HP przedstawia monitory Z31x DreamColor Studio i Z24x G2 DreamColor

Jeśli jesteś profesjonalnym filmowcem lub projektantem, zdecydowanie potrzebujesz najdokładniejszego odwzorowania kolorów i właśnie dlatego istnieją dedykowane — i zwykle drogie — rozwiązania.

HP dla profesjonalistów

Idealne odwzorowanie kolorów może nie być najważniejszym pragnieniem gracza na monitorze, ale jest przeznaczone dla profesjonalistów, którzy tworzą gry oraz edytują filmy i fotografie.

HP miał na uwadze tę kategorię użytkowników, projektując Z31x DreamColor Studio i Z24x G2 DreamColor wyświetla. Strona produktów DreamColor HP z dumą stwierdza, że ​​linia DreamColor zdobyła nagrodę 2015 Scientific and Engineering Award od Academy of Motion Picture Arts Nauki do reprodukcji kolorów.

Funkcje Z24x G2 DreamColor

Na pierwszy rzut oka Z24x G2 DreamColor to tradycyjny 24-calowy panel IPS o rozdzielczości 1920 × 1200, który pozwala użytkownikom odtwarzać wideo 1080p i cieszyć się więcej miejsca na ikony oprogramowania. Gracze nie będą szczególnie podekscytowani czasem reakcji urządzenia i jego częstotliwością odświeżania 60 Hz, ale profesjonaliści fotografii i wideo będą zachwyceni 10-bitowym wyjściem i gamą kolorów wyświetlacza obejmującą 99% przestrzeni Adobe RGB z jasnością sięgającą 350 cd / m2.

Z24x G2 posiada również port DV-D, gniazdo HDMI, jedno wejście DisplayPort i wyjście DisplayPort do łączenia łańcuchowego. Stojak ma wysokość, pochylenie, obroty i obrót o 90 stopni, co ułatwia przejście do trybu portretowego. Zintegrowany czteroportowy hub USB 3.0 sprawi, że proces wkładania i wyjmowania zdjęć z podłączonego systemu będzie łatwiejszy i wygodniejszy.

Funkcje Z31x DreamColor Studio

Ten model jest z pewnością gwiazdą pokazu z 31-calowym wyświetlaczem potworów i rozdzielczością 4096 × 2160. Normą dla monitorów tego rozmiaru jest maksymalna częstotliwość odświeżania ograniczona do 60 Hz, a Z31x podaje czas reakcji od włączenia do wyłączenia wynoszący 20 ms zamiast zwykłego czasu reakcji od szarości do szarości. Z31x jest wyposażony w gniazdo HDMI 2.0 oraz parę wejść i wyjść DisplayPorts, a także wbudowany czteroportowy hub USB 3.0 i parę portów DreamColor USB 2.0 cale do podłączania sprzętu do kalibracji i uruchamiania aktualizacji oprogramowania układowego monitora .

Dla większości użytkowników najważniejszą cechą Z31x jest zintegrowany kolorymetr, który można skonfigurować do uruchamiania kalibracji poza godzinami pracy. Inną świetną wbudowaną funkcją jest przełącznik KVM, który pozwala używać monitora z dwoma systemami.

Z24x G2 DreamColor będzie dostępny w lipcu za 560 USD, a data premiery Z31x DreamColor Studio nie jest jeszcze ustalona, ​​będzie kosztować około 4000 USD.

Link do głównej publikacji