Jak korzystać z nowej historii schowka i synchronizacji w Windows 10

Aktualizacja systemu Windows 10 maja 2019 r. Zawiera wiele ulepszeń i nowych funkcji.

Wśród nich zobaczysz nowe środowisko Schowka, które umożliwia dostęp do historii skopiowanych elementów, synchronizację schowka na wielu urządzeniach, a nawet przypięcie najczęściej używanych elementów.

Jeśli chcesz w pełni wykorzystać swój schowek, czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak możesz to wszystko zrobić.

Jak włączyć historię schowka i funkcje synchronizacji?

Aby uzyskać dostęp do nowych funkcji Schowka, musisz je najpierw włączyć w aplikacji Ustawienia, ponieważ domyślnie są one wyłączone.

Aby włączyć historię schowka i synchronizację, wykonaj następujące czynności:

  1. W polu wyszukiwania systemu Windows wpisz ustawienia i kliknij pierwszy wynik. Możesz to również zrobić, klikając przycisk Przycisk Start a następnie Ustawienia. ustawienia historii schowka aplikacji
  2. W aplikacji Ustawienia kliknij System. ustawienia systemowe historia schowka i synchronizacja aplikacji
  3. W lewym panelu kliknij Schowek. włącz historię schowka
  4. W prawej części zobaczysz dwie opcje wyłączone: Historia schowka i Synchronizuj na różnych urządzeniach. Włącz oba z nich.

Historia schowka pozwoli Ci zapisać wiele elementów, z których będziesz mógł później korzystać. W obszarze Synchronizuj na różnych urządzeniach zobaczysz dwie opcje: Automatycznie synchronizuj tekst, który kopiuję i Nigdy nie synchronizuj automatycznie kopiowanego tekstu.

Pierwsza opcja zsynchronizuje elementy schowka ze swoimi innymi urządzeniami, ale jeśli martwisz się kopiowaniem poufnych danych, lepiej skorzystaj z drugiej opcji.

Opcja Nigdy nie synchronizuj automatycznie kopiowanego tekstu nie synchronizuje automatycznie elementów i musisz to zrobić ręcznie, klikając ikonę chmury obok nich w panelu Schowka.

Jeśli masz problemy z otwarciem aplikacji Ustawienia, zapoznaj się z tym artykułem, aby rozwiązać problem.

Jak uzyskać dostęp do historii schowka?

Po włączeniu historii schowka i synchronizacji między urządzeniami możesz korzystać z funkcji w dowolnej aplikacji:

  1. Musisz tylko nacisnąć Klawisz Windows + V. pojawi się panel Schowka. dostęp do historii schowka w Windows 10
  2. W tym panelu zobaczysz historię elementów, które skopiowałeś do schowka, a najnowsze na górze. Aby wkleić określony element, Kliknij na to.
  3. Następnie zostanie wklejony w bieżącej aplikacji.

Większość użytkowników nie wie, co zrobić, gdy klawisz Windows przestanie działać. Sprawdź ten przewodnik i bądź o krok do przodu.

Będziesz także mieć możliwość przypnij elementy, Usuń ich, lub wyczyść historię. Aby to zrobić, musisz kliknąć przycisk trzy kropki obok któregoś z twoich przedmiotów, a pojawią się opcje.

Warto wspomnieć, że w historii pokazano ostatnie 25 skopiowanych elementów, w tym adresy URL, tekst ze stron internetowych i dokumentów oraz obrazy poniżej 4 MB.

Jeśli chodzi o opcję synchronizacji, włączenie jej w Ustawieniach pozwoli Ci używać skopiowanych elementów na wielu urządzeniach. Jeśli skopiujesz tekst na jednym komputerze, będziesz mógł go wkleić na innym.

Pamiętaj, że aby to zadziałało, musisz zalogować się przy użyciu tego samego konta Microsoft na obu urządzeniach.

Jak widać, korzystanie z nowej historii schowka systemu Windows 10 jest dość łatwe i przydatne, zwłaszcza jeśli włączysz funkcję synchronizacji i pracujesz na wielu urządzeniach.

Jeśli masz inne pytania, nie wahaj się i zostaw je w sekcji komentarzy poniżej, a my je na pewno sprawdzimy.

Zatwierdź

Link do głównej publikacji