Jak kontrolować system Windows 8, 10 z systemu Android

Są chwile, kiedy chcesz mieć dostęp do komputera z systemem Windows 8, relaksując się na kanapie, będąc w innym pokoju lub będąc w domu przyjaciela. Możesz potrzebować niektórych dokumentów z komputera lub innych danych, a do tego przedstawiamy pięć aplikacji, które umożliwiają sterowanie z telefonu lub tabletu z Androidem do domowego systemu Windows 8.
Windows 8W Sklepie Play nie ma zbyt wielu niezawodnych aplikacji, których można używać na smartfonie lub tablecie z Androidem do sterowania urządzeniem z systemem Windows 8. Ale dokładnie przeskanowaliśmy i znaleźliśmy cztery najlepsze w użyciu. Na krótkiej liście poniżej znajduje się Pulpit zdalny Microsoft, kontroler Windows 8, dobrze znana Team Viewer i Splashtop. Bez zbędnych ceregieli, oto one:

Najlepsze aplikacje na Androida do sterowania urządzeniem z Windows 8

Pulpit zdalny Microsoft

Windows 8 Windows 8.1Oficjalna aplikacja Microsoft Remote Desktop korzysta z protokołu RDP, oferując szybki i niezawodny sposób dostępu do systemu Windows 8 bez instalowania dodatkowych programów serwerowych. Musisz włączyć zdalne połączenia na komputerze, przechodząc do Panelu sterowania> System i zabezpieczenia> System, a następnie kliknij „Ustawienia zdalne” na lewym panelu i na karcie „Zdalne” zaznacz „Zezwalaj na zdalne połączenia z tym komputerem”. Po wykonaniu tej czynności połącz komputer z systemem Windows 8 z urządzeniem z systemem Android. Zainstaluj i otwórz aplikację i dotknij „+”. Wprowadź nazwę swojego połączenia, nazwę hosta lub adres IP komputera oraz dane logowania i kliknij „Gotowe”.

Kontroler Windows 8 za darmo

Windows 8 Windows 8.1Kontroler systemu Windows 8 jest odpowiedni, gdy potrzebujesz łatwego w obsłudze pilota do interfejsu systemu operacyjnego, a nie pełnego zdalnego dostępu. Możesz pobrać go na urządzenie z Androidem z Google Play, a dla systemu Windows 8 możesz znaleźć aplikację serwera na oficjalnej stronie internetowej.

W aplikacji serwera masz dwa przyciski: Opcje i Pomoc. Możesz także zobaczyć swój adres IP, jeśli chcesz ręcznie połączyć się lub jeśli automatyczne połączenie nie powiedzie się. Na urządzeniu z Androidem wystarczy nacisnąć Auto Connect lub Manual Connect, używając adresu IP komputera.

TeamViewer do zdalnego sterowania

TeamViewer oferuje łatwy, szybki i bezpieczny pilot zdalnego sterowania, będący jednym z najpopularniejszych dostawców na świecie. Możesz kontrolować dowolny komputer z systemem Windows, Mac i Linux lub dowolne urządzenie z Androidem. TeamViewer jest bezpłatny do użytku osobistego i można go pobrać z oficjalnej strony lub wyszukać w Google Play lub Windows Store.

Windows 8Windows 8

Po pobraniu i zainstalowaniu uruchom program na obu systemach, a na urządzeniu z Androidem połącz się z systemem Windows 8 za pomocą identyfikatora i hasła widocznego w oknie TeamViewer.

Pulpit zdalny Splashtop 2

Aby uzyskać dostęp do komputera z Internetu, możesz użyć Splashtop, dzięki czemu urządzenie z Androidem działa jak Windows 8. Aplikacja w pełni obsługuje gesty dotykowe systemu Windows 8, zapewniając pełny dostęp do aplikacji i wszystkich posiadanych danych. Splashtop Personal jest bezpłatny, do użytku osobistego, umożliwiając korzystanie z pulpitu według własnego uznania. Dostępna jest wersja biznesowa Splashtop Business do podłączania do 5 komputerów, bezpieczeństwa i zarządzania.

Windows 8

Czytaj także: Były CEO firmy Nokia zakłada firmę Newkia, która tworzy telefony z systemem Android firmy Nokia

Jest bardzo łatwy w użyciu. Pierwszym krokiem jest pobranie i instalacja Spashtop na urządzeniu z Androidem oraz utworzenie konta przy użyciu adresu e-mail i hasła. Drugim krokiem jest pobranie aplikacji na system Windows 8 ze strony programisty i zalogowanie się przy użyciu właśnie utworzonego konta. Teraz wystarczy wyszukać komputer na urządzeniu z Androidem i połączyć się.

Pulpit zdalny Chrome na Windows 8.1 i 10

chromowany pulpit zdalny kontrolujący Windows 10 szt

Ponieważ większość naszych czytelników korzystała przynajmniej raz z przeglądarki Google Chrome, muszą wiedzieć, że jest to narzędzie niezwykle łatwe w użyciu. Cóż, możesz zdalnie sterować swoim Windows 8.1 lub dziesięć bezpośrednio przez niego. Wszystko, co musisz zrobić, to zainstalować rozszerzenie Pulpitu zdalnego Chrome w przeglądarce Chrome na telefonie z Androidem. Następnie po prostu sparuj urządzenie z Windows 8.1 lub dziesięcioma PC. Nie zapomnij dać nam znać w komentarzach, jeśli to zadziałało.

Poza tym, że Windows 8 można dość łatwo kontrolować z Androida, jeśli chcesz, możesz również uruchomić system Windows 8 i Android (a także Linux) razem. Wielu użytkowników uważa, że ​​bardzo wydajne jest posiadanie wielu systemów operacyjnych działających razem z opcją podwójnego rozruchu.

CZYTAJ TAKŻE: 6 najlepszych aplikacji na Androida do sterowania Windows 10 z twojego telefonu

Zatwierdź

Link do głównej publikacji