Jak korzystać z pulpitu zdalnego systemu Windows 10 w systemie Windows Home (RDP)

Istnieje wiele różnic między Windows 10 Home a Professional. Funkcja Pulpitu zdalnego jest jedną z nich. W przeciwieństwie do wersji profesjonalnej, jeśli kiedykolwiek spróbujesz użyć funkcji Pulpitu zdalnego w wersji domowej, nie będziesz w stanie tego zrobić. W tym poście podzielę się, jak możesz używać Pulpit zdalny systemu Windows 10 w Windows 10 Home. Zaproponujemy również alternatywę dla najlepszego doświadczenia.

Korzystanie z pulpitu zdalnego w systemie Windows 10 Home

Pulpit zdalny systemu Windows 10 w systemie Windows Home

Warto zauważyć, że komponenty i usługa dla serwera RDP, który umożliwia zdalne połączenie, jest również dostępna w systemie Windows 10 Home. Jednak funkcja ta jest wyłączona lub zablokowana w wersji Home. To rozwiązanie jest obejściem pochodzącym od binarnego wzorca programisty w postaci biblioteki opakowań RDP.

Kroki, aby włączyć funkcję pulpitu zdalnego systemu Windows 10 Home

  1. Pobierz najnowszą wersję biblioteki RDP Wrapper z Github
  2. Uruchom plik instalacyjny. Pozwoli na wszystko, co jest potrzebne do zdalnego pulpitu.
  3. W wyszukiwaniu wpisz Pulpit zdalny, a oprogramowanie RDP powinno być widoczne.
  4. Wpisz nazwę zdalnego komputera i hasło, aby połączyć się z komputerem.

Demo pulpitu zdalnego Windows 10 Hhome

Upewnij się, że połączenie pulpitu zdalnego jest dozwolone na komputerze, z którym chcesz się połączyć.

Podłączyłem się z laptopa, który jest w wersji Home, do pulpitu z systemem Windows 10 Pro. Działa bezbłędnie, podobnie jak działa w wersjach Pro.

Po instalacji, jeśli przejdziesz do Ustawienia> System> Pulpit zdalny, nadal powie, że pulpit zdalny jest niedostępny. Jednak inne komputery mogą łączyć się z komputerem z systemem Windows Home.

zdalny pulpit systemu Windows 10

Jak działa biblioteka opakowań RDP

Jak to działa? Biblioteka opakowań RDP — właśnie zainstalowana, umożliwia komunikację, ponieważ niezbędne usługi są już dostępne na komputerze. Jeśli zastanawiasz się, dlaczego Microsoft nie usunął go całkowicie? Jest tak, ponieważ jest on potrzebny do wsparcia, a także umożliwia usługi innych firm.

Wiemy, jak drogie jest uaktualnienie systemu Windows 10 Pro z Windows Home. Możesz więc skorzystać z tego obejścia lub wybrać aplikację innej firmy. Ponadto używanie opakowania RDP do modyfikowania niektórych plików konfiguracyjnych może być nielegalne.

Aplikacje pulpitu zdalnego innych firm

Narzędzie TeamViewer

Jeśli nie masz pewności co do powyższego rozwiązania i być może nie działa ono zgodnie z oczekiwaniami, wybierz coś innego. Jeśli nie chcesz mieć pełnoprawnego rozwiązania, możesz wybrać zdalne połączenie przez Skype lub coś podobnego.

Jeśli jednak chcesz mieć kompletne rozwiązanie, najlepiej użyć rozwiązań takich jak TeamViewer. Aplikacja jest teraz dostępna również w Sklepie Windows i umożliwia korzystanie z niej.

Link do głównej publikacji