AutoKMS.exe: Oto, jak to działa i jak go usunąć

Zagrożenie wirusowe zawsze istniało, ale obecnie stanowi poważny problem zarówno dla indywidualnych użytkowników, jak i dużych firm.

Wiele sygnatur wirusów krąży swobodnie, ale jednym z nich jest powszechnie znany AutoKMS.

Dzisiaj przedstawiliśmy Ci szczegółowe informacje na temat tego konkretnego złośliwego oprogramowania wraz ze sposobami jego trwałego usunięcia z systemu. Tak więc, jeśli wpadniesz na AutoKMS, sprawdź wyjaśnienie poniżej.

Co to jest AutoKMS.exe i jak go usunąć

Co to jest i jak działa

AutoKMS nie jest wirusem jako takim, jest raczej narzędziem hakerskim. Przez większość czasu użytkownicy pobierają go celowo, aby złamać lub aktywować niezarejestrowane produkty Microsoft, a więc ominąć środki bezpieczeństwa i uniknąć płatności.

AutoKMS jest klasyfikowany jako niskie lub średnie zagrożenie. W większości przypadków niezarejestrowane oprogramowanie, które jest z nim związane, stanowi prawdziwe zagrożenie, takie jak wirus trojański.

Z drugiej strony jest to nadal nielegalne narzędzie innej firmy, więc nigdy nie możesz być pewien, na co patrzysz. Ponieważ łączy się ze zdalnym hostem, istnieje kilkanaście niepożądanych scenariuszy.

Windows Defender nie usuwa zagrożeń trojańskich? Nie panikuj, mamy dla Ciebie odpowiednie rozwiązanie.

Może zapewniać dostęp do hakerów lub pobierać złośliwe oprogramowanie i wiele więcej. Niektórzy technicy Microsoft twierdzą, że AutoKMS jest odmianą wirusa Troyan, ale nie posuniemy się tak daleko.

Po prostu dlatego, że możesz go odinstalować w dowolnym momencie, a nie jest tak w przypadku wirusów trojańskich.

Teraz możesz zapytać, jak to działa. Zasadniczo po pobraniu pirackiej wersji, powiedzmy Microsoft Office 2016, potrzebujesz AutoKMS, aby ją aktywować. Zaleca się wyłączenie programu antywirusowego, co nie jest mądre.

Narzędzie może działać w tle z wersją przenośną lub może być zainstalowane tak jak każda inna aplikacja. Łączy się ze zdalnymi serwerami, aby naśladować proces aktywacji KMS Microsoftu.

Następnie aktywuje twoją licencję na okres do 180 dni. Po wygaśnięciu musisz uruchomić go ponownie i, voila, otrzymasz nową licencję na 180 dni.

Brzmi świetnie, ale tak nie jest. Z różnych powodów. Po pierwsze, pirackie wersje systemu Windows lub MS Office nie są bezpieczne w użyciu. Większość z nich może służyć jako poligon doświadczalny, ale niewiele więcej.

Po drugie, duże pakiety instalacyjne to raj dla hakerów, w których mogą manipulować plikami i dodawać, co tylko chcą.

Ponadto, jeśli korzystasz z AutoKMS z oryginalnymi produktami Microsoft, istnieje duża szansa, że ​​wszystko pójdzie na południe.

Ze względów bezpieczeństwa cała struktura może ulec awarii lub znacznie obniżyć wydajność. Dlatego zalecamy, aby usunąć go jak najszybciej.

Szukasz najlepszych narzędzi do ochrony przed złośliwym oprogramowaniem dla systemu Windows 10? Sprawdź tę listę z naszymi najlepszymi typami.

Jak mogę usunąć AutoKMS

Jak już powiedzieliśmy powyżej, możesz go po prostu odinstalować. Przejdź do Panelu sterowania i usuń go tak jak każdą inną aplikację. Jeśli nie masz pewności, jak to zrobić, postępuj zgodnie z instrukcjami poniżej:

 1. w Pasek wyszukiwania, rodzaj Kontrola i otwórz Panel sterowania.
 2. w Kategoria zobacz, kliknij Odinstaluj program.
 3. Odnaleźć AutoKMS i odinstaluj to.
 4. Usuń pobrane pliki instalacyjne.

Nie możesz otworzyć Panelu sterowania? Przejrzyj ten przewodnik krok po kroku, aby znaleźć rozwiązanie.

Nadal zaleca się przeprowadzenie głębokiego skanowania za pomocą Windows Defender lub innego rozwiązania antywirusowego innej firmy i poszukiwanie pozostałych złośliwych plików.

Szukasz najlepszego rozwiązania antywirusowego na komputer z systemem Windows 10? Sprawdź tę listę za pomocą naszych najlepszych ofert.

Najlepsze antywirusy są w tej chwili Bitdefender, Bullguard, i Panda. Zdecydowanie zalecamy Bitdefender ze względu na jego wysoko ocenione funkcje, które chronią komputer przed złośliwym oprogramowaniem.

Postępuj zgodnie z instrukcjami poniżej, aby przeprowadzić głębokie skanowanie za pomocą Windows Defender:

 1. otwarty Windows Defender z obszaru powiadomień.
 2. Wybierać Wirus ochrona przed zagrożeniami.
 3. Kliknij na Skanuj offline przycisk.
 4. Zapisz wszystko przed kontynuowaniem, ponieważ komputer uruchomi się ponownie.
 5. Kliknij Skanowanie.

Potrzebujesz więcej informacji na temat wykonywania pełnego skanowania systemu bezpośrednio z Windows Defender? Sprawdź ten przewodnik.

Komputer uruchomi się ponownie i przeprowadzi dokładne wyszukiwanie złośliwego oprogramowania i usunie je.

Po tym powinieneś być czysty. Ponadto to Ty decydujesz, czy odinstalujesz i usuniesz piracki program, czy nie. Pamiętaj jednak, że nie ma czegoś takiego jak „darmowe” oprogramowanie.

Czasami „płacisz” znacznie więcej niż kupując legalny Urząd Handlowy.

AutoKMS jest tylko jednym podejrzanym pirackim oprogramowaniem, a istnieją inne, znacznie bardziej niebezpieczne pliki, starannie ukryte w instalacji.

Jakie masz wrażenia z AutoKMS? Powiedz nam w sekcji komentarzy poniżej.

POWIĄZANE HISTORIE, KTÓRE MUSISZ SPRAWDZIĆ:

 • 5 najlepszych programów antywirusowych dla systemu Windows XP z dodatkiem Service Pack 3 w 2017 roku
 •  Wirus MEMZ: co to jest i jak wpływa na komputer z systemem Windows?
 • Jak skanować Dysk Google w poszukiwaniu wirusów
 • Najlepsze programy antywirusowe sztucznej inteligencji dla systemu Windows 10
 • Jaka jest różnica między WannaCry i Petya

Zatwierdź

Link do głównej publikacji