Antywirus bez fałszywych alarmów: 5 najlepszych rozwiązań dla systemu Windows 10

Aby uzyskać najlepsze rozwiązanie bezpieczeństwa dla systemu Windows 10, musisz mądrze wybrać. Dostępnych jest tak wiele programów antywirusowych, że znalezienie odpowiedniego oprogramowania może okazać się prawdziwym wyzwaniem.

W tym przypadku zawsze możesz przejrzeć różne testy AV. Testy te pokazują różne parametry iw zależności od tych wartości możesz ustalić, które oprogramowanie oferuje większą ochronę niż inne. Sprawdzając te testy, powinieneś zapisać wyniki fałszywie dodatnie.

Wyniki fałszywie dodatnie opisują, jak dokładny jest naprawdę dany program antywirusowy. Teraz każdy program antywirusowy będzie otrzymywać comiesięczne aktualizacje od twórców. Te poprawki służą do aktualizacji bazy danych antywirusowych i do jak najdokładniejszej — w oparciu o tę wewnętrzną bazę danych program bezpieczeństwa może skutecznie wykrywać naruszenia bezpieczeństwa systemu Windows, zainfekowane pliki lub złośliwe oprogramowanie. Jeśli program antywirusowy nie jest wystarczająco dokładny, możesz uzyskać wyniki fałszywie dodatnie — wyniki, które wykryją potencjalnie szkodliwe pliki, nawet jeśli tak nie jest.

Oczywiście znalezienie programu bezpieczeństwa, który zapewnia 100% dokładność, działa bez żadnych fałszywych alarmów. Ale możesz uzyskać program antywirusowy, który zbliży się do tej wartości — przy takim rozwiązaniu zabezpieczającym mało prawdopodobne jest uzyskanie fałszywych alarmów, zwłaszcza jeśli jesteś zwykłym użytkownikiem systemu Windows 10. Dlatego podczas poniższych wskazówek przejrzymy najlepszy program antywirusowy, który osiąga prawie 100% dokładność.

Programy antywirusowe bez fałszywych alarmów

1

Bitdefender (zalecany)

program antywirusowy bez fałszywie dodatnichBitdefender to jeden z najlepszych programów antywirusowych, który może być obecnie używany w systemie Windows 10. Oprogramowanie jest fabrycznie wyposażone w różne funkcje, które mogą skutecznie zabezpieczyć twoje pliki i dane online. Teraz, w zależności od tego, co zwykle robisz na komputerze, możesz wybrać sposób dostosowania i optymalizacji tych domyślnych funkcji.

Jeśli chodzi o fałszywie pozytywne wyniki, Bitdefender osiąga wysokie wyniki w większości testów AV — jest to jeden z najbardziej wiarygodnych programów z tej perspektywy. Może zarejestrować fałszywy wynik w starych lub rzadko używanych plikach, z nieznaną częstością i tylko w indywidualnych sytuacjach. Zachowanie to najprawdopodobniej wpłynie na 1% użytkowników, którzy wybiorą Bitdefender jako główne rozwiązanie bezpieczeństwa systemu Windows 10.

Bitdefender otrzymał różne optymalizacje, więc powinien teraz działać płynnie nawet w systemach średniej klasy, chociaż najlepiej będzie użyć urządzenia wysokiej klasy, jeśli chcesz cieszyć się najlepszą jakością Windows 10.

    — Kup Bitdefender teraz z oficjalnej strony (ekskluzywna oferta 50%)

  • Przeczytaj także: Recenzja: Bitdefender Total Security 2018, najlepszy program antywirusowy na komputer z systemem Windows

2)

Emsisoft Anti-Malware

emsisoft anti-malware nie ma fałszywych alarmów Windows 10
Emsisoft Anti-Malware jest jednym z najlepszych AV z doskonałą optymalizacją, jaką można znaleźć. Jest przeznaczony do pracy nawet na komputerach o niskiej specyfikacji i wolnych komputerach i jest obsługiwany zarówno przez platformy x32, jak i x64.

To narzędzie ma świetny dwusilnikowy skaner, który monitoruje wszystkie pliki i blokuje zmodyfikowane pliki. Jego blokowanie zachowań sprawdzi, czy nie zostały jeszcze wykryte zagrożenia i zablokuje nieznane sygnatury, abyś był bezpieczny przed najnowszymi zagrożeniami cybernetycznymi. Możesz także uruchomić skanowanie systemu w ciągu 1 minuty, więc powinieneś pomyśleć lepiej, zanim zdobędziesz inny program antywirusowy.

Jeśli chodzi o cenę, możesz to sprawdzić na oficjalnej stronie internetowej, ale kosztuje to około 20 USD za jedną licencję. To sprawia, że ​​jest to świetny program antywirusowy, który z pewnością spodoba ci się na komputerze. Znajdziesz również wersję próbną do pobrania na poniższy link.

