Jak grać w gry ze znajomymi przez wirtualną sieć LAN

Wszyscy uwielbiamy grać w nasze ulubione gry, ale sprawy stają się o wiele bardziej interesujące, gdy robimy to z przyjaciółmi lub rodziną.

Zwykle jedynym sposobem na uzyskanie połączenia z jednym lub kilkoma komputerami PC jest zrobienie tego przez przewodową sieć LAN. Dzięki najnowszym osiągnięciom w dziedzinie techniki komputerowej możemy korzystać ze specjalistycznego oprogramowania, które pozwala tworzyć wirtualne sieci LAN, które dają znajomym moc połączenia z komputerem przez Internet.

Ze względu na dużą popularność gier obsługujących lokalny tryb dla wielu graczy za pomocą oprogramowanie wirtualnej sieci LAN zapewnia wiele innych korzyści, takich jak zaawansowana ochrona IP, możliwość udostępniania plików, strumieniowe przesyłanie wideo i wiele innych.

Oto pierwsza piątka najpotężniejszych wirtualnych platform do gier, które ułatwią ci granie ze znajomymi.

Jakie są najlepsze emulatory LAN do grania?

1

LogMeIn Hamachi

LogMeIn Hamachi - gry przez wirtualną sieć LAN

LogMeIn Hamachi to jedna z najpopularniejszych opcji oprogramowania na rynku, która pozwala grać w ulubione gry ze znajomymi, tworząc wirtualne połączenie LAN.

To oprogramowanie jest bardzo łatwe w konfiguracji i zarządzaniu oraz daje moc tworzenia i zarządzania wszystkimi aspektami wirtualnej sieci LAN. Sieci wirtualne utworzone w tym oprogramowaniu są zabezpieczone i można nimi zarządzać z dowolnego miejsca na świecie.

Korzystając z tej aplikacji, możesz utworzyć prywatną sieć wirtualną, umożliwić dostęp znajomym i łatwo grać w gry wieloosobowe bez konieczności łączenia się z Internetem.

Oto niektóre z najlepszych funkcji LogMeIn Hamachi:

 • Zarządzaj sieciami i przywracaj je z dowolnego miejsca na świecie
 • Scentralizowane wdrażanie oprogramowania — łatwe przenoszenie klienta sieci wirtualnej na nowe komputery
 • Można uruchomić w tle, aby umożliwić dostęp, nawet jeśli host nie jest online
 • Umożliwia bezpieczny dostęp do sieci za pomocą bramy LogMeIn Hamachi
 • Umożliwia dostęp zdalnym użytkownikom z określonymi komputerami
 • Sieci kratowe
 • 256-bitowe szyfrowanie AES

Hamachi może być używany bezpłatnie na 5 komputerach, edycja Standard pozwala na 6-32 komputerów na sieć, edycja Premium pozwala na 33-256 komputerów na sieć, a Multi-Network pozwala na nieograniczoną liczbę użytkowników.

Chociaż Hamachi ma świetne funkcje, niektóre wady korzystania z tej aplikacji to ograniczenie darmowej wersji do 5 klientów na sieć (w tym hosta) oraz fakt, że użytkownicy zgłaszali problemy z opóźnieniami.

Pobierz LogMeIn Hamachi

— POWIĄZANE: 3 najlepsze oprogramowanie LAN dla Windows 10 do monitorowania wszystkich parametrów

2)

ZeroTier

ZeroTier - granie w gry przez wirtualną sieć LAN

ZeroTier to jedna z najlepszych alternatyw Hamachi, która pozwala stworzyć własną wirtualną sieć LAN i grać w gry ze znajomymi.

To oprogramowanie jest open source i zawiera również bezpłatne aplikacje na Androida i iOS. ZeroTier jest w rzeczywistości kombinacją VPN (wirtualnej sieci prywatnej), SDN (sieci definiowanej programowo) i SD-WAN, pod jednym przyjaznym interfejsem użytkownika.

Ze względu na łatwy proces konfiguracji, ZeroTier jest jednym z najprostszych bt najbardziej zaawansowanych programów, które mogą łatwo tworzyć wirtualne sieci LAN, oferują duże prędkości i działają bardzo dobrze zarówno w grach, jak i innych funkcjach VLAN.

ZeroTier został wydany w 4 różnych wersjach, z których każda ma własne możliwości.

 • ZeroTier Free: Wsparcie społeczności, licencja GPL, obsługa do 100 urządzeń.
 • ZeroTier Basic zawiera wszystkie funkcje wersji darmowej i dodaje obsługę biletów oraz nieograniczoną liczbę obsługiwanych urządzeń.
 • ZeroTier Professional zawiera wszystkie funkcje znalezione w poprzednich wersjach i dodaje obsługę o wyższym priorytecie niż wersja podstawowa
 • ZeroTier Enterprise oferuje najwyższy priorytet wsparcia, licencję na osadzanie produktów spoza GPL oraz priorytetowy czat na żywo ze swoim zespołem wsparcia.

