Co to jest AAct.exe? Czy powinienem to usunąć, czy nie?

Zaawansowany użytkownik może łatwo odróżnić nieuczciwy proces od zwykłego procesu systemowego. Mniej doświadczeni użytkownicy zwykle dowiadują się o nich, gdy jest za późno.

Jednak proces, o którym dzisiaj będziemy rozmawiać, odbywa się z własnej woli użytkowników. Jest to część pozwu aktywacyjnego KMS i jest to, jak sądzę, nielegalne.

Jeśli masz problem z działaniem w tle, sprawdź poniższe wyjaśnienie i dowiedz się, jak usunąć go na dobre.

Co to w ogóle jest AAct.exe?

Jeśli miałeś jakiekolwiek obawy, że ten proces jest złośliwy, masz całkowitą rację. Chociaż jego negatywne skutki na początku nie są tak oczywiste, proces AAct.exe jest częścią aktywatora KMS używanego do uzyskania nielegalnej licencji na system Windows 10. Nie jest to coś, czego nie możemy doradzić. Mimo że unikanie KMS (Key Managing Services) i wydawanie ani grosza na legalną licencję wydaje się proste, istnieje prawdopodobieństwo, że twój crackowany system nie będzie działał zgodnie z przeznaczeniem.

Wspomniany proces będzie działał w tle tylko po dodaniu do białej listy, ponieważ aplikacje antymalware (w tym Windows Defender) powinny uniemożliwić jego uruchomienie. Jeśli jednak jest nadal aktywny, wyłącz go, ponieważ ostatecznie doprowadzi do większej infekcji lub całkowicie zdestabilizuje system.

Nie akceptujemy pirackiego oprogramowania, ale wyłączenie AAct.exe może doprowadzić do utraty licencji, więc miej to również na uwadze. Ogólnie rzecz biorąc, KMS działa tylko z pewną iteracją systemu Windows 10. Dlatego nie należy oczekiwać, powiedzmy, twórcy aktualizacji KMS Activator, aby działał na najnowszej wersji systemu Windows 10.

Czy powinienem usunąć AAct.exe z mojego komputera?

Jeśli ten plik .exe powoduje różne problemy techniczne, to tak, należy go usunąć.

Kroki, aby usunąć AAct.exe

Teraz, jeśli już tam jest i zauważyłeś negatywny wpływ na wydajność, usuń ją natychmiast. Po pierwsze, musisz odinstalować KMS Activator, jeśli zdecydujesz się go zainstalować.

Następnym krokiem byłoby skanowanie w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania i usunięcie wszystkich pozostałych możliwych zagrożeń. Pamiętaj, że dotyczy to tylko sytuacji, gdy Twój system jest nadal w pełni funkcjonalny.

Jeśli nie, prawie nic nie możesz zrobić, tylko zacząć od zera. I następnym razem, aby uniknąć AAct.exe, rozważ legalny zakup systemu Windows 10.

Oto jak usunąć aktywator KMS z systemu Windows 10:

  1. Na pasku wyszukiwania systemu Windows wpisz Kontrola.
  2. Otworzyć Panel sterowania.
  3. Wybierać Odinstaluj program.
  4. Odinstaluj aplikację KMS Activator i uruchom ponownie komputer.

Oto jak skanować w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania za pomocą Windows Defender (możesz również użyć dowolnego programu antywirusowego innej firmy):

  1. otwarty Windows Defender z obszaru powiadomień paska zadań.
  2. Wybierać Wirus ochrona przed zagrożeniami.
  3. Wybierać Opcje skanowania.
  4. Wybierz Windows Defender Offline Scan.
  5. Zapisz wszystko, co robisz, ponieważ ten tryb spowoduje ponowne uruchomienie komputera.
  6. Kliknij Skanuj teraz.skanuj za pomocą Windows Defendera

Następnie nie powinieneś już więcej widzieć tego procesu na komputerze. Najłatwiejszym sposobem sprawdzenia jest Menedżer zadań.

Biorąc to pod uwagę, możemy zakończyć ten artykuł. Nie zapomnij opowiedzieć nam o swoich problemach z procesem AAct.exe i tym, jak sobie z tym poradzić, w sekcji komentarzy poniżej.

Zatwierdź

Link do głównej publikacji