Jak grać w stare gry w systemie Windows 10, 8.1 [TO NAPRAWDĘ DZIAŁA]

Kilka dni temu rozmawiałem z tobą, że stara gra, a mianowicie Diablo 2, działa z problemami w Windows 10, Windows 8 i Windows 8.1. Teraz zajmę się najłatwiejszym sposobem, aby upewnić się, że stare gry działają bezproblemowo w systemie Windows 8 i nowszych wersjach.
okna starych gier 8
Bieganie stare gry na nowym Windows 10, Windows 8 lub Windows 8.1 system nie jest niemożliwy, ale możesz napotkać duże problemy z niektórymi, jeśli nie większością z nich. Istnieje wiele wskazówek, wskazówek i porad, które możemy Ci zaoferować, ale istnieje metoda, którą osobiście przetestowaliśmy i zalecamy ją wszystkim. W ten sposób upewnisz się, że możesz uruchomić starego, dobrego Duke Nuke, Quake’a i innych, a także gry MS-DOS na Windows 8, 8.1 i cieszyć się starymi czasami.

 • Czy stare gry komputerowe działają w systemie Windows 10?

  Aby sprawdzić, czy możesz uruchomić stare gry w systemie Windows 10, Windows 8 i Windows 8.1, upewnij się, że wykonałeś wszystkie następujące kroki:

  • Zawsze uruchamiaj grę jako administrator
  • Włącz tryb zgodności (przejdź do Właściwości, a następnie wybierz starszą wersję systemu Windows)
  • Popraw trochę więcej ustawień — także we Właściwościach, wybierz „tryb zmniejszonego koloru” lub uruchom grę w rozdzielczości 640 × 480, jeśli to konieczne
  • Użyj DosBox do naprawdę starych gier Dos
  • Spróbuj użyć maszyny wirtualnej
  • Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów w grze, która nie działa.

  Jeśli nadal występują problemy podczas uruchamiania starych gier na komputerze z systemem Windows 10, uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów ze zgodnością systemu Windows. Przejdź do Ustawienia> Aktualizacja Bezpieczeństwo> Narzędzie do rozwiązywania problemów> wybierz i uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów.

  narzędzie do rozwiązywania problemów ze zgodnością programu Windows 10

  Uwaga: Jeśli Twoje gry korzystają z SafeDisc lub SecuROM DRM, system Windows 10 nie uruchomi ich poprawnie. Aby uporządkować słowa, ze względu na schematy zarządzania prawami cyfrowymi, niektóre starsze gry na dyskach CD lub DVD będą miały problemy z instalacją w najnowszej wersji systemu operacyjnego Windows.

  Najlepszy sposób na uruchomienie starych gier w systemie Windows 10, 8.1

  Na nieszczęście dla tych, którzy mieli nadzieję na darmową „magiczną poprawkę”, muszę cię rozczarować, ponieważ najlepszym sposobem, aby upewnić się, że twoje ulubione stare gry działają w systemie Windows 10, Windows 8 to kupić je z miejsca, w którym kompatybilność została atestowany. Tak więc, chyba że działają one poprzez zastosowanie wyżej wymienionych poprawek, dobrym pomysłem byłoby zdobycie ich ze Steam, ale najlepsze miejsce znajduje się na stronie Good Old Games. Oto, co strona ogłosiła dawno temu:

  Windows 8 starych gier

  Na dzień dzisiejszy dodajemy oficjalną obsługę systemu Windows 8 dla większości gier w katalogu GOG.com. Obecnie 431 tytułów zostało naprawionych, przetestowanych i zgłoszonych do poprawnego działania w nowym systemie operacyjnym Microsoft. Pamiętaj, że większość z nich nie miała zaktualizowanych kompilacji głównych, więc nie musisz ponownie pobierać instalatora ani nic. Niektóre tytuły, na których budowali ninja, wykonały swoją zwykłą magię i będą działać teraz w Windows 8 — a do niektórych dodamy nawet obsługę Windows 7. Z czasem będziemy dodawać kolejne gry dla systemu Windows 8 i mamy czas na wprowadzenie poprawek do innych klasycznych gier w katalogu.

  Jeśli uważasz, że to za dużo, aby zapłacić kilka dolarów za niektóre dobre stare gry (sic), wypatruj słodkich okazji, ponieważ zawsze są takie. Korzystałem z usługi GOG i pobrałem wiele starych gier i wszystkie działają! Śmiało, pobierz je i daj nam znać, czy to wystarczy.

  Zatwierdź

Link do głównej publikacji