Czy Windows 8, Windows 10 jest przeznaczony tylko dla ekranów dotykowych [tabletów]?

Mam wielu przyjaciół, którzy zwykle uważają mnie za faceta komputerowego, który wie wszystko. Osobiście nie wierzę, że to prawda i wielokrotnie mówiłem, że jestem dziennikarzem technologicznym. Niemniej jednak nigdy nie przestaje zadziwiać, jakie śmieszne pytania mogą zadawać moi przyjaciele i rodzina. A jeśli jesteś podobny do mnie, to prawdopodobnie słyszałeś to już tyle razy — czy Windows 8, Windows 10 jest tylko z ekranem dotykowym? Czy Windows 8, Windows 10 jest tylko na tablety ?.

Krótka odpowiedź byłaby taka — nie, Windows 8, Windows 10 jest nie tylko dla urządzeń z ekranem dotykowym, tablety i inne maszyny i nie może być tylko dla tej kategorii gadżetów. Ale ludzie, którzy zadają to pytanie, najwyraźniej znajdują się w centrum percepcji i nie potrzebują prostej odpowiedzi, ale potrzebują wskazówek. Wszyscy wiemy, że Windows 8 był prawdopodobnie największym przeglądem systemu Windows od Windows 95, co spowodowało frustrację wielu użytkowników.

Windows 8 jest dotykowy

Jeśli zamierzasz korzystać z nowoczesnego interfejsu użytkownika tylko z klawiaturą i myszą, nie będzie to tak zabawne, jak korzystanie z niego tylko palcami. To samo oczywiście dotyczy wielu aplikacji znalezionych w Sklepie Windows. Ale jeśli działasz z urządzenie bezdotykowe (jak najczęściej), wtedy nikt nie powstrzymuje cię przed działaniem w trybie pulpitu. Osobiście pracuję i gram w nowoczesnym interfejsie użytkownika tylko na urządzeniach dotykowych, ponieważ w innym przypadku jest to niewygodne. Poza tym, mówiąc szczerze, urządzenia z ekranem dotykowym nie są wcale tanie. Niektóre ważne osobistości, takie jak Tim Cook, CEO Apple, są krytycznie nastawione do pomysłu Windows 8

Możesz połączyć toster i lodówkę, ale te rzeczy prawdopodobnie nie będą przyjemne dla użytkownika. Nie chciałbyś łączyć tych rzeczy, ponieważ kończysz się na kompromisie w obu.

Oznacza to, że w najbliższej przyszłości nie powinniśmy oczekiwać żadnych laptopów Apple z obsługą dotykową. Ale czy to może być prawda? Może ludzie „chorują” na dotyk: mają to już na smartfonach i tabletach, może nigdy nie przestawią się na dotyk (wiem, że nie), ale może kolejna generacja użytkowników to zrobi. Jesteśmy przyzwyczajeni do fizycznych klawiatur, myszy i tak dalej, ale co z tymi konsumentami, którzy znajdą smartfon i tablet w normalnych warunkach? Windows 8 jest właśnie dla nich.

Ale dla tych z obecnych, którzy nie są fanami wrażeń dotykowych lub jak dotąd nie mogą sobie na nie pozwolić lub nie używają urządzenia dotykowego, oto kilka wskazówek, jak spróbować sprawić, by korzystanie z dotyku było niemożliwe na równi z dotykowym.

Wskazówki / skróty dla użytkowników systemu Windows 8 i Windows 10 bez obsługi dotykowej

okna paska uroków 8

Windows 8, podobnie jak Windows 7 i wszystkie poprzednie wersje, ma ogromną kolekcję skrótów klawiszowych. Pozyskamy dla Ciebie tylko te, które pomogą Ci w pełni wykorzystać Windows 8 i jego delikatny smak. Właściwie po pewnym czasie, po opanowaniu tych skrótów klawiszowych, poczujesz, że wrażenia bezdotykowe są jeszcze szybsze i wydajniejsze niż dotykowe.

 • Spacja — gdy ekran jest zablokowany i prawdopodobnie nie masz hasła, po prostu naciśnij spację, aby odblokować!
 • Ikona Windows + L. — użyj tej kombinacji, aby szybko zablokować ekran
 • Windows + X — pojawi się szybka karta ustawień, z której możesz przejść do różnych miejsc na komputerze; nazwać to kiedyś mini-wersją Menu Start
 • Windows + Q — ta szybka kombinacja natychmiast pokaże wszystkie posiadane aplikacje
 • Windows + W. — wyświetla menu Szukaj, które umożliwia wyszukiwanie wszędzie, nawet w Sklepie Windows!
 • Windows + Tab — jest to podobne do Alt + Tab, tyle że integruje nowe funkcje występujące w Windows 8
 • Windows + E. — gdziekolwiek jesteś, przywołaj komputer, naciskając to
 • Windows +. — tak, Windows + DOT przyniesie ci „seksowny” widok kaskady
 • Windows + H. — Żyjemy w czasach sieci społecznościowych, więc wszyscy musimy się dostosować. Umożliwi to natychmiastowe udostępnienie dowolnego otwartego zdjęcia
 • Windows + C. — ujawni to tak wiele gadane o pasku Charms, które tak naprawdę lubię
 • Windows +, — sprawi, że wszystko, co aktualnie pracujesz, będzie niewidoczne i pozwoli ci rzucić okiem na pulpit

Windows na ekranach dotykowych [aktualizacja 2018]

Nawet jeśli uważano, że Windows 8, 8.1 i 10 są bardziej dostosowane do ekranów dotykowych, doskonale nadają się do pracy na normalnych ekranach. W rzeczywistości wersje Windows 10 i 8, 8.1 mają wiele problemów z urządzeniami z ekranem dotykowym. Na przykład wielu użytkowników nie może skalibrować ekranu dotykowego w systemie Windows 10. Innym częstym problemem są ekrany dotykowe laptopów Asus. Jeśli masz problemy z ekranem dotykowym, zalecamy tymczasowe wyłączenie.

Zatwierdź

Link do głównej publikacji