Co zrobić, gdy antywirus blokuje VPN

Aby ujednolicić wszystkie standardowe funkcje ochronne, współczesne rozwiązania antywirusowe są wyposażone w zapory ogniowe, narzędzia antyspamowe, a nawet własne narzędzia do tworzenia kopii zapasowych i VPN. Po prostu łatwiej jest kupić pakiet „wszystko w jednym” niż sięgać po mnóstwo różnych programów. Pojawia się jednak kwestia użyteczności zapór ogniowych innych firm, zwłaszcza gdy wciąż blokują one aplikacje innych firm. Podobnie jak w tym przypadku klient VPN.

Współpraca między wbudowaną Zaporą systemu Windows a aplikacjami innych firm jest rozwiązywana poprzez instalację, w której automatycznie tworzony jest wyjątek (punkt wejścia / wyjścia). Niestety nie działa to w przypadku zapór zewnętrznych, które są częścią pakietu antywirusowego. Dlatego usługa VPN jest domyślnie zablokowana i musisz ją odblokować ręcznie. W tym celu opracowaliśmy listę możliwych rozwiązań, więc sprawdź je poniżej.

Jak trzymać swój program antywirusowy z dala od VPN w kilku prostych krokach

 1. Dodaj wyjątek w zaporze
 2. Włącz dostęp do portu SSL (wyłącz monitorowanie)
 3. Trzymaj się ochrony przed złośliwym oprogramowaniem i porzuć zaporę ogniową innej firmy

Rozwiązanie 1: Dodaj wyjątek w zaporze

Aby uniknąć ewentualnych nieporozumień, nie jest to program antywirusowy, który blokuje sieć VPN, ale zapora ogniowa innej firmy. Aby rozwiązać ten problem, musisz utworzyć wyjątek dla pliku wykonywalnego VPN. Ta procedura różni się w zależności od pakietu, więc sprawdź w Google swoją wersję i dodaj wyjątek.

 • Wyjaśnimy procedurę dla Avast i powinna ona ściśle przypominać procedurę dla innych podobnych rozwiązań. Oczywiście z niewielkimi różnicami. Oto jak pozwolić VPN przejść przez Avast Firewall:

  1. otwarty Avast Internet Security.
  2. Kliknij Ochrona a następnie w Zapora ogniowa sekcja w lewym okienku.program antywirusowy blokuje VPN
  3. Wybierz Zasady aplikacji.program antywirusowy blokuje VPN
  4. Kliknij na «Nowa grupa”Na dole.
  5. Nazwij nową grupę według nazwy VPN i dodaj plik exe.
  6. Ustaw skalę pomarańczowych słupków na maksymalnie 5 słupków dla pliku grupy i pliku exe.
  7. Potwierdź zmiany i ponownie uruchom VPN.

  Następnie powinieneś być w stanie korzystać z VPN bezproblemowo. Zapora ogniowa powinna umożliwiać swobodną komunikację.

  Aby uniknąć tego rodzaju problemów z komunikacją między Twoim AV i VPN, zalecamy używanie Cyberghost VPN (77% szybkiej sprzedaży) narzędzie (obecnie 50% zniżki na wszystkie plany). Ma doskonałą kompatybilność i dobre wsparcie. W rzeczywistości jest jednym z liderów na rynku.

  Rozwiązanie 2: Włącz dostęp do portu SSL (wyłącz monitorowanie)

  Inną rzeczą, którą należy rozważyć wyłączenie, jest monitorowanie portu SSL (443), z którego korzysta większość usług VPN. Niektóre rozwiązania antywirusowe dostarczane z ochroną dostępu do sieci blokują ten port ze względów bezpieczeństwa. Z tego powodu radzimy albo wyłączyć ten środek bezpieczeństwa, albo wyłączyć monitorowanie wyżej wymienionego portu.

  • PRZECZYTAJ TAKŻE: 5 najlepszych antywirusów bezpieczeństwa sieciowego do użycia w Twojej firmie w 2018 roku

  Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, jak to zrobić, jest przeszukanie pakietu antywirusowego w Google lub zwrócenie się o pomoc do zespołu pomocy technicznej lub na dedykowanym forum. Powinieneś skoncentrować się na opcjach ochrony sieci i wyszukiwać wykluczenia portów.

  Rozwiązanie 3: Trzymaj się ochrony przed złośliwym oprogramowaniem i porzuć zaporę ogniową innej firmy

  Wreszcie oczywistym krokiem jest całkowite wyłączenie części zapory pakietu antywirusowego i utrzymanie ochrony przed złośliwym oprogramowaniem. System Windows jest już wyposażony we wbudowaną zaporę systemu Windows, która powinna wystarczyć do ochrony komputera. Oczywiście zależy to od twoich potrzeb, a w zastosowaniach korporacyjnych Zapora systemu Windows nie ograniczy go dla niektórych użytkowników. Na marginesie, upewnij się, że twoja sieć VPN jest zaufana. Zła sieć VPN stanowi większy problem niż rozwiązanie, a być może, a może nawet zapora innej firmy blokuje ją z ważnego powodu.

  Tak czy inaczej, to powinno zakończyć ten artykuł. Mamy nadzieję, że była to pomocna lektura i że możesz sprawić, że program antywirusowy i VPN współistnieją w powłoce systemu Windows bez problemów. Udostępnij dodatkowe rozwiązania lub opublikuj pytanie lub dwa w sekcji komentarzy poniżej. Chętnie usłyszymy od ciebie. 

Link do głównej publikacji