Jak grać w serię Marvel vs Capcom na komputerze z systemem Windows

Marvel vs Capcom seria ewoluuje nieprzerwanie od pierwszego wydania w 1998 roku, zwanego Marvel vs Capcom: Clash of Super Heroes. Był to początek długiej podróży, w której grafika i złożoność mechaniki w tej grze bardzo się zmieniły.

Ostatnia wersja tej serii, zwana Marvel vs Capcom Infinite, przenosi twoich ulubionych bohaterów w XXI wiek z piękną grafiką, płynniejszą rozgrywką i aktualną grą.

W tym artykule omówimy jedne z najlepszych opcji oprogramowania, które pozwalają grać w całą serię Marvel vs Capcom na komputerze z systemem Windows, zaczynając od najstarszych wersji, a następnie przechodząc chronologicznie do najnowszej wersji.

Oto wersje Marvel vs Capcom, w które dziś zagłębimy:

  • Marvel vs Capcom: Clash of Super Heroes
  • Marvel vs Capcom 2: New Age of Heroes
  • Marvel vs. Capcom 3: Fate of Two Worlds
  • Ultimate Marvel vs Capcom 3
  • Marvel vs. Capcom Origins
  • Marvel vs Capcom Infinite

Aby móc emulować dowolną z tych gier na platformie Windows, musimy użyć specjalistycznego oprogramowania, które pozwala emulować tytuły, w które próbujesz grać. Te rozwiązania programowe tworzą wirtualną konfigurację oryginalnego sprzętu emulowanej platformy — PS, PS1, Xbox, Xbox360, PSP itp. — a następnie można grać w gry, zwane ROM (tylko do odczytu) oryginalnych płyt / cartdriges.

Większość emulatorów, które wymienimy w tym artykule, nie ma fabrycznie zainstalowanych pamięci ROM, ale niektóre z nich mają sklep z opcjami bezpłatnymi i płatnymi. Zanurzmy się.

Jak mogę emulować gry Marvel vs Capcom na PC?

1

Emulator MAME

Emulator Mame - do gry Marvel vs Capcom

To oprogramowanie pozwala emulować jedno i drugie Marvel vs Capcom: Clash of Super Heroes, i również Marvel vs Capcom 2: New Age of Heroes. MAME jest również nazywany emulatorem wielu arkadowych maszyn i jest najlepszym rozwiązaniem do grania w stare gry szkolne na komputerze. 

Emulator MAME obsługuje imponującą liczbę arkadowych i oldschoolowych konsol do gier, emulując ich sprzęt i grając w ROM. To oprogramowanie nie jest wyposażone w ROM, ale na ich oficjalnej stronie znajduje się duża liczba elementów dostępnych do pobrania za darmo. Kliknij tutaj, aby je sprawdzić.

To oprogramowanie emulatora nie ma najbardziej przydatnego i dobrze wyglądającego graficznego interfejsu użytkownika (graficznego interfejsu użytkownika), ale jeśli chcesz, możesz go zmienić za pomocą innej, bardziej wydajnej i przyjaznej dla użytkownika opcji. 

Sugerujemy wypróbowanie QMC2 GUI, ponieważ oprócz lepiej wyglądającego interfejsu wizualnego jest on również regularnie aktualizowany i oferuje lepsze ogólne wrażenia w MAME.

Pobierz GUI QMC2 z oficjalnej strony MAME

Pobierz MAME

— POWIĄZANE: 4 najlepsze emulatory Xbox 360 na komputery PC do zainstalowania w 2019 roku

2)

RPCS3

PPCS3 - emulator PS3 do gry Marvel vs Capcom

RPCS3 to emulator Playstation 3 o otwartym kodzie źródłowym, który pozwala grać Marvel vs. Capcom 3: Fate of Two Worlds, i również Marvel vs. Capcom Origins na komputerze z systemem Windows. Ten emulator został założony w 2011 roku i jest napisany w C ++ dla Windows.

Ze względu na fakt, że to oprogramowanie jest typu open source, wielu programistów na całym świecie dołączyło do zespołu RPCS w celu poprawy wydajności emulatora i stale rośnie i dostosowuje się do twoich opinii. Możesz sprawdzić najnowsze wiadomości i porozmawiać z użytkownikami na oficjalnym forum RPCS.

Tutaj można znaleźć informacje dotyczące potrzebnych wymagań systemowych oraz wiele innych przydatnych wskazówek.

Pobierz RPCS3

— POWIĄZANE: 6 najlepszych monitorów do gier zapewniających idealną rozgrywkę w 2019 roku

3)

Parowy

Steam - zagraj w najnowsze wydania Marvel vs Capcom

Aby móc grać w najnowsze wydania Ultimate Marvel vs. Capcom 3Marvel vs. Capcom: Infinite na komputerze z systemem Windows musisz najpierw pobrać platformę gier Steam.

Steam jest niewiarygodnie dużą platformą dystrybucji gier na PC do gier na PC i oferuje użytkownikom szeroki wachlarz funkcji, oprócz dostępu do tysięcy gier.

To oprogramowanie umożliwia strumieniowe przesyłanie wideo, automatyczne instalowanie aktualizacji gier pobranych w bibliotece oraz wspaniałą społeczność wspierającą, w której możesz dodawać znajomych i grać w gry online razem.

Pobierz Steam

Wniosek

W tym artykule zbadaliśmy najlepsze emulatory gier, które pozwalają grać w całą serię gier Marvel vs Capcom na komputerze z systemem Windows.

Chcielibyśmy wiedzieć, jakie były Twoje doświadczenia podczas testowania tego oprogramowania. Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji