Co to jest SppExtComObjPatcher.exe? Jak mogę go usunąć z komputera?

Być może zauważyłeś, że ten plik wyskakuje przy każdym skanowaniu w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania za pomocą oprogramowania antywirusowego.

Być może zauważyłeś, że ten plik czai się na karcie Procesy Menedżera zadań, automatycznie rozpoczynając od uruchomienia.

Najczęstsze lokalizacje tego pliku zgłaszane na naszych dyskach twardych to:

  • C: WindowsSetupscriptsWin32SppExtComObjPatcher
  • C: WindowsSetupscriptsx64SppExtComObjPatcher

Mimo że Sppextcomobjpatcher.exe wygląda i działa jak keylogger (prawdopodobnie zbierając i wysyłając informacje do stron trzecich), plik ten jest częścią systemu operacyjnego komputera. 

Pojawia się w systemach użytkowników po tym, jak nielegalnie użyli go do aktywacji systemu operacyjnego Windows lub innych produktów Microsoft bez faktycznego zakupu oprogramowania.

Nie trzeba dodawać, że pirackie oprogramowanie nie jest dobrym rozwiązaniem. Wykonywanie tego wykładniczo zwiększa ryzyko infekcji złośliwym oprogramowaniem i wirusami. Nie wspominając o tym, że jest to nielegalne.

Przeczytaj ten przewodnik, aby dowiedzieć się, dlaczego nie powinieneś używać pirackiego oprogramowania na swoim komputerze.

SppExtComObjPatcher jest częścią Usługa zarządzania kluczami (KMS) Licencjonowanie produktów Microsoft.

Ponieważ ten plik nie jest natywnie częścią świeżo zakupionego oprogramowania / aplikacji systemu Windows, jeśli znajdziesz ten plik na komputerze po zakupie pozornie świeżej wersji systemu Windows, oznacza to, że twoja kopia systemu Windows jest piracka.

Nie jest to jednak zaskakujące, ponieważ aktywatory systemu Windows często są nękane złośliwym oprogramowaniem.

Oprogramowanie antywirusowe na twoim komputerze nabiera tego .exe plik, ponieważ pracownicy firmy Microsoft nie chcą pirackich kopii ich systemu operacyjnego na rynku. I słusznie tak.

Jeśli świadomie korzystasz z pirackiej wersji systemu Windows, uruchomienie tego pliku w tle systemu jest całkowicie normalne.

Zalecamy unikanie korzystania z pirackiego oprogramowania od dowolnego dostawcy, ponieważ może to narażać Cię na ataki typu „pishing”, złośliwe oprogramowanie, keylogger i inne złośliwe oprogramowanie.

Utrata dostępu do plików lub ujawnienie konta bankowego i innych danych osobowych innym podmiotom zewnętrznym z pewnością spowoduje większe szkody niż inwestowanie w oryginalną wersję oprogramowania, którego próbujesz użyć.

Zatem najlepszym podejściem jest nie podejmowanie ryzyka.

Jak usunąć SppExtComObjPatcher.exe z komputera?

  1. Przed próbą usunięcia tego pliku z komputera należy wykonać kopię zapasową ważnych danych na zewnętrznym dysku twardym lub w chmurze.
  2. Zrestartuj swój komputer w Tryb bezpieczny w sieci (kliknij tutaj, aby dowiedzieć się, jak to zrobić)
  3. Jeśli masz już zainstalowany program antywirusowy na komputerze, koniecznie Zaktualizuj to, i wtedy uruchom dogłębne skanowanie twojego systemu
  4. Po zakończeniu skanowania zalecamy przeskanowanie komputera za pomocą narzędzia do usuwania złośliwego oprogramowania
  5. Po wyczyszczeniu komputera za pomocą dobrego narzędzia do usuwania złośliwego oprogramowania uruchom ponownie komputer w trybie normalnym i ciesz się środowiskiem wolnym od programów szpiegujących

Wniosek

Teraz wiesz, co to jest SppExtComObjPatcher.exe i jak możesz go usunąć z komputera.

Daj nam znać, jeśli ten przewodnik Ci pomógł.

Chroń swój komputer przed zagrożeniami za pomocą tych narzędzi:

  • 5 najlepszych programów antywirusowych z blokowaniem witryn / filtrowaniem stron internetowych
  • 10 najlepszych programów antywłamaniowych dla systemu Windows 10

Zatwierdź

Link do głównej publikacji