Instrukcje: drukowanie kalendarza w systemie Windows 8, 8.1

Jak wydrukować kalendarz w systemie Windows 8.1, 8, jeśli nie działa?

 1. Z menu aplikacji kalendarza
 2. Zrób ekran drukowania
 3. Oprogramowanie kalendarza, które można wydrukować

Wielu użytkowników systemu Windows 8.1, 8 ma problem z wydrukowaniem kalendarza, po wypróbowaniu różnego rodzaju funkcji systemu Windows 8 dowiedziałem się, że niektóre aplikacje w systemie Windows 8.1, 8 nie obsługują i nie mają funkcji drukowania stron wewnątrz aplikacji.
Wydrukuj kalendarz w Windows 8
Jeśli próbujesz wydrukować kalendarz w systemie Windows 8,1, 8 i nie możesz znaleźć w menu Plik opcji drukowania lub „Ctrl” plus „P” nie działa, zobaczysz w kilku krokach poniżej, jak możesz spróbuj wydrukować zawartość kalendarza w ciągu zaledwie pięciu minut.

Wydrukuj kalendarz w Windows 8.1, 8: jak to zrobić?

1. Z menu aplikacji Kalendarz

Pierwszymi krokami, które musimy podjąć, są sprawdzenie, czy możemy normalnie wydrukować kalendarz, klikając (lewy przycisk myszy) w menu „Plik” w aplikacji, a następnie klikając (lewy przycisk myszy) na „Drukuj”.

Powinno to zabrać Cię do strony drukowania, a stamtąd wszystko, co musisz zrobić, to wybrać opcje drukowania, które chcesz mieć i kliknąć (lewym przyciskiem myszy) przycisk „OK” znajdujący się w dolnej części okna „Drukuj” otwierany.

2. Wykonaj ekran drukowania

Jeśli nie masz dostępu do aplikacji do drukowania w systemie Windows 8, postaramy się obejść ten problem i wydrukować kalendarz przy użyciu innej metody opisanej poniżej.

 1. Kliknij (lewy przycisk myszy) w aplikacji kalendarza.
 2. Przejdź do kalendarza, który chcesz wydrukować.
 3. Naciśnij i przytrzymaj na klawiaturze przycisk „Ctrl” i przycisk „PrtScn” (przycisk ekranu drukowania).
 4. Otwórz dokument programu Word i nazwij go według własnego uznania (przykład: kalendarz)
 5. Naciśnij i przytrzymaj przyciski „Ctrl” i „V” lub po prostu kliknij prawym przyciskiem myszy dokument dokumentu i wybierz „Wklej”.
 6. Możesz zmienić dokument Worda według własnego uznania.
 7. Naciśnij i przytrzymaj na klawiaturze przycisk „Ctrl” i przycisk „P” lub przejdź do menu „Plik” w dokumencie i stamtąd wybierz opcję „Drukuj”.
 8. Teraz możesz wydrukować kalendarz w dokumencie programu Word.

3. Oprogramowanie kalendarza, które można wydrukować

Możesz zmienić swój kalendarz, aby go wydrukować, zwłaszcza jeśli aplikacja kalendarza z systemu Windows nie pozwala go wydrukować. Możesz skonfigurować spersonalizowany kalendarz na komputerze z systemem Windows. Jeśli chcesz spersonalizować go bardziej, możesz nawet zainstalować oprogramowanie kalendarza zdjęć i oznaczyć daty ulubionymi zdjęciami. Wreszcie, jeśli chcesz prostszą metodę drukowania kalendarzy i wydarzeń, po prostu kontynuuj i zainstaluj Kalendarz Google.

Ponieważ sam system Windows 8 nie ma funkcji drukowania dla wszystkich aplikacji, drugi samouczek to dobry sposób na wydrukowanie kalendarza i zajmie Ci to tylko kilka minut. Jeśli masz coś jeszcze do dodania do tego samouczka, napisz do nas poniżej swoich opinii na ten temat.

CZYTAJ TAKŻE: 5 najlepszych aplikacji kalendarza dla użytkowników systemu Windows 10

Zatwierdź

Link do głównej publikacji