Co ta strona chce zainstalować program obsługi usługi?

Wielu użytkowników napotkało ciekawą opcję w Google Chrome. Jest to przycisk obok gwiazdki zakładki w prawej części paska adresu.

Jeśli najedziesz na niego kursorem, pojawi się komunikat „ta strona chce zainstalować moduł obsługi usługi”. Bardzo niewiele osób wie, co to znaczy. Jeden użytkownik zadał następujące pytanie na oficjalnym forum Google:

dlaczego gmail prosi o zainstalowanie procedury obsługi usługi?

zainstaluj program obsługi

W takim przypadku możemy powiedzieć, że Google Chrome wysyła żądanie, a nie Gmail.

Ale co oznacza ten przycisk? W tym artykule wyjaśnimy, co to znaczy i jak je wyłączyć lub włączyć.

Co to za strona, która chce zainstalować komunikat procedury obsługi?

Po otwarciu strony niektóre łącza mogą otwierać niektóre programy. Te łącza są nazywane dziennikami i używają programów obsługi jako programów. Na przykład usługi sieciowe, takie jak Gmail i Kalendarz Google, korzystają z programów obsługi.

Po kliknięciu przycisku wyświetli się małe okno z trzema opcjami: Posługiwać się, Nie, i Ignorować. The Ignorować opcja jest ustawiona jako domyślna.

Jeśli klikniesz Zarządzaj ustawieniami modułu obsługi, przejdziesz do sekcji Prywatność ustawień Chrome.

Warto wspomnieć, że komunikat „ta strona chce zainstalować moduł obsługi usługi” można zignorować. Nie ma zagrożenia dla twojego komputera ani twojej prywatności.

Jeśli jednak chcesz wyłączyć lub włączyć tę opcję, wykonaj poniższe czynności.

Komunikuj się jak prawdziwy profesjonalista dzięki najlepszym klientom e-mail dla systemu Windows 10!

1. Wyłącz opcję

  1. Rodzaj dohrome: // settings / content w pasku adresu.
  2. Iść do Handlery.chromowane uchwyty
  3. Wybierać Nie zezwalaj żadnej witrynie na obsługę protokołów.wyłącz programy obsługi

2. Włącz opcję

Wykonaj te same kroki, aby otworzyć programy obsługi, ale wybierz Zezwalaj witrynom na proszenie o stanie się domyślnymi modułami obsługi protokołów (zalecane).

włącz obsługę

Wniosek

Nie ma więc wiele do powiedzenia na temat komunikatu „ta strona chce zainstalować program obsługi usługi”. Jest to po prostu prosta opcja w Google Chrome dotycząca niektórych działań w twoim kliencie e-mail.

Możesz włączyć, wyłączyć lub po prostu zignorować tę opcję. To zależy wyłącznie od Ciebie.

Firefox jest zwykle najlepszym zamiennikiem dla użytkowników, którzy są zaniepokojeni przez Chrome. Jednak Mozilla Firefox nie jest oparta na Chromium, dlatego może mieć ograniczenia. Czy wiesz, która przeglądarka ma wszystkie funkcje Chrome, będąc jednocześnie bardzo prywatna i bogata w funkcje? Przeglądarka UR.

Sprawdź to już dziś i zobacz, co jest takiego dobrego w tej przeglądarce.

Czy nasze wyjaśnienia ci pomogły? Co robisz, gdy pojawia się komunikat „ta strona chce zainstalować procedurę obsługi usługi”? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!

Zatwierdź

Link do głównej publikacji