Pobierz ZeroTier

— POWIĄZANE: 5 najlepszych rozwiązań równoważących obciążenie dla stabilnej dystrybucji ruchu sieciowego

3)

GameRanger

GameRanger - graj w gry przez wirtualną sieć LAN

GameRanger to kolejna świetna opcja oprogramowania, która pozwala grać w ponad 700 gier i wersji demo ze znajomymi i innymi przeciwnikami online.

To oprogramowanie ma świetny zestaw funkcji, takich jak wiadomości błyskawiczne, profile graczy, może tworzyć listy znajomych, funkcje rankingowe, a także pozwala komunikować się ze znajomymi z gry za pomocą głosu, podczas gry.

Chociaż liczba funkcji dostępnych w GameRanger nie jest tak duża, jak inne opcje oprogramowania, które przedstawiliśmy w tym artykule, ta aplikacja oferuje najlepszy poziom bezpieczeństwa i stabilność na rynku.

Warto zauważyć, że opcje oprogramowania, takie jak Hamachi, pozwalają grać w dowolne gry LAN, a GameRanger pozwala tylko na obsługiwane gry. Pełną listę obsługiwanych gier znajdziesz tutaj.

Jak zainstalować GameRanger na komputerze z systemem Windows 10:

 1. Pobierz plik .exe i przejdź na komputerze do lokalizacji pobierania
 2. Kliknij prawym przyciskiem myszy GameRanger.exe, wybierz „Rozwiązywanie problemów ze zgodnością” i poczekaj, aż usługa zakończy przetwarzanie
 3. Kliknij „Wypróbuj zalecane ustawienia” — w moim przypadku zalecanym trybem zgodności był Windows Vista (SP2)
 4. Kliknij „Testuj program”, a to uruchomi instalator w normalny sposób

Pobierz GameRanger

— POWIĄZANE: 7 najlepszych zestawów słuchawkowych do gier dla laptopów do zakupu w 2019 roku

4

DynVPN

DynVPN - gry przez wirtualną sieć LAN

DynVPN to kolejna świetna opcja oprogramowania, która umożliwia łatwe tworzenie własnej wirtualnej sieci prywatnej i zarządzanie nią. To oprogramowanie ma świetną platformę wirtualizacji sieci o nazwie NetVirt.

Po zalogowaniu się do pulpitu nawigacyjnego DynVPN możesz zobaczyć przegląd całej sieci i możesz zarządzać dostępem, korzystając z szyfrowanych kanałów peer-to-peer.

To oprogramowanie jest w pełni zaszyfrowane za pomocą AES256-SHA, a dla jeszcze większego bezpieczeństwa wszystkie utworzone sieci prywatne mają unikalny urząd certyfikacji.

Możesz użyć tego oprogramowania, aby umożliwić pracownikom dostęp do zasobów firmy, zabezpieczyć urządzenia wbudowane, skonfigurować kamerę bezpieczeństwa sieciowego i dać ci możliwość grania w gry przez sieć LAN lub Internet, oferując jednocześnie rozwiązania wirtualnych sieci biznesowych .

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zacząć korzystać z tego oprogramowania, możesz znaleźć szereg wskazówek krok po kroku na oficjalnej stronie DynVPN.

Pobierz DynVPN

— POWIĄZANE: 7 najlepszych programów do nagrywania gier dla komputerów klasy średniej

5

Radmin VPN

Radmin VPN - gry przez wirtualną sieć LAN

Radmin VPN to kolejna świetna opcja oprogramowania do tworzenia wirtualnych sieci prywatnych, w których można grać w nieograniczoną liczbę gier. Ze względu na szybkość działania tego oprogramowania wydaje się, że grasz w gry w lokalnej sieci LAN.

To oprogramowanie może osiągnąć prędkość do 100 Mb / s, a także oferuje świetny bezpieczny tunel VPN. Ta funkcja koduje sieć i utrzymuje bezpieczeństwo wszystkich węzłów sieci.

Oto niektóre z najważniejszych funkcji Radmin VPN:

 • Łatwy w konfiguracji i zarządzaniu dla użytkowników ze wszystkimi poziomami biegłości
 • Może grać w gry sieciowe przez Internet z takimi samymi prędkościami, jakie osiąga gra LAN
 • Może tworzyć i tworzyć zespoły sieciowe rozproszone na całym świecie (może łączyć się ze zdalnymi komputerami ukrytymi za zaporami ogniowymi)

Pobierz Radmin VPN

Wniosek

Opcje oprogramowania, które przedstawiliśmy w tym artykule, z pewnością zaspokoją wszystkie Twoje potrzeby związane z graniem w wirtualnej sieci LAN, a także oferują przydatne dodatkowe funkcje.

Chcielibyśmy dowiedzieć się, czy masz jakieś inne sugestie dotyczące oprogramowania do grania w gry w wirtualnej sieci LAN. Daj nam znać, jakie były Twoje doświadczenia i jaka jest twoja ulubiona opcja oprogramowania.

Link do głównej publikacji