Jak dostosować kliknij prawym przyciskiem myszy na Windows 10, 8, 8.1

Dostosowanie okna menu prawego przycisku myszy w systemie Windows 10, 8 jest, moim zdaniem, jedną z najlepszych funkcji oferowanych przez Microsoft. Istnieje wiele opcji, takich jak „Kopiuj” i „Wklej” folder lub plik, który Ci się podoba, lub po prostu „Zmień nazwę” folderu o wybranej przez Ciebie nazwie. To tylko kilka pozycji menu, które możesz wybrać, co znacznie ułatwia pracę, jeśli masz je w pobliżu.
Dostosuj prawym przyciskiem myszy system Windows 8
Menu pojawiające się po kliknięciu prawym przyciskiem myszy folderu lub otwartej przestrzeni na pulpicie komputera z systemem Windows 10, 8 można zmodyfikować w celu dostosowania do codziennych potrzeb lub po prostu usunąć z niego funkcje systemu Windows 10, 8 prawdopodobnie nie wykorzysta się w codziennej aktywności. Poniższy samouczek pokaże dokładnie, jak dostosować okno menu Windows 10, 8 prawym przyciskiem myszy, wykonując kilka prostych kroków, które zamieściłem poniżej.

Edycja menu prawym przyciskiem myszy w systemie Windows 10, 8.1

1. Użyj Edytora rejestru

 1. Idź myszką na lewą stronę ekranu.
 2. Kliknij (lewy przycisk myszy) w polu wyszukiwania w lewym górnym rogu ekranu.
 3. Wpisz w polu wyszukiwania „Uruchom” lub łatwiej to zrobić, naciskając przyciski „Klawisz Windows” i klawisz „R” na klawiaturze (klawisz Windows + R).
 4. Kliknij (lewy przycisk myszy) ikonę „Uruchom”, która pojawi się w lewym górnym rogu ekranu.
 5. Teraz powinieneś mieć okno „Uruchom” przed sobą.uruchom Windows PC
 6. Wpisz w polu po prawej stronie „Otwórz:” polecenie „REGEDIT” dokładnie tak, jak napisałem to w cudzysłowie.
 7. Kliknij (lewym przyciskiem myszy) przycisk „OK” znajdujący się w dolnej części okna „Uruchom”.
 8. Teraz powinieneś mieć przed sobą okno „Edytora rejestru”.
 9. Kliknij (lewym przyciskiem myszy) ikonę „Komputer”, która znajduje się w lewej górnej części okna „Edytora rejestru”.
 10. Na liście, którą otworzyłeś, powinieneś mieć tam „HKEY_CLASSES_ROOT”, kliknij dwukrotnie (lewy przycisk) na nim.Klasy hkey root Windows 10
 11. W folderze „HKEY_CLASSES_ROOT” powinieneś mieć folder o nazwie „*”, kliknij dwukrotnie (lewy przycisk myszy).
 12. W folderze „*” powinieneś mieć folder o nazwie „Shellex”, kliknij go dwukrotnie (lewym przyciskiem myszy).edytor rejestru shellex
 13. W folderze „Shellex” powinieneś mieć folder o nazwie „ContextMenuHandlears”, kliknij go dwukrotnie (lewym przyciskiem myszy).
 14. Kliknij prawym przyciskiem myszy folder „ContextMenuHandlears”.
 15. W menu, które pokazuje, umieść kursor myszy nad „Nowy”
 16. Powinno się otworzyć inne menu, kliknąć (lewy przycisk myszy) „Klucz” w otwartym menu „Nowy”.
 17. Teraz wystarczy wprowadzić nazwę elementu, który ma się pojawiać w menu po kliknięciu prawym przyciskiem myszy. Przykład: „Kopiuj do”
 18. Jeśli chcesz usunąć element z listy, kliknij element (lewym przyciskiem myszy) i naciśnij „Usuń”
 19. Kliknij (lewy przycisk myszy) utworzony element, a po prawej stronie okna „Edytor rejestru” powinieneś mieć „Domyślny”.
 20. Kliknij (prawym przyciskiem myszy) na „Domyślne”
 21. Kliknij (lewy przycisk myszy) na „Modyfikuj” w otwartym menu.
 22. Powinno zostać otwarte okno „Edytuj ciąg”.
 23. Pod „Dane wartości” w białym polu wpisz na przykład kod „{C2FBB630-2971-11D1-A18C-00C04FD75D13}”, ten kod jest specyficzny dla pozycji „Kopiuj do” w menu po kliknięciu prawym przyciskiem myszy.
 24. Kliknij (lewy przycisk myszy) na „OK” w dolnej części okna „Edytuj ciąg”.
 25. Wejdź na pulpit i kliknij prawym przyciskiem myszy folder lub plik, a powinieneś mieć tam element „Kopiuj do”.
 •  POWIĄZANE: Poprawka: prawy przycisk Windows 10 nie działa

2. Użyj edytora menu kontekstowego

Jeśli nie czujesz się komfortowo, korzystając z Edytora rejestru, możesz także użyć edytora menu. Narzędzia te mają przyjazny dla użytkownika interfejs, który jest bardzo intuicyjny w obsłudze, co znacznie ułatwia personalizację menu klikniętego prawym przyciskiem myszy.

Jednym z najlepszych edytorów menu po kliknięciu prawym przyciskiem myszy dla systemu Windows 10, 8.1 jest Łatwe menu kontekstowe. To oprogramowanie umożliwia dodawanie różnych poleceń i poprawek do menu kontekstowych po kliknięciu prawym przyciskiem myszy po wybraniu Mój komputer, Dyski komputera i wielu innych składników systemu Windows. Korzystanie z tego narzędzia jest tak proste, jak spacer po parku: zaznacz pole obok elementów, które chcesz dodać, i to wszystko.

Tutaj, w kilku łatwych krokach opublikowanych powyżej, możesz teraz dostosować menu prawym przyciskiem myszy w systemie Windows 10, 8. Jeśli masz inne sugestie dotyczące tego artykułu i chcesz je nam udostępnić, możesz je opublikować w komentarze poniżej.

Zatwierdź

Link do głównej publikacji