Błąd UNEXPECTED_KERNEL_MODE_TRAP w systemie Windows 10

Gdy procesor generuje pułapkę lub wyjątek, a jądro systemu operacyjnego nie jest w stanie złapać tej konkretnej pułapki, wydaje denerwujący niebieski ekran z komunikatem o błędzie Nieoczekiwana TRAP TRYBU Jądra. Kod błędu dla tego BSOD to 0x00000007F. Ta kontrola błędów wskazuje, że procesor Intel wygenerował pułapkę i jądro nie złapało tej pułapki. Częstą przyczyną jest awaria sprzętu z powodu wadliwej pamięci.

Musisz wyśledzić prawdopodobne przyczyny tego błędu. Problemy takie jak zakurzone elementy, wadliwy sprzęt lub oprogramowanie, uszkodzone pliki systemowe, niezgodność sterowników itp. Mogą być przyczyną pojawienia się tego niebieskiego ekranu na komputerze z systemem Windows 10/8/7.

UNEXPECTED_KERNEL_MODE_TRAP

UNEXPECTED_KERNEL_MODE_TRAP

1] Sprawdź nowo zainstalowany sprzęt lub oprogramowanie

Jeśli zainstalowałeś nowy sprzęt lub oprogramowanie na swoim komputerze, może to być przyczyną tego błędu BSOD. Główną przyczyną tego może być niekompatybilność elementów komputera.

W przypadku oprogramowania może ono nie być oficjalnie obsługiwane w systemie Windows 10 i może działać w trybie zgodności. Podczas gdy w przypadku sprzętu może nie być kompatybilny z innym sprzętem lub w niektórych przypadkach, sprzęt może być tak stary, że sterowniki tego komponentu sprzętowego mogą nie obsługiwać samego systemu operacyjnego.

Możesz także odłączyć wszystkie urządzenia zewnętrzne, takie jak drukarki, skaner, napędy USB itp., A następnie ponownie uruchomić komputer. Następnie dodaj urządzenia jeden po drugim i sprawdź, czy któreś z nich daje niebieski ekran.

Możesz także wykonać czysty rozruch i spróbować naprawić ten błąd ręcznie.

2] Zaktualizuj sterowniki urządzeń

Istnieje duża możliwość, że sterowniki zainstalowane na komputerze nie są zgodne z systemem Windows 10. Aktualizacja sterowników nie jest trudna. Wystarczy udać się do Menedżera urządzeń, aby zrobić potrzebne. Możesz też po prostu przejść do sekcji Pliki do pobrania w witrynie producenta. Pobierz wszystkie sterowniki, które są nowsze niż zainstalowane na komputerze.

Osobiście polecam aktualizację sterowników graficznych, sterowników sieciowych, sterowników mikroukładów i sterowników urządzeń wejściowych.

3] Użyj narzędzia do diagnostyki pamięci, aby sprawdzić pamięć RAM

Korzystanie z narzędzia do diagnostyki pamięci jest dość proste.

Przede wszystkim zapisz całą swoją ważną pracę.

Następnie naciśnij WINKEY + R. aby otworzyć Biegać okno. Teraz wpisz polecenie mdsched.exe w Biegać okno. Restart Twój komputer.

Po ponownym uruchomieniu wykonaj skanowanie podstawowe lub przejdź do „zaawansowaneOpcje takie jak „Mieszanka testowa”Lub„Liczba zaliczeń’.

Trafienie F10 aby rozpocząć test.

Możesz też spróbować znaleźć naprawić wycieki pamięci.

4] Wyłącz buforowanie pamięci w systemie BIOS

Aby wyłączyć buforowanie pamięci w systemie BIOS, zacznij od otwarcia ekranu konfiguracji systemu BIOS.

Następnie przejdź do Zaawansowane> Pamięć podręczna i wyłącz ją.

I Hit F10 klawisz, aby zapisać zmiany i ponownie uruchomić komputer.

5] Użyj Kontrolera plików systemowych

Zacznij od naciśnięcia WINKEY + X przycisk kombi lub kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start i kliknij Wiersz polecenia (administrator) lub po prostu wyszukaj cmd w polu wyszukiwania Cortana kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę Wiersz polecenia i kliknij Uruchom jako administrator. Kliknij tak za otrzymany monit UAC lub Kontrola konta użytkownika. Następnie okno wiersza polecenia w końcu zostanie otwarte. Teraz wpisz następujące polecenie, aby uruchomić Kontroler plików systemowych, a następnie naciśnij klawisz Enter.

sfc / scannow

Uruchom ponownie system po zakończeniu skanowania.

Możesz także skorzystać z naszego darmowego oprogramowania FixWin, aby uruchomić narzędzie Kontroler plików systemowych jednym kliknięciem.

fixwin-10-for-windows-10-home

6] Oczyść ręcznie kurz ze sprzętu

Możesz także spróbować usunąć kurz ze składników komputera. Poleciłbym użycie małej dmuchawy lub pocieranie elementów miękką ściereczką. Upewnij się, że podczas wykonywania tego zadania nie uszkodzisz żadnych części wilgocią ani nie uszkodzisz obwodów.

Upewnij się, że robisz to bardzo ostrożnie. Ponieważ nawet niewielki siniak może spowodować, że komputer przestanie działać i może spowodować koszty finansowe. Jeśli nie masz pewności, możesz poprosić wykwalifikowanego technika, aby zrobił to za Ciebie.

Wszystkiego najlepszego!

Link do głównej publikacji