Czym jest błąd VPN 789 w systemie Windows i jak go naprawić

Większość z nas korzysta z sieci VPN, aby pozostać niezidentyfikowanym i chronionym podczas surfowania w Internecie, chociaż te programy są świetne, ale mają pewne ograniczenia. Bardzo często użytkownicy Internetu napotykają różne problemy podczas próby korzystania z tego bezpiecznego połączenia i niezależnie od używanego systemu operacyjnego istnieje duża możliwość napotkania kilku kodów błędów VPN. Obecnie błąd w rozpoznawaniu jest Błąd VPN 789.

Czym jest błąd VPN 789 w systemie Windows i jak go naprawić?

Próba połączenia L2TP nie powiodła się, ponieważ warstwa zabezpieczeń napotkała błąd przetwarzania podczas początkowych negocjacji z komputerem zdalnym.

Błąd VPN 789 jest jednym z najczęstszych błędów, które występują, gdy użytkownik próbuje połączyć się z L2TP. W tym przypadku próba połączenia L2TP nie powiodła się, ponieważ warstwa zabezpieczeń napotkała błąd wstępnej negocjacji podczas przetwarzania z komputerem zdalnym.

Jednym z możliwych powodów tego błędu może być ustanowienie sesji klienta przy użyciu usług terminalowych systemu Windows 2000. Lub gdy twój system nie jest skonfigurowany do prawidłowego połączenia z serwerem L2TP. Inne możliwe przyczyny to zwykle:

  • Klient VPN (lub serwer VPN) oparty na L2TP stoi za NAT.
  • Na serwerze lub kliencie VPN ustawiony jest niewłaściwy certyfikat lub wstępnie współdzielony klucz
  • Certyfikat komputera lub zaufanego certyfikatu komputera głównego nie ma na serwerze VPN.
  • Certyfikat maszyny na serwerze VPN nie ma „Uwierzytelnienia serwera” jako EKU

Wszystkie wersje systemu operacyjnego Windows są podatne na ten błąd VPN. I większość użytkowników VPN doświadczy tego problemu, szczególnie przez Windows 7 L2TP IPSEC.

Jak naprawić błąd VPN 789

Błąd VPN 789 jest jednym z najczęstszych błędów, które występują, gdy użytkownik próbuje połączyć się z L2TP. Możesz wybrać jedną z następujących opcji, aby rozwiązać problem z błędem VPN 789:

  1. Uruchom ponownie kartę sieciową VPN
  2. Sprawdź certyfikat
  3. Ponownie włącz usługę IPsec

Przyjrzyjmy się szczegółowo każdej z tych opcji rozwiązywania problemów.

Opcja 1: Uruchom ponownie kartę sieci VPN:

Zanim przejdziesz do pełnego rozwiązywania problemów, wypróbuj tę prostą sztuczkę. Uruchom ponownie VPN i sprawdź, czy działa; oto kroki:

1] Kliknij prawym przyciskiem myszy „Początek’ i kliknij „Menadżer urządzeń

2] Znajdź „Karty sieciowe”I kliknij menu, aby rozwinąć listę.

Błąd VPN 789

3] Znajdź swoje „adapter sieciowy

4] Kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz „Odinstaluj

5] Teraz kliknij „dobrze

6] „Uruchom ponownie Twój system

Urządzenie ponownie zainstaluje kartę sieciową przy następnym logowaniu i powinno zresetować ją do domyślnych ustawień fabrycznych. Jeśli to nie pomoże w naprawieniu błędu VPN 789, wypróbuj następną opcję.

Opcja 2: Sprawdź certyfikat:

W tym miejscu należy upewnić się, że poprawny certyfikat jest używany zarówno po stronie klienta, jak i serwera. Ponadto w przypadku użycia klucza wstępnego (PSK) sprawdź, czy ten sam PSK jest skonfigurowany po stronie klienta i na serwerze VPN.

Opcja 3: Ponownie włącz usługę IPsec:

Oto kroki, aby ponownie włączyć usługę IPsec:

1] Kliknij prawym przyciskiem myszy „Początek”I naciśnij„Biegać

2] Wpisz „services.msc

3] Poszukaj „Moduły kluczowania IKE i AuthIP IPSec‘ i ‘Agent zasad IPSec

4] Będziesz musiał sprawdzić status obu tych usług. Jeśli wskazuje „Rozpoczęła się’ kliknij, aby „Uruchom ponownie. Ponadto, jeśli „Rozpoczęła się’ opcja jest wyłączona, „Włączyć’ to.

5] Kliknij dwukrotnie obie usługi i wybierz „Typ uruchomienia’.

Błąd VPN 789

6] Zmień na „Automatyczny’

7] Kliknij „DOBRZE’ aby zapisać zmiany

8] Teraz „Uruchom ponownie swoją usługę VPN i spróbuj połączyć się ponownie.

Jeśli błąd VPN 789 nadal występuje nawet po wypróbowaniu wszystkich powyższych opcji, należy natychmiast skontaktować się z dostawcą usług VPN. Daj nam znać, jeśli którekolwiek z tych rozwiązań naprawiło błąd Windows VPN 789, pozostawiając komentarz w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji