Jak konsumenci korzystają z globalnej gospodarki

Firmy zastrzegają sobie prawo do produkcji, wysyłki i dystrybucji swoich towarów na całym świecie. Wiele produktów produkuje się w krajach taniej siły roboczej, takich jak Chiny, wysyłając towary na całym świecie, aby sprzedawać je wysoko w krajach takich jak Stany Zjednoczone czy Unia Europejska.

Jest to dla nich naturalny proces, ponieważ oszczędza im mnóstwo pieniędzy. Kiedy klienci próbują tego samego, zwykle szybko osiągają sztuczne granice. Niektóre firmy — jak Sony — posuwają się nawet tak daleko, aby zabronić klientom z jednego kraju lub kontynentu zakupu towarów w innym. Innym przykładem mogą być tanie sklepy internetowe z mp3, cyfrowymi grami lub filmami w Rosji i na Ukrainie. Choć w kraju ojczystym są one całkowicie legalne, są celami przemysłu filmowego i muzycznego, którzy nie chcą, aby klienci z innych krajów kupowali tam tańsze produkty cyfrowe.

Istnieją jednak inne sposoby czerpania korzyści z globalnej gospodarki, zwłaszcza jeśli mieszkasz w strefie wolnego handlu, takiej jak Unia Europejska. Użytkownicy Internetu mogą porównywać ceny produktów w kilku krajach, aby zaoszczędzić dużo pieniędzy. Czy jest lepszy sposób, aby to udowodnić, niż porównanie cen sklepu internetowego, który ma sklepy w kilku krajach. Weźmy na przykład niemiecki i brytyjski sklep Amazon. Niemcy mogą kupować w sklepie brytyjskim, a Brytyjczycy mogą robić to samo w sklepie niemieckim bez konieczności płacenia podatków lub dodatkowych opłat.

porównanie cen gospodarki światowej

Spadek funta brytyjskiego sprawił, że obywatele krajów, które używają euro jako waluty, są bardzo atrakcyjni do zakupu niektórych towarów w Wielkiej Brytanii. Oto krótka lista towarów, które są dostępne zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i niemieckim sklepie Amazon. Uwaga: jeśli jesteś Francuzem, Hiszpanem lub innym krajem, po prostu porównaj ceny z lokalnymi sklepami. Wszystkie ceny zostały obliczone w euro przy użyciu najnowszych kursów wymiany walut dla lepszego porównania.

  • Konsola Xbox 360 Elite (dysk twardy 120 GB) — 211,80 € Angielski Amazon ; 299 € Amazon DE (-87,20 €)
  • Konsola Sony PLAYSTATION 3 (model 80 GB) — 323,96 € Amazon UK (+1 dodatkowa gra); 389 € Amazon DE (-65,04 €)
  • Killzone 2 PS3 — 39,08 € Angielski Amazon ; 59,97 € Amazon DE (-20,89 €)
  • Gra Empire Total War na PC — 26,76 € Angielski Amazon ; 44,95 € Amazon DE (-18,19 €)
  • Warhammer 40,000: Dawn of War II — 24,85 € Angielski Amazon ; 44,95 Amazon DE (-20,1 €)

Nie wszystko — ale prawie wszystko — jest tańsze w sklepie Amazon UK. Zacząłem kupować wszystkie moje zakupy związane z grami i DVD w sklepie Amazon. Jest jednak kilka rzeczy, które ludzie powinni rozważyć. Przede wszystkim może być konieczne zakupienie konwertera zasilania dla systemów wymagających zasilania. Nie jest to duży problem, ponieważ sprzedają za kilka dolców. Kolejnym aspektem jest język. Wiele gier i płyt DVD jest obsługiwanych w kilku językach, ale nie zawsze tak jest. Nie jest to duży problem, jeśli mówisz i rozumiesz po angielsku, ale może być problematyczny dla użytkowników, którzy go nie znają.

Wszystkie przedmioty zostaną wysłane przez Amazon i nie będzie żadnych dodatkowych podatków od produktów. Zazwyczaj trzeba zapłacić za wysyłkę i przeładunek, który jest o kilka euro najwyższy za przedmioty. Jest to jeden z najlepszych przykładów, dlaczego warto szukać za granicą, aby znaleźć te same towary w niższej cenie. Większość klientów z krajów strefy euro skorzysta z cen w sklepie Amazon UK. Niestety w chwili obecnej w Stanach Zjednoczonych nie ma nic porównywalnego. Jeśli kupujesz towary w Europie, będziesz musiał płacić podatki i vice versa, a koszty wysyłki są znacznie wyższe niż w przypadku jednego kraju europejskiego do drugiego.

Na wynos

Możesz zaoszczędzić pieniądze, sprawdzając przedmioty, które chcesz kupić w pobliskich krajach. Idealnie, znajdują się w tej samej strefie handlu, abyś nie podlegał podatkom importowym ani wysokim kosztom pakowania.

Możesz być w stanie zaoszczędzić sporo pieniędzy. Istnieją jednak pewne wady tego. Po pierwsze, że trudniej jest zwrócić przedmiot. Po drugie, możesz potrzebować konwerterów mocy lub innych konwerterów, aby dostać coś do prowadzenia w innym kraju. Po trzecie, potrzeba więcej badań, aby znaleźć najlepszą opcję.

Czy masz jakieś dodatkowe wskazówki, jak oszczędzać pieniądze, korzystając z globalnej gospodarki na swoją korzyść?

Podsumowanie
Jak konsumenci korzystają z globalnej gospodarki
Nazwa artykułu
Jak konsumenci korzystają z globalnej gospodarki
Opis
W artykule omówiono jedną z opcji, jaką konsumenci mają w globalnej gospodarce, aby skorzystać z niższych cen w innych krajach, podobnie jak firmy.

Ghacks Technology News

Link do głównej publikacji