Co zrobić, jeśli urządzenie USB blokuje instalację systemu Windows 10 v1903

Microsoft wyjaśnił, że zablokuje aktualizacje do aktualizacji systemu Windows 10 maja 2019 r., Jeśli do komputera zostaną podłączone nośniki zewnętrzne, takie jak urządzenie USB lub karta SD.

Dzieje się tak, ponieważ system operacyjny może przypisywać niewłaściwe litery do kart SD lub urządzeń USB.

Microsoft twierdzi, że użytkownicy systemu Windows 10, którzy próbują zainstalować aktualizację, mogą napotkać następujący błąd:

Nie można zaktualizować tego komputera do systemu Windows 10. Komputer jest wyposażony w sprzęt, który nie jest gotowy na tę wersję systemu Windows 10. Nie jest wymagane żadne działanie. Usługa Windows Update automatycznie zaoferuje tę wersję systemu Windows 10 po rozwiązaniu problemu.

Jak naprawić błędy instalacji aktualizacji systemu Windows 10 maja 2019 r

Oto szybkie rozwiązanie, którego można użyć do odblokowania aktualizacji Windows 10 May. Należy odłączyć wszystkie nośniki zewnętrzne podłączone do urządzenia, takie jak karty SD lub urządzenia USB.

Rozwiązanie jest dość proste, ale powinieneś mieć fizyczny dostęp do komputera.

Ten sam problem może jednak wystąpić również na komputerze zdalnym, ale istnieje również sposób obejścia tego problemu.

Upewnij się, że urządzenie USB nie jest wykrywalne w systemie. Tylko wtedy możesz rozpocząć proces instalacji aktualizacji systemu Windows 10 maja 2019 r.

Musisz postępować zgodnie z pełną procedurą opisaną poniżej.

  1. Kliknij menu Start i przejdź do paska wyszukiwania i wpisz Menedżer urządzeń. Możesz też nacisnąć klawisze Windows + X i kliknąć Menedżer urządzeń na liście opcji.
  2. Na tym etapie musisz poszukać urządzeń, które zostaną wyłączone. Możesz to znaleźć pod Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej Sekcja.
  3. Teraz, gdy znajdziesz pożądane urządzenie, Kliknij prawym przyciskiem myszy na urządzeniu i kliknij Wyłącz urządzenie.wyłącz urządzenia z systemem Windows 10
  4. Wyświetli się ostrzeżenie: Wyłączenie tego urządzenia spowoduje, że przestanie ono działać. Czy naprawdę chcesz to wyłączyć?
  5. Potwierdź swój wybór.

Teraz możesz ponownie zainstalować aktualizację systemu Windows 10 maja 2019 i tym razem proces powinien zakończyć się bez żadnych problemów.

Ponadto możesz włączyć urządzenia za pomocą Menedżera urządzeń. Kliknij prawym przyciskiem myszy urządzenie i kliknij Włącz urządzenie.

Link do głównej publikacji