Plik zip ma zbyt duży błąd podczas pobierania plików z DropBox

Może przyjść czas, kiedy będziesz musiał pobrać plik .plik zip z udostępnionego Ci linku DropBox lub zdecydowałeś się udostępnić pliki za pośrednictwem popularnej platformy chmurowej współpracownikowi lub znajomemu. Teraz, z powodu zasad DropBox, użytkownicy nie mogą pobrać udostępnionego pliku o rozmiarze przekraczającym 1 GB. Za każdym razem, gdy próbujesz pobrać tak duży plik, pojawia się błąd „Plik zip jest za duży”Powinien wyskoczyć.

Plik zip jest za duży

Pytanie brzmi zatem, jak obejść ten problem. Tak, wiemy, że jest to dość frustrujące i czasochłonne, ale istnieje kilka sposobów, aby prześlizgnąć się przez pęknięcia i omówimy je szczegółowo.

Jeśli udostępniasz plik innej osobie, która przekracza limit 1 GB, zalecamy podzielenie pliku .zip na mniejsze części, aby ułatwić pobieranie. Aby to zrobić, najlepiej użyć 7-Zip, jednego z najlepszych darmowych programów do kompresji plików dostępnych obecnie.

To, co czyni 7-Zip interesującym, to fakt, że zawiera opcję dzielenia plików, a z naszego doświadczenia wynika, że ​​działa całkiem dobrze.

Podzielony plik .zip z 7-Zip

Plik zip jest za duży

OK, więc pierwszą rzeczą do zrobienia tutaj jest pobranie programu z oficjalnej strony internetowej. Pamiętaj, że dostępne są opcje 32-bitowe i 64-bitowe, więc wybierz tę, która dobrze pasuje do specyfikacji komputera.

Po pobraniu programu uruchom go, a następnie wyszukaj wymagany plik .zip. Po znalezieniu kliknij plik prawym przyciskiem myszy, a następnie wybierz Podział pliku z listy. Po kliknięciu opcji Podziel plik, powinno pojawić się nowe okno.

To okno chce, abyś wybrał rozmiar woluminu plików po ich podzieleniu na wielokrotności. Wybierz preferowany rozmiar woluminu, kliknij dobrze, i poczekaj, aż 7-Zip zrobi to samo. Na koniec będziesz chciał przesłać te pliki do DropBox.

Połącz podzielone pliki z powrotem w jedną całość

Osoba po drugiej stronie musi nauczyć się, jak łączyć pliki po pobraniu. Powinien skopiować je do folderu, a następnie kliknąć prawym przyciskiem myszy pojedynczy podzielony plik i wybrać opcję Łącz pliki, i patrzcie, jak magia się dzieje.

Użyj DropBox na Windows 10

Innym sposobem obejścia ograniczenia 1 GB jest pobranie DropBox na Windows 10. Widzisz, oprogramowanie nie ma takich samych drakońskich ograniczeń w porównaniu do dropbox.com, więc jest to dobry powód, aby go mieć.

Z drugiej strony możemy zrozumieć, dlaczego niektórzy ludzie byliby nieugięci w instalacji oprogramowania ze względu na obawy związane z bezpieczeństwem usług w przeszłości. Jeśli nie jesteś jedną z tych zainteresowanych osób, czytaj dalej.

Pobierz oprogramowanie stąd, a następnie zainstaluj. Po instalacji pojawi się okno z prośbą o podanie danych logowania. Po wejściu DropBox powinien być teraz członkiem pulpitu systemu Windows 10 w podobny sposób jak OneDrive.

Aby dodać pliki do DropBox, po prostu kliknij go prawym przyciskiem myszy, a następnie wybierz opcję Przejdź do DropBox. Jeśli na Twoim koncie znajduje się już duży plik, nie powinieneś mieć problemów z synchronizacją go z komputerem z systemem Windows 10.

Ufaj, że to działa!

Link do głównej publikacji