Jak Google Chrome obsługuje aktualizacje rozszerzeń?

Przeglądarka Google Chrome od dłuższego czasu obsługuje rozszerzenia. Większość rozszerzeń jest instalowana bezpośrednio z witryny Galerii rozszerzeń Google Chrome, a garść z innych źródeł.

Wielu użytkowników Chrome, zwłaszcza tych, którzy znają sposób, w jaki przeglądarka Firefox obsługuje aktualizacje dodatków, chcą wiedzieć, jak Chrome obsługuje aktualizacje rozszerzeń.

Możliwe, że użytkownicy Chrome nigdy nie widzieli monitu o dostępność aktualizacji rozszerzeń, nawet jeśli aktualizacje zainstalowanych rozszerzeń zostały wydane przez twórców rozszerzeń.

Jak Google Chrome obsługuje aktualizacje rozszerzeń

Powód braku powiadomień o aktualizacji jest następujący: Google Chrome obsługuje większość aktualizacji rozszerzeń automatycznie w tle. To duża różnica w stosunku do Firefoksa, gdy użytkownik jest powiadamiany o aktualizacjach i ma opcję ich zainstalowania lub zablokowania.

Chrome nie oferuje tej funkcji. Google Chrome sprawdza co kilka godzin, czy dostępne są aktualizacje rozszerzeń. Wszystkie rozszerzenia oferowane w oficjalnej Galerii rozszerzeń, a większość z nich jest oferowana na stronach internetowych osób trzecich, zawiera informacje o aktualizacji. Informacje te są wykorzystywane przez przeglądarkę do sprawdzania dostępności aktualizacji.

Z tego, co udało nam się zebrać, wszystkie rozszerzenia oferowane w oficjalnej Galerii rozszerzeń Chrome zawierają adres URL aktualizacji. Może to jednak nie dotyczyć rozszerzeń, które zostały zainstalowane z innych źródeł. Mogą zawierać adres URL aktualizacji i informacje, ale wygląda na to, że nie muszą. Jedyną opcją ich aktualizacji jest regularne odwiedzanie strony głównej w celu sprawdzenia dostępności aktualizacji.

Użytkownicy Chrome z uruchomioną wersją Dev mogą zmusić Chrome do ręcznego sprawdzania aktualizacji rozszerzeń. Można to zrobić, wpisując chrome: // extensions / w pasku adresu Chrome lub klikając ikonę menu, a następnie Więcej narzędzi> Rozszerzenia.

Kliknięcie Trybu programisty po prawej stronie okna otwiera opcje programisty, w tym opcję Aktualizuj rozszerzenia teraz.

rozszerzenia Google Chrome auto aktualizacja

Kliknięcie tego przycisku powoduje ręczne sprawdzenie aktualizacji rozszerzenia.

Rozszerzenia, które aktualizują się automatycznie, gdy nowa wersja stanie się dostępna, są kontrowersyjne. Pozytywne jest to, że poprawiają wrażenia użytkownika, obsługując wszystko w tle, aby nikt nie przeszkadzał w powiadomieniach i monitach, gdy to nastąpi.

W zależności od tego, ile rozszerzeń jest zainstalowanych w przeglądarce, te monity pojawiają się dość często, co może być uciążliwe, a nawet wręcz denerwujące.

Z drugiej strony zaawansowani użytkownicy mogą preferować kontrolę nad aktualizacjami w swoim systemie, biorąc pod uwagę, że aktualizacje mogą uszkodzić funkcje lub inne rozszerzenia zainstalowane w systemie.

Jakie są twoje preferencje dotyczące aktualizacji? Czy lubisz automatyczne aktualizacje w tle, czy półautomatyczne aktualizacje Firefoksa z opcjami blokowania aktualizacji?

Podsumowanie
Jak Google Chrome obsługuje aktualizacje rozszerzeń?
Nazwa artykułu
Jak Google Chrome obsługuje aktualizacje rozszerzeń?
Opis
Przewodnik wyjaśnia, w jaki sposób rozszerzenia są aktualizowane w Google Chrome, w jaki sposób można uruchomić ręczne sprawdzanie aktualizacji i jak różni się to od tego, jak Firefox to obsługuje.

Link do głównej publikacji