Awaria gry Battlefield 4 w systemie Windows 10, 8.1 [FIX]

Pojawił się nowy problem z Windows 10, 8.1 — spora liczba graczy Battlefield 4 zgłasza, że ​​gra zawiesza się lub zawiesza pod Windows 10, 8.1, gdy gra się w trybie dla jednego gracza lub dołącza do serwera. Zgłaszano również problemy z wtyczką Battlefield.
Battlefield 4 Windows 8.1
Wydaje się, że gracze są najbardziej dotknięci problemami systemu Windows 8.1, jak informowaliśmy w przeszłości o problemach z grami MMORPG, takimi jak Dragon’s Prophet lub GuildWars 2. Obecnie, jak wynika z wielu postów na forum, podobne problemy dotyczą użytkowników Battlefield 4. . Jeden z użytkowników mówi:

Mam Battlefield 4 na Windows 8.1, ale za każdym razem, gdy próbuję dołączyć do serwera, pozostaje on przy dołączaniu do serwera na dole dzięki wtyczce battlelog. Battlefield 4 nigdy się nie otwiera. To jest w przeglądarce Firefox. Nie używam Internet Explorera. Battlefield 4 Beta działała dobrze w systemie Windows 8.1

Inny użytkownik zgłasza inny problem na forach pomocy technicznej Nvidia:

Próbowałem grać w Battlefield 4 na Windows 7 64bit, ponieważ to właśnie miałem w momencie premiery gry, ale nawet z moją konfiguracją GTX 680 SLI (2x) gra opóźnia się w momentach, w których nie powinna, i doświadczam awarie i ogromne FPS spadają znikąd. Zdecydowałem więc, że wypróbuję system Windows 8.1, a to, co wszyscy mówili, rozwiązałoby wszystkie problemy występujące w systemie Windows 7. I, o rany, Windows 8.1 naprawił problemy z BF4, a potem kilka! Nie tylko powstrzymało to opóźnienie i awarie, ale prawie PODWAŻYŁ mój średni FPS! Przeszedłem od grania w 1080p Ultra — 60 klatek na sekundę, do grania w 1080p Ultra — 100 klatek na sekundę! Mogę więc powiedzieć bez wątpienia, że ​​Windows 7 JEST problemem z Battlefield 4, NIE ze sterownikami.

Jak naprawić awarie Battlefield 4

1. Ponownie zainstaluj Punkbuster

Którym użytkownikom, którzy napotykają ten problem, zaleca się usunięcie wersji beta Battlefield 4? i ponownie zainstaluj Punkbuster. W przypadku niektórych użytkowników, którzy mieli problemy tylko z wtyczką Battlelog, zmiana przeglądarki może rozwiązać ten problem. Jeśli masz inne problemy, być może możesz spróbować zwiększyć liczbę klatek na sekundę w systemie Windows 8, jak sugeruje nasz przewodnik.

2. Zaktualizuj sterowniki karty graficznej

Użytkownikom Battlefield, którzy mają migotanie dymu i teksturę, zaleca się zainstalowanie najnowszego sterownika AMD Catalyst w wersji beta, który ma rozwiązać problemy z awarią Battlefield 4 w Windows 10, 8 i Windows 8.1. Jeśli masz problemy z instalacją wtyczki Battlefield 4 Windows 10, 8.1 battlelog, postępuj zgodnie z tym wątkiem, aby uzyskać działające poprawki.

Ręczna aktualizacja sterowników może czasem potrwać zbyt długo, dlatego zalecamy pobranie tego narzędzia do aktualizacji sterowników (w 100% bezpieczne i przetestowane przez nas), aby zrobić to automatycznie. W ten sposób zapobiegniesz utracie plików i wielu innym potencjalnym problemom. Tweakbit Driver Updater jest zatwierdzony przez Microsoft.

3. Wyłącz SLI / Crossfire

Jeśli awarie będą się powtarzać, możesz także spróbować tymczasowo wyłączyć SLI lub Crossfire. Ta akcja może powodować spadek wydajności, ale powinna uczynić grę bardziej stabilną i wyeliminować awarie.

Wyłącz SLI w NVIDIA:

  1. Otwórz Panel sterowania NVIDIA> wybierz Ustawienia 3D> Konfiguracja SLI
  2. Wybierz opcję „Nie używaj technologii SLI”
  3. Kliknij Zastosuj, aby zapisać zmiany.

Wyłącz Crossfire na AMD:

  1. Otwórz Catalyst Control Center> przejdź do Grafika> Crossfire
  2. Odznacz Włącz Crossfire> naciśnij OK, aby zapisać zmiany.

To tylko kilka propozycji naprawy awarii Battlefield 4. Opublikowaliśmy także kompletny przewodnik na temat usuwania awarii w Battlefield 4 w systemie Windows 10. Przewodnik zawiera 16 rozwiązań, których można użyć do rozwiązania tego problemu. Sprawdź to i powiedz nam, które rozwiązanie działało dla Ciebie.

Link do głównej publikacji