HP Envy jest podłączony, ale nie ładuje się w systemie Windows 10 [FIX]

Jednym z największych problemów, jakie możesz mieć z laptopem, jest niemożność doładowania. Jest to jeden z problemów zgłaszanych przez użytkowników po zainstalowaniu systemu Windows 10 na laptopie HP Envy.

Według nich bateria nie ładuje się po instalacji systemu Windows 10. Na szczęście dla ciebie, dzisiaj mamy kilka sugestii, jak rozwiązać ten problem.

Co zrobić, jeśli HP Envy jest podłączony, ale nie ładuje się:

 1. Odinstaluj i ponownie zainstaluj sterowniki baterii
 2. Zaktualizuj urządzenie i system Windows
 3. Sprawdź swoją ładowarkę
 4. Sprawdź swoją baterię

Rozwiązanie 1 — Odinstaluj i ponownie zainstaluj sterowniki baterii

 1. naciśnij Klawisz Windows + X i kliknij Menadżer urządzeń.Klawisz Windows + Menedżer urządzeń X.
 2. Rozszerzać Baterie i kliknij prawym przyciskiem myszy Baterie ACPI i kliknij odinstaluj.odinstaluj sterownik baterii
 3. Uruchom ponownie laptopa i sprawdź, czy problem nadal występuje.

Rozwiązanie 2 — Zaktualizuj urządzenie i system Windows

Czasami problemy są spowodowane przestarzałym sterownikiem lub oprogramowaniem układowym, więc sprawdź aktualizacje za pośrednictwem Windows Update i sprawdź nowe sterowniki i oprogramowanie układowe w witrynie internetowej HP.

 • Rozwiązanie 3 — Sprawdź ładowarkę

  Jeśli poprzednie rozwiązania nie były dla Ciebie pomocne, być może masz problemy z ładowarką. Użytkownicy zgłosili, że opierając się na swoim laptopie podczas jego używania udało się nieco rozwiązać problem.

  Nie radzimy opierać się na swoim laptopie za każdym razem, gdy go używasz, ale jeśli zauważysz, że ładowarka zaczyna działać, gdy opierasz się na laptopie, możesz mieć pewne problemy z ładowarką.

  Użytkownicy zgłosili, że czasami szpilka ładująca wygina się na bok i nie znajduje się już w środku otworu. Możesz to sprawdzić, wykonując następujące kroki:

  1. Odłącz adapter od gniazdka elektrycznego. Jest to niezwykle ważne, ponieważ nie chcesz trzymać zasilacza podłączonego do gniazdka podczas bałaganu, więc ze względów bezpieczeństwa odłącz go od zasilania, zanim to zrobisz.
  2. Po odłączeniu adaptera od gniazdka elektrycznego sprawdź, czy druga strona łączy się z laptopem, aby sprawdzić, czy styk ładowania nie jest wygięty. Prawdopodobnie potrzebujesz do tego latarki.
  3. Jeśli tak, spróbuj delikatnie podważyć i wyśrodkować coś cienkiego. Pamiętaj, że jeśli nie jesteś ostrożny, możesz złamać styk ładowania i zepsuć zasilacz.

  Jeśli brzmi to zbyt skomplikowanie lub po prostu nie chcesz przypadkowo zniszczyć ładowarki, możesz wypróbować inną ładowarkę.

  Czasami może to być problem z napięciem. Możesz zatrzymać się w lokalnym sklepie Windows i spróbować podłączyć urządzenie do jednej z ładowarek wyświetlaczy, aby sprawdzić, czy coś się stanie.

  • Rozwiązanie 4 — Sprawdź baterię

   Ostatnim rozwiązaniem jest zabranie urządzenia HP Envy do oficjalnego centrum napraw, aby sprawdzić, czy nie ma awarii sprzętowej akumulatora.

   Jest to częsty problem z urządzeniami HP Envy i nie jest spowodowany przez system Windows 10, ale jeśli nadal się martwisz, możesz obniżyć wersję i sprawdzić, czy problem nadal występuje.

   Możesz także spróbować zresetować system BIOS, aby sprawdzić, czy to rozwiąże problem. Możesz to zrobić, postępując zgodnie z tym przewodnikiem.

   Użytkownicy zgłaszali ten problem w różnych systemach operacyjnych, więc najprawdopodobniej jest to problem sprzętowy, a nie programowy. W większości przypadków jest to wadliwa ładowarka, a czasem bateria, więc najpierw sprawdź ją.

   Nie zapomnij powiedzieć nam w sekcji komentarzy poniżej, czy którakolwiek z naszych sugestii pomogła Ci, a jeśli znalazłeś inne rozwiązanie, możesz je tam udostępnić.

Link do głównej publikacji