Błędy systemu Windows, komunikaty o błędach systemu i kody: lista i znaczenie

Niegdyś był dobry zasób — Witryna Microsoft Support ErrorFlow, która zawierała kreatora, który przeprowadził cię przez 3 kluczowe kroki w celu znalezienia znaczenia dowolnego komunikatu o błędzie i kodu. Ale niestety ten zasób już nie istnieje.

Kody błędów systemu Windows

Szukając podobnego zasobu, natknąłem się na ten 533-stronicowy dokument i kilka linków od Microsoft, które pomogą ci znaleźć znaczenie każdego kodu błędu.

W dokumencie Kody błędów systemu Windows wymieniono typowe szczegóły użycia tych kodów błędów Win32, wartości HRESULT i wartości NTSTATUS, do których odnoszą się specyfikacje w zestawie dokumentacji protokołu. Możesz pobrać plik PDF z Microsoft, odwiedzając tutaj.

Możesz je również tutaj ukarać:

  • Wartości HRESULT
  • Kody błędów Win32
  • Wartości NTSTATUS

W lżejszym tonie może cię to zabawić, gdy dowiesz się, że Microsoft ma kod błędu, nawet jeśli operacja zakończy się pomyślnie! Sprawdź, co mówi dla 0x00000000: Operacja zakończyła się pomyślnie! ��

Kody błędów systemu

Podczas korzystania z aplikacji na komputerze, jeśli jest dobrze napisana, będzie zawierała kod obsługi błędów, który pozwoli im odzyskać dane po nieoczekiwanych błędach. Gdy wystąpi taki błąd systemowy, aplikacja może zażądać interwencji użytkownika lub może być w stanie sama się odzyskać lub może wymagać ponownego uruchomienia systemu. Na tej stronie wymieniono kody błędów systemu i ich znaczenie.

Centrum wiadomości o zdarzeniach i błędach

Czasami możesz szukać pomocy, wsparcia, szczegółowych wyjaśnień wiadomości, zalecanych działań użytkownika i linków do dodatkowego wsparcia i zasobów, do wydarzeń komunikaty o błędach, które może wyrzucić Twój system operacyjny Windows lub inny produkt Microsoft. The Centrum wiadomości o błędach i zdarzeniach firmy Microsoft to świetne miejsce, aby rozpocząć ich wyszukiwanie!

Zdarzenia i błędy Centrum wiadomości pozwala wyszukiwać i znajdować szczegółowe objaśnienia wiadomości, zalecane działania użytkowników oraz łącza do dodatkowej pomocy i zasobów. Aby przeprowadzić wyszukiwanie, potrzebujesz szczegółowych informacji, takich jak identyfikator zdarzenia, źródło zdarzenia, tekst wiadomości, nazwa pliku. Te wartości można znaleźć w dziennikach Podglądu zdarzeń. Dostęp do Podglądu zdarzeń można uzyskać z sekcji Narzędzia administracyjne w Panelu sterowania. Możesz zlokalizować Źródło błędu i identyfikator na liście zdarzeń tam.

Odwiedź Centrum wiadomości o zdarzeniach i błędach Microsoft tutaj pod adresem http://www.microsoft.com/technet/support/ee/ee_basic.aspx.

AKTUALIZACJA: Wygląda na to, że ta strona została już usunięta, ale te bezpłatne narzędzia do wyszukiwania kodów błędów systemu Windows również mogą ci pomóc.

Mam nadzieję, że kiedyś ci to pomoże!

Mówiąc o kodach błędów, te posty również mogą Cię zainteresować:

  1. Kody błędów i komunikaty o błędach aktywacji zbiorczej w systemie Windows
  2. Jak skopiować kody błędów Wiadomości z okien dialogowych w systemie Windows
  3. Kody błędów Windows Phone MarketPlace
  4. Sprawdzanie błędów systemu Windows lub zatrzymywanie kodów błędów
  5. Główna lista kodów błędów Windows Update.
Link do głównej publikacji