Błąd NARUSZENIA KIEROWCY w systemie Windows 10 [FULL FIX]

Błędy komputerowe są stosunkowo częste i chociaż niektóre błędy są nieszkodliwe, niektóre z nich, takie jak NARUSZENIE STEROWNIKA Błąd BSoD, mogą powodować wiele problemów w systemie Windows 10. Błędy niebieskiego ekranu śmierci są dość rzadkie, ale mogą być kłopotliwe, dlatego ważne jest, wiedzieć, jak sobie z nimi poradzić.

Jak naprawić błąd BSOD DRIVER VIOLATION

Spis treści:

 1. Upewnij się, że sterowniki są aktualne
 2. Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów BSOD 
 3. Uruchom skanowanie SFC
 4. Uruchom DISM
 5. Sprawdź dysk twardy
 6. Pobierz najnowsze aktualizacje systemu Windows 10
 7. Usuń problematyczne oprogramowanie
 8. Zaktualizuj system BIOS
 9. Sprawdź swój sprzęt

Poprawka — NARUSZENIE KIEROWCY Błąd Windows 10

Rozwiązanie 1 — Upewnij się, że sterowniki są aktualne

Aktualizacja sterowników ma kluczowe znaczenie dla stabilności systemu, a jeśli sterowniki są przestarzałe, mają błędy lub po prostu nie są kompatybilne z systemem Windows 10, może to powodować problemy z niestabilnością i błędy niebieskiego ekranu śmierci, takie jak NARUSZENIE KIEROWCY. Aby naprawić ten i inne błędy BSoD, ważne jest, aby stale aktualizować sterowniki. Możesz łatwo pobrać niezbędne sterowniki, wykonując następujące czynności:

 1. naciśnij Klawisz Windows + X na klawiaturze, aby otworzyć Menu zaawansowanego użytkownika. Wybierz Menadżer urządzeń z listy opcji.
  Kierownik ds. naruszeń sterowników
 2. Po uruchomieniu Menedżera urządzeń zlokalizuj sterownik, który chcesz zaktualizować, kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz Zaktualizuj oprogramowanie sterownika.
  Naruszenie sterownika Aktualizacja oprogramowania sterownika
 3. Wybierz Wyszukaj automatycznie zaktualizowane oprogramowanie sterownika. Windows 10 teraz pobierze i zainstaluje odpowiedni sterownik.
  Naruszenie sterownika-oprogramowanie sterownika
 4. Powtórz te kroki dla wszystkich sterowników, które chcesz zaktualizować.

Aktualizacja sterowników za pomocą Menedżera urządzeń jest dość prosta, ale pamiętaj, że Menedżer urządzeń nie zawsze pobiera najnowszych sterowników. Aby upewnić się, że masz zainstalowane najnowsze sterowniki, zdecydowanie zalecamy ręczne pobranie sterowników.

Ręczne pobieranie sterowników nie jest trudne, a wszystko, co musisz zrobić, to odwiedzić witrynę producenta sprzętu i pobrać najnowsze sterowniki dla swojego urządzenia. Aby naprawić ten i wiele innych błędów BSoD, może być konieczne zaktualizowanie wszystkich sterowników na komputerze.

Aktualizuj sterowniki automatycznie

Samodzielne wyszukiwanie sterowników może być czasochłonne. Dlatego zalecamy skorzystanie z narzędzia, które zrobi to za Ciebie automatycznie. Korzystanie z automatycznego narzędzia do aktualizacji sterowników z pewnością uratuje cię od kłopotów z ręcznym wyszukiwaniem sterowników i zawsze będzie na bieżąco aktualizować system o najnowsze sterowniki.

Tweakbit Driver Updater (zatwierdzony przez Microsoft i Norton Antivirus) pomoże Ci automatycznie zaktualizować sterowniki i zapobiegnie uszkodzeniom komputera spowodowanym instalacją niewłaściwych wersji sterowników. Po kilku testach nasz zespół stwierdził, że jest to najlepiej zautomatyzowane rozwiązanie.

Oto krótki przewodnik, jak go używać:

 1. Ściągnij i zainstaluj TweakBit Driver Updaterokno startowe aktualizacji sterownikaokno startowe aktualizacji sterownika
 2. Po zainstalowaniu program automatycznie rozpocznie skanowanie komputera w poszukiwaniu nieaktualnych sterowników. Driver Updater sprawdzi zainstalowane wersje sterowników w bazie danych najnowszych wersji w chmurze i zaleci odpowiednie aktualizacje. Wszystko, co musisz zrobić, to czekać na zakończenie skanowania.
  proces skanowania aktualizatora sterownika Tweakbitproces skanowania aktualizatora sterownika Tweakbit
 3. Po zakończeniu skanowania otrzymasz raport o wszystkich problemowych sterownikach znalezionych na twoim komputerze. Przejrzyj listę i sprawdź, czy chcesz zaktualizować każdy sterownik osobno, czy wszystkie naraz. Aby zaktualizować jeden sterownik na raz, kliknij link „Aktualizuj sterownik” obok nazwy sterownika. Lub po prostu kliknij przycisk „Aktualizuj wszystko” u dołu, aby automatycznie zainstalować wszystkie zalecane aktualizacje.
  Aktualizacja automatyczna ukończonaAktualizacja automatyczna ukończona
  Uwaga: Niektóre sterowniki muszą być instalowane w kilku krokach, więc będziesz musiał nacisnąć przycisk „Aktualizuj” kilka razy, aż wszystkie jego składniki zostaną zainstalowane.

