Hakerzy mogą przejąć twoją drukarkę: Oto jak je zatrzymać

Któregoś dnia pisałem o IoT i tym, jak jesteśmy zagrożeni, jeśli nie będziemy się bezpieczni od Internetu przedmiotów. Powiedziałem w nim, że ludzie powinni myśleć o wszystkim, co ma połączenie z Internetem w taki sam sposób, jak myślimy o komputerze. Na koniec powiedziałem, że jeśli możesz podłączyć urządzenie bezprzewodowe do swojego komputera i ktoś może zhakować to urządzenie, wtedy ta sama osoba może również zhakować Twój komputer. I dlatego chciałbym dziś porozmawiać o tym, dlaczego aktualizacja twojej drukarki jest tak ważna.

Wydaje mi się, że w poprzednim artykule podałem przykład aparatu cyfrowego. Jak powiedziałem, w tym artykule chcę porozmawiać o drukarkach, ponieważ są one zdecydowanie jednym z największych zagrożeń dla firmy lub domowej sieci komputerowej. Czytaj dalej, a wyjaśnię bardziej szczegółowo.

Dlaczego aktualizacja drukarki nie jest opcjonalna

Przez lata drukarki były podłączane do komputerów w taki sam sposób, jak klawiatury i myszy, kabel USB biegł od boku drukarki do tyłu komputera i tyle. Podobnie jak klawiatura i mysz, nie było połączeń bezprzewodowych i wszyscy byli mniej lub bardziej bezpieczni.

Aktualizowanie drukarki

 • Wszystko zaczęło się rozłączać

  Potem sprawy zaczęły się rozłączać. Nie musisz już podłączać klawiatur i myszy za pomocą kabla USB. USB nadal istniał, oczywiście, ale był w formie połączenia bezprzewodowego. Jedynym miejscem, w którym nadal chcesz otrzymywać mysz lub klawiaturę za pomocą kabla, jest naprawdę złe miejsce pracy, na przykład szkoła.

  Drukarki odłączane od komputerów były naturalnym kolejnym krokiem i tak się stało. Problem polega na tym, że wiele firm i domów patrzy na drukarkę w taki sam sposób jak mysz lub klawiatura. Coś, co jest podłączone do Internetu, ale „nie bardzo”. Oznacza to, że chociaż komputery sieciowe prawie na pewno będą regularnie aktualizowane, drukarki nie będą, ponieważ nie będą postrzegane jako zagrożenie w taki sam sposób, jak wirus bezpośrednio infekujący komputer.

  Jak jeden haker zainfekował 150 000 drukarek

  Możesz przeczytać ciekawy raport o tym, jak jeden haker w białym kapeluszu wpłynął na 150 000 drukarek. Zmusił wszystkie drukarki do drukowania zdjęć robotów z tekstem informującym, że one (drukarki) są teraz częścią botnetu. To nie była prawda, ale było dość zabawne. To prawda, że ​​było to w zeszłym roku, ale założę się, że jeśli zapytasz dział IT firmy, czy w ostatnim miesiącu zaktualizowali wszystkie drukarki firmy, większość powie, że nie.

  A jeśli nie sądzisz, że to prawda, brytyjska służba zdrowia prawie się zatrzymała w zeszłym roku nad Wannacry, ponieważ nikt nie zadał sobie trudu aktualizacji komputerów (nie drukarek) krytyczną aktualizacją, która została wydana przez Microsoft dwa MIESIĄCE przed atak ransomeware.

  Podsumowując

  Lekcja tutaj jest oczywista. Jedna drukarka może być podłączona do setek komputerów. Firmy muszą upewnić się, że ich drukarki są aktualne. Nie jest to trudna praca ani nawet szczególnie czasochłonna, ale jest niezwykle ważna. Dotyczy to również osób, które mają drukarki połączone bezprzewodowo również w domu. Nie jesteś odporny na atak.

  Czy popełniłeś błąd, nie aktualizując drukarki, co doprowadziło do ataku? Jeśli tak, jaki był wynik? Daj nam znać w komentarzach poniżej.

  Zatwierdź

Link do głównej publikacji