Chcesz grać na pianinie na PC? Wypróbuj aplikację Piano10

Aplikacja Piano10 to jedna z najlepszych aplikacji na fortepian dla systemu Windows 10, Windows 8, Windows 8.1 lub Windows RT, której można użyć do przekształcenia tabletu w prawdziwy pianino. Przeczytaj poniżej recenzję i dowiedz się, jak zostać mistrzem fortepianu.

piano8-for-windows-8-app-review
Wszyscy to znacie fortepiany zabawkowe dla dzieci, prawda? Cóż, w XXI wieku te zabawki migrowały do ​​cyfrowego świata i podobnych aplikacji Fortepian 10 są wynikiem. Są one szczególnie świetne dla interfejsów z ekranem dotykowym, ale dobrze sobie radzą również w przypadku korzystania z klawiatury i myszy. Tę konkretną aplikację można pobrać bezpłatnie z Sklep Windows i może okazać się całkiem zabawny dla dorosłych (przynajmniej dla mnie). Deweloper naprawdę wykonał swoją pracę, w wyniku czego aplikacja jest całkiem przyzwoita, a po kilku aktualizacjach może stać się świetna.

  • POWIĄZANE: 5 najlepszych programów do nauki gry na gitarze basowej i rockowania tych piosenek

Zacznij grać na pianinie z Piano10 na Windows 8, Windows 10

Piano10 to świetne pianino akustyczne na urządzenia z systemem Windows 10. Wystarczy wybrać oktawę za pomocą strzałek i grać prawdziwymi dźwiękami fortepianu!

Jak już powiedziałem, aplikacja jest bardzo zabawna, a nawet dla tych, którzy nie mają wiedzy na temat gry na pianinie (tak jak Twoja), aplikacja może być świetną zabawą i mogą stworzyć coś, co nie przypomina wraku pociągu.

Konstrukcja aplikacji jest prosta, z pełnowymiarową klawiaturą fortepianu podzieloną na trzy oktawy, które użytkownicy mogą zmieniać, klikając lub stukając przycisk strzałki lub używając klawiszy nawigacyjnych na klawiaturze.

piano8-for-windows-8

Ogólnie rzecz biorąc, aplikacja wygląda dobrze, klawiatura fortepianu wygląda przyzwoicie, a animowane klawisze zdecydowanie zwiększają ogólną autentyczność, ale ekran główny ma pewne wady projektowe i, szczerze mówiąc, wygląda dość źle. Poza tym aplikacja jest bardzo przyjazna dla użytkownika, a każdy klawisz jest sprzedawany zarówno z nutą, którą reprezentuje, jak i z klawiszem, który jest aktywowany (do użytku z klawiaturą).

Dźwięk wydawany przez klawisze jest wyraźny i dość wysokiej jakości (pamiętaj, że nie jestem ekspertem, ale wydają mi się w porządku), zaczynając od najniższego klawisza, aż do ostatniego, mają bogaty dźwięk , znacznie lepsze niż zabawki, które mieliśmy.

piano8-for-windows-8-app-review-2

Pod względem funkcji Piano10 nas zawodzi, nie oferując niczego oprócz możliwości gry. Funkcja nagrywania i odtwarzania byłaby dobrym dodatkiem, a także część edukacyjna, w której ktoś mógłby nauczyć się kilku podstaw gry na pianinie. W przypadku aplikacji rozrywkowej Piano10 to idealny sposób na rozrywkę dla najmłodszych.

Deweloper Piano10 niedawno zaktualizował aplikację, dodając również kompatybilność z HoloLens. Tak, oznacza to, że możesz teraz grać na pianinie z włączonym zestawem VR. Warto wspomnieć, że aplikacja obsługuje 31 jednoczesnych nut, a także dźwięki stereo HQ do prawdziwej produkcji muzyki.

Pobierz Piano10 na Windows 10, Windows 8

Istnieje wiele wirtualnych aplikacji muzycznych, które można zainstalować na komputerze i nauczyć się grać na określonym instrumencie. Oto niektóre z najbardziej popularnych:

  • Interaktywne oprogramowanie do nauki gry na gitarze dla początkujących: Naucz się hałasować
  • 9 najlepszych aplikacji perkusyjnych dla systemu Windows 10 dla rozrywki
  • 5 najlepszych programów do strojenia gitary, które pomogą Ci znaleźć odpowiedni dźwięk
  • 5 najlepszych programów do pisania tabulatury gitarowej i nigdy nie przegap żadnej nuty
Link do głównej publikacji