Rozwiązanie 2 — Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów BSOD 

Jeśli aktualizacja sterowników nie zakończyła się sukcesem, spróbujmy z aplikacją do rozwiązywania problemów w systemie Windows 10. Za pomocą tego narzędzia można rozwiązać różne problemy systemowe, w tym problemy BSOD, takie jak błąd NARUSZENIA KIEROWCY.

Oto jak uruchomić narzędzie do rozwiązywania problemów w systemie Windows 10:

 1. Otworzyć Aplikacja ustawień i idź do Aktualizacja Bezpieczeństwo Sekcja.
 2. Wybierz Rozwiązywanie problemów z menu po lewej stronie.
 3. Wybierz BSOD w prawym okienku i kliknij Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów.
 4. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby ukończyć narzędzie do rozwiązywania problemów.

Rozwiązanie 3 — Uruchom skanowanie SFC

Kolejnym narzędziem do rozwiązywania problemów, które wypróbujemy, jest skanowanie SFC. Jest to narzędzie wiersza polecenia, które wyszukuje potencjalne problemy i uszkodzone pliki w systemie i rozwiązuje je (jeśli to możliwe). Może to również rozwiązać NARUSZENIE KIEROWCY.

Oto jak uruchomić skanowanie SFC w systemie Windows 10:

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Menu Start i otwórz Wiersz polecenia (administrator).
 2. Wpisz następujący wiersz i naciśnij Enter: sfc / scannow
 3. Poczekaj na zakończenie procesu (może to chwilę potrwać).
 4. Jeśli rozwiązanie zostanie znalezione, zostanie ono automatycznie zastosowane.
 5. Teraz zamknij wiersz polecenia i uruchom ponownie komputer.

Rozwiązanie 4 — Uruchom DISM

Obsługa i zarządzanie obrazami Delpoyment (DISM) to narzędzie, które ponownie wdraża obraz systemu. Może to prowadzić do rozwiązania niektórych problemów systemowych, w tym problemów BSOD.

Przeprowadzimy Cię zarówno przez procedurę standardową, jak i procedurę, która wykorzystuje poniższe nośniki instalacyjne:

 • Standardowy sposób
 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start i otwórz wiersz polecenia (administrator).
 2. Wklej następujące polecenie i naciśnij klawisz Enter:
   • DISM / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth
 3. Poczekaj na zakończenie skanowania.
 4. Uruchom ponownie komputer i spróbuj zaktualizować ponownie.
 • Z nośnikiem instalacyjnym Windows
 1. Włóż nośnik instalacyjny systemu Windows.
 2. Kliknij menu Start prawym przyciskiem myszy iz menu wybierz polecenie Wiersz polecenia (administrator).
 3. W wierszu polecenia wpisz następujące polecenia i naciśnij klawisz Enter po każdym:
  • dism / online / cleanup-image / scanhealth
  • dism / online / cleanup-image / restorehealth
 4. Teraz wpisz następujące polecenie i naciśnij klawisz Enter:
  • DISM / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth /source:WIM:X:SourcesInstall.wim:1 / LimitAccess
 5. Pamiętaj, aby zmienić wartość X literą zamontowanego dysku z instalacją systemu Windows 10.
 6. Po zakończeniu procedury uruchom ponownie komputer.

Rozwiązanie 5 — Sprawdź dysk twardy

Według użytkowników możesz naprawić błąd NARUSZENIA STEROWNIKA na komputerze, po prostu wykonując skanowanie chkdsk. Ten błąd może wystąpić z powodu uszkodzonych plików na dysku twardym, ale powinieneś być w stanie go naprawić, wykonując następujące czynności:

 1. Wejdz do Zaawansowane uruchomienie (Uruchom ponownie komputer, przytrzymując klawisz Shift).
 2. Wybierać Rozwiązywanie problemów> Opcje zaawansowane.
 3. Wybierz Wiersz polecenia z listy opcji.
 4. Gdy pojawi się wiersz polecenia, wprowadź następujące wiersze i naciśnij klawisz Enter po każdym wierszu, aby go uruchomić:
  • bootrec.exe / rebuildbcd
  • bootrec.exe / fixmbr
  • bootrec.exe / fixboot
 5. Niektórzy użytkownicy sugerują również, że musisz uruchomić dodatkowe czkdsk także polecenia. Aby wykonać te polecenia, musisz znać litery dysków dla wszystkich partycji dysku twardego. W wierszu polecenia wpisz następujące dane (pamiętaj jednak, aby używać liter pasujących do partycji dysku twardego na komputerze):
  • chkdsk / r c:
  • dohkdsk / r d:

  To tylko nasz przykład, więc pamiętaj, że musisz wykonać polecenie chkdsk dla każdej posiadanej partycji dysku twardego.

