje relację genealogiczną, aby dać wynik.

Relacje rodzinne Wolfram Alpha

Graj słowami

Jeśli utkniesz podczas gry ze słowami, Wolfram Alpha może ci pomóc. Jeśli chcesz znaleźć sensowne słowo utworzone z zaszyfrowanych liter lub słów zaczynających się i kończących na konkretnych literach, anagramy i wiele innych Wolfram Alpha może ci pomóc.

Znajdź słowa wolfram alfa

Wiedz o muzyce

Jeśli chcesz znaleźć jakieś informacje na temat muzyki, użyj Wolfram Alpha. Chcesz wiedzieć więcej informacji na temat konkretnego akordu? Następnie wprowadź zapytanie w Wolfram Alpha, aby uzyskać najlepszy wynik.

Wiedzieć o muzyce Wolfram Alpha

Informacje o zakupach

Wolfram Alpha pomaga znaleźć informacje na temat konkretnego produktu, jego ceny, liczby dostępnych modeli i wiele więcej informacji. Jeśli wprowadzisz więcej niż jeden produkt, zostanie nawet porównany.

Informacje o zakupach Wolfram Alpha

To jedne z najlepszych sposobów korzystania z Wolfram Alpha. Możesz odwiedzić stronę z przykładami witryny, aby znaleźć wszystko, co możesz zrobić, i kilka innych sposobów korzystania z Wolfram Alpha. Wyszukiwarka różni się pod pewnymi względami, a praca wykonana przez zespół jest naprawdę imponująca.

Jest wiele innych sposobów na wykorzystanie tego i możesz zobaczyć wiele takich przykładów tutaj na WolframAlpha.com.

Daj nam znać, co myślisz o Wolfram Alpha i jakie są twoje doświadczenia z tym związane.

Teraz spójrz również na te wskazówki dotyczące wyszukiwania w DuckDuckGo.

Link do głównej publikacji