Dlaczego program Norton Antivirus nie działa w kompilacjach niejawnych testerów systemu Windows 10

Posiadanie oprogramowania antywirusowego w systemie Windows 10 jest dość ważne. Wydaje się jednak, że program antywirusowy Norton ma dziwny konflikt z systemem Windows 10. Jeśli jesteś użytkownikiem programu Norton i masz z nim problemy w systemie Windows 10, możesz rzucić okiem na nasze rozwiązania.

Według użytkowników, którzy mają zainstalowany program Norton Security w systemie Windows 10, nie mogą otrzymywać aktualizacji informacji niejawnych. Jak widać, jest to ogromny problem, ponieważ może narazić twój system na ataki, a jednocześnie nie będziesz mógł wypróbować nowych funkcji, które Microsoft planuje wprowadzić.

Mówiąc o problemach, Norton Security już spowodował pewne problemy z użytkownikami systemu Windows 10, takie jak przede wszystkim uniemożliwienie im uaktualnienia do systemu Windows 10. Jest to prawdopodobnie spowodowane pewnymi problemami ze zgodnością, które Norton Security ma z Windows 10, ale czy istnieje sposób, aby to naprawić?

Norton Internet Security nie jest kompatybilny z Windows 10

W tej chwili Norton nie współpracuje z programem Insider, więc nie będziesz mieć możliwości pobierania aktualizacji Insider, gdy masz zainstalowane Norton Security.

Jedynym dotychczasowym rozwiązaniem jest całkowite usunięcie Norton Security z systemu Windows 10. Z drugiej strony, Norton działa dobrze z wersją inną niż Insider, więc jeśli chcesz nadal używać Windows 10 z Norton Security, po prostu opuść program Insider.

Jeśli chcesz nadal uczestniczyć w programie Insider, musisz odinstalować program Norton Security i przejść na inny program antywirusowy. Użytkownicy sugerują używanie Windows Defender w połączeniu z MalwareBytes, ale jeśli chcesz uzyskać lepszą ochronę, możesz przełączyć się na oprogramowanie antywirusowe, takie jak ESET Security, które współpracuje z programem Insider.

Jak widać, może to stanowić spory problem. Na szczęście można to rozwiązać, odinstalowując Norton Security i przechodząc na inne oprogramowanie antywirusowe. Na przykład możesz zamiast tego polegać na programie Windows Defender.

Unikaj korzystania z zewnętrznych rozwiązań antywirusowych w kompilacjach niejawnych testerów systemu Windows 10

Dla przypomnienia rozwiązania antywirusowe ściśle współpracują z systemem Windows 10 i wymagają dogłębnego dostępu do serca systemu operacyjnego.

Twórcy programów antywirusowych po prostu nie nadążają za rytmem, jaki Microsoft wprowadza na rynek nowych kompilacji Insider. Dlatego nie mogą testować swoich produktów w związku z najnowszą wersją kompilatora Windows 10 Insider.

Z tego powodu nowe kompilacje Insider mają tendencję do uszkadzania programu antywirusowego, narażając komputer na zagrożenia. Ponownie najlepszym rozwiązaniem jest korzystanie z programu Windows Defender podczas rejestracji w programie niejawnym.

Link do głównej publikacji