 6. Uruchom ponownie komputer i sprawdź, czy problem został rozwiązany.

Rozwiązanie 6 — Pobierz najnowsze aktualizacje systemu Windows 10

Wiele systemów operacyjnych ma pewne problemy z określonym sprzętem lub oprogramowaniem, a Windows 10 nie jest wyjątkiem. Na szczęście Microsoft ciężko pracuje nad rozwiązaniem tych problemów i często wydaje nowe łaty za pośrednictwem Windows Update. Te poprawki zawierają nowe funkcje, ulepszenia bezpieczeństwa i wiele poprawek związanych zarówno ze sprzętem, jak i oprogramowaniem, dlatego w celu uniknięcia błędów BSoD zdecydowanie zalecamy aktualizowanie systemu Windows 10.

Rozwiązanie 7 — Usuń problematyczne oprogramowanie

Aplikacje innych firm mogą powodować pojawienie się błędów, takich jak NARUSZENIE KIEROWCY, a jeśli występują te błędy, zalecamy usunięcie wszelkich ostatnio zainstalowanych lub zaktualizowanych aplikacji. Najczęstszą przyczyną tego typu błędów może być Twój program antywirusowy, dlatego zalecamy usunięcie wszystkich zainstalowanych programów antywirusowych innych firm. Aby całkowicie usunąć program antywirusowy z komputera, zalecamy użycie dedykowanego narzędzia do odinstalowywania. Wiele firm antywirusowych oferuje te narzędzia do swojego oprogramowania, dlatego zalecamy pobranie jednego z tych narzędzi i korzystanie z niego.

 • Warto wspomnieć, że prawie każda aplikacja może powodować pojawienie się tego błędu, dlatego warto wykonać czysty rozruch, aby znaleźć problematyczną aplikację. Aby wykonać czysty rozruch, wykonaj następujące czynności:

  1. naciśnij Klawisz Windows + R. i wejdź msconfig. naciśnij Wchodzić lub kliknij dobrze.
   sterownik-naruszenie-msconfig
  2. Po otwarciu okna konfiguracji systemu wybierz Uruchamianie selektywne i odznacz Załaduj elementy startowe.
   Naruszenie sterownika-konfiguracja systemu Windows
  3. Iść do Usługi tab i sprawdź Ukryj wszystkie usługi Microsoft a następnie kliknij Wyłącz wszystkie przycisk.
   naruszenie systemu-konfiguracja-systemu-usług
  4. Kliknij Zastosować i dobrze aby zapisać zmiany. Jeśli zostanie wyświetlony monit o ponowne uruchomienie komputera, wybierz opcję nie.
  5. naciśnij Ctrl + Shift + Esc aby otworzyć Menedżera zadań.
  6. Po otwarciu Menedżera zadań przejdź do Uruchomienie kliknij kartę i kliknij prawym przyciskiem myszy każdy element na liście i wybierz Wyłączyć z menu.
   naruszenie sterownika-Task-manager-disable
  7. Po wyłączeniu wszystkich aplikacji startowych uruchom ponownie komputer.

  Po ponownym uruchomieniu komputera sprawdź, czy problem został rozwiązany. Jeśli błąd BSoD nie pojawia się, musisz powtórzyć te same kroki i włączyć usługi i aplikacje jeden po drugim, aż znajdziesz ten, który powoduje ten błąd.

  Rozwiązanie 8 — Zaktualizuj system BIOS

  Aktualizacja systemu BIOS odblokowuje nowe funkcje płyty głównej i pozwala na pracę z nowym sprzętem. Kilku użytkowników zgłosiło, że aktualizacja BIOS-u naprawiła błąd niebieskiego ekranu ŚWIĘTOWANIA KIEROWCY, więc koniecznie spróbuj. Pamiętaj, że aktualizacja systemu BIOS może czasem spowodować uszkodzenie, jeśli nie będziesz ostrożny, więc bądź ostrożny i sprawdź instrukcje na płycie głównej.

  Rozwiązanie 9 — Sprawdź sprzęt

  Błędy niebieskiego ekranu śmierci są często powodowane przez twój sprzęt, szczególnie jeśli ten sprzęt nie jest kompatybilny z twoim komputerem. Niewielu użytkowników zgłosiło, że błąd ten spowodował karta telewizyjna, a po wyjęciu wspomnianej karty problem został całkowicie rozwiązany. Pamiętaj, że prawie każdy element sprzętowy może powodować pojawienie się tego rodzaju błędów, dlatego zalecamy przeprowadzenie szczegółowej kontroli sprzętu.

  NARUSZENIE KIEROWCY Błąd niebieskiego ekranu śmierci może powodować pewne problemy na komputerze, ale możesz łatwo naprawić ten błąd, korzystając z jednego z rozwiązań.

Link do głównej publikacji