  • Sprawdź teraz Emsisoft Anti-Malware

3)

Bullguard (sugerowany)

program antywirusowy typu bullguard bez fałszywie dodatnich wynikówChociaż jest to niemożliwe w prawdziwym zachowaniu, podczas niektórych testów AV Bullguard faktycznie działa bez żadnych fałszywie pozytywnych wyników. To sprawia, że ​​jest to jedna z najlepszych alternatyw do użycia, jeśli fałszywie pozytywna funkcja stanowi dla Ciebie ważne kryteria.

Podobnie z Bitdefender, podczas gdy Bullguard będzie działał, jest mało prawdopodobne, że wystąpią fałszywe alarmy, szczególnie jeśli nie pracujesz z nieaktualnym oprogramowaniem lub ze starymi programami i plikami. Program bezpieczeństwa otrzymuje ważne aktualizacje, dzięki czemu antywirusowa baza danych może zapewnić teoretyczną 100% dokładność.

Bullguard powinien działać w niektórych sytuacjach szybciej niż Bitdefender, ten aspekt zależy od rodzaju operacji inicjowanych w systemie — na papierze to oprogramowanie zabezpieczające powinno zużywać mniej zasobów podczas codziennego uruchamiania.

    • Pobierz teraz wersję próbną Bullguard (do pobrania za darmo)

.

4

Panda (sugerowana)

program antywirusowy panda bez fałszywie dodatnichPanda to niezawodny program antywirusowy, który uzyskał wysokie wyniki w wynikach fałszywie pozytywnych testów.

Jednak najnowsze wyniki wykazały wzrost fałszywych alarmów podczas skanowania wirtualnego, ale to nie powinno cię zniechęcać: tylko niektóre pliki zostały wykryte jako fałszywie pozytywne, a ogólny wynik nadal jest zaufany — ponadto na podstawie tych wyników deweloperzy zapewnią specjalistyczne aktualizacje w celu rozwiązania drobnych problemów.

Panda nie oferuje tylu funkcji, co Bitdefender czy Bullguard, ale pod względem wydajności bezpieczeństwa jest podobny, co powinno być najważniejszym aspektem, szczególnie jeśli szukasz taniego i szybkiego programu zabezpieczającego do użycia na komputerze z systemem Windows 10.

    —  Kup teraz Panda Internet Security (zdobądź 50% na wszystkie plany)

  • CZYTAJ TAKŻE: Firefox nie działa z VPN? Oto jak to naprawić w 6 prostych krokach

5

Kaspersky

antywirus kaspersky bez fałszywie dodatniegoKaspersky będzie wymagał mniej zasobów niż Bitdefender i Bullguard, ale będzie także działał z większą liczbą fałszywych alarmów niż te programy antywirusowe. Najnowsze wyniki AV pokazują lepsze wyniki fałszywych alarmów niż Panda, ale wciąż dużą liczbę w porównaniu z pierwszymi dwoma rozwiązaniami antywirusowymi, które zostały sprawdzone powyżej (na przykład prawie dwukrotnie więcej niż Bitdefender).

Kaspersky jest jedną z najpopularniejszych platform antywirusowych, więc pod względem wydajności bezpieczeństwa powinieneś być objęty bez żadnych problemów.

  • Kup Kaspersky Total Security 2018 

6

McAfee

antywirus mcafee bez fałszywie dodatnichGdy w grę wchodzą fałszywie pozytywne wyniki, wraz z Bullguard, McAfee stanowi jedno z najlepszych rozwiązań do wyboru dla systemu Windows 10. W oparciu o większość testów AV, McAfee udało się uruchomić bez fałszywych alarmów, które w prawdziwym życiu mogą być tłumaczone na mniej niż 1% szans na mylące skany.

McAfee jest nadal zintegrowany z systemem Windows 10, więc powinieneś być w stanie zainstalować go bez problemów. Jednak pod względem wydajności, stabilności i interfejsu użytkownika McAfee nie jest tak naprawdę najlepszym programem antywirusowym, jaki można skonfigurować na komputerze — łącząc wszystkie te aspekty, Bitdefender i Bullguard są nadal najlepszą alternatywą.

McAfee można jednak pobrać z tej strony.

Oto 5 najlepszych rozwiązań antywirusowych do zastosowania na urządzeniu z systemem Windows 10, jeśli szukasz antywirusa, który działa bez fałszywie pozytywnych wyników. Inne programy antywirusowe, które zajmują wysokie miejsca w różnych testach AV i które mogą stanowić wiarygodną alternatywę, to: Avira, AVG, Avast, Norton lub ESET.

Windows Defender może być również brany pod uwagę, ale tylko jako rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych — aplikacje innych firm są bardziej wyspecjalizowane i będą otrzymywać więcej aktualizacji niż Windows Defender (przeczytaj tę recenzję, jeśli chcesz dowiedzieć się, które są najlepsze programy antywirusowe, które mogą zastąpić wbudowane w oprogramowaniu zabezpieczającym).

Jeśli niedawno przetestowałeś pewne platformy bezpieczeństwa, nie wahaj się i podziel się z nami swoimi doświadczeniami — możesz to szybko zrobić, korzystając z pola komentarzy dostępnego poniżej. W ten sposób możesz pomóc innym wybrać rozwiązania, które najlepiej odpowiadają ich oczekiwaniom.

Link do głównej publikacji