Coś się stało i nie można zainstalować systemu Windows

Użytkownicy mogą czasami napotykać problemy podczas instalowania najnowszej wersji systemu operacyjnego Windows. Do tej pory widzieliśmy naprawę błędu 0 × 80240031, rozwiązanie błędu podczas instalowania systemu Windows na USB z Instalatora. Dzisiaj w tym artykule omówimy naprawę kolejnego błędu, który właśnie pojawiliśmy.

Coś się stało i nie można zainstalować systemu Windows. Spróbuj ponownie. Kod błędu: 0x80070714

Kod błędu 0x80070714

Jak widać na powyższym zrzucie ekranu błędu, nie ma odniesienia do pomocy technicznej dla rozwiązania tego problemu. W końcu właśnie obejrzałem ten wątek i znalazłem ich odpowiedzi jako jedno z rozwiązań. Według facetów omawiających ten błąd tutaj, okazało się, że problem jest w jakiś sposób wynikiem sprzeczności usług SQL uruchomionych w systemie. Jeśli więc napotykasz ten problem, warto spróbować rozwiązać ten problem. Oto jak:

Kod błędu: 0x80070714 Podczas aktualizacji do systemu Windows 10 / 8.1

1. naciśnij Klawisz Windows + R. kombinacja, wpisz put msconfig w Biegać okno dialogowe i naciśnij klawisz Enter, aby otworzyć Narzędzie konfiguracji systemu.

MSCONFIG

2) Przejdź do karty Usługi, przewiń w dół i poszukaj usług związanych z SQL, jak ten; Program SQL Server VSS Writer Zostałem wyróżniony na pokazanym poniżej zdjęciu. Właśnie Wyłączyć te usługi SQL. Kliknij Zastosować śledzony przez dobrze.

Kod błędu 0x80070714-1

3) Teraz spróbuj zainstalować Windows 10 / 8.1, i tym razem zostanie zainstalowany bez żadnych problemów błąd 0x80070714. Po pomyślnym zainstalowaniu możesz włączyć usługi wyłączone w powyższym kroku.

Mam nadzieję, że poprawka okaże się przydatna!

Sprawdź ten post, jeśli pojawi się komunikat „Nie można ukończyć instalacji systemu Windows”.

Link do głównej publikacji