Jak korzystać z nagrywania ekranu w systemie Windows 10

Niedawno przedstawiliśmy Ci kilka sekretów systemu Windows 10, ale znaleźliśmy kolejną, która nie została omówiona w tym artykule. Mianowicie, Windows 10 ma tajną funkcję nagrywania ekranu, która pozwala nagrywać aktywność na ekranie.
Tajna funkcja nagrywania ekranu
Przechwytywanie zrzutu ekranu w systemie Windows jest proste i było możliwe we wszystkich poprzednich wersjach systemu Windows, więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj. Ale przechwytywanie wideo nie było dotychczas domyślnie możliwe i potrzebne było oprogramowanie innej firmy. Możesz wypróbować ukrytą funkcję systemu Windows, aby przechwycić wideo.

Jak nagrywać filmy ekranowe w systemie Windows 10 za pomocą paska gry

Możesz do tego użyć paska gry. Pasek gier to pasek narzędzi Microsoftu, który jest przeznaczony dla graczy do nagrywania zrzutów ekranu i klipów wideo bezpośrednio z ich gier. Chociaż ta funkcja jest przeznaczona do gier, możesz jej również używać w normalnej pracy.

Naciśnij klawisz Windows i G, a pojawi się wyskakujące okienko, powinieneś zaznaczyć pole „Tak, to jest gra”. A wszystko, co musisz teraz zrobić, aby rozpocząć nagrywanie ekranu, to nacisnąć przycisk przechwytywania i rozpocznie się.

Naciśnij przycisk ponownie, jeśli chcesz zatrzymać nagrywanie. Możesz także użyć skrótu klawiaturowego Klawisz Windows + Alt + R, aby rozpocząć i zatrzymać nagrywanie. Jest też przycisk Ustawienia, którego można użyć do ustawienia limitu długości nagrania, dzięki czemu nie musisz się martwić o zapełnienie miejsca na dysku twardym.

Ta ukryta funkcja jest częścią aplikacji Xbox w systemie Windows 10 i nie jest tak ukryta, jest po prostu używana do nagrywania ekranu w grach, ale najwyraźniej możesz jej również użyć w swojej zwykłej pracy. Aby uzyskać dostęp do nagranych filmów, otwórz aplikację Xbox i przejdź do Game DVR (piąta ikona od dołu).

Oczywiście, jeśli potrzebujesz bardziej zaawansowanych narzędzi do nagrywania filmów z Windows 10, możesz pobrać i zainstalować dedykowane oprogramowanie do nagrywania ekranu. Znalezienie doskonałego programu do nagrywania ekranu systemu Windows 10 nie jest łatwym zadaniem.

Krótka lista najlepszych rozwiązań do nagrywania ekranu obejmuje: Ice Screen Recorder, ActivePresenter i Snagit.

  • Pobierz lody Screen Recorder

Te trzy programy są niezwykle wszechstronne i mogą obsłużyć wszystko, co na nich rzucisz.

Zatwierdź

Link do głównej publikacji