AudioBookMaker: zamień swoje ulubione książki w audiobooki za darmo!

AudioBookMaker to bezpłatne narzędzie dla urządzeń z systemem Windows, które konwertuje książki na audiobooki za pomocą mechanizmu zamiany tekstu na mowę.

W niektórych przypadkach, gdy chcesz iść na spacer, pobiegać lub zdrzemnąć się, audiobooki okazują się bardzo przydatne dzięki ich podejściu bez użycia rąk / z zamkniętymi oczami. (Aby przesyłać strumieniowo książki audio, możesz użyć Audible dla Windows 10.)

Funkcje AudioBookMaker

To oprogramowanie pozwala tworzyć książki audio z plików tekstowych lub tekstu, który chcesz dodać / skopiować do programu. Aplikacja obsługuje format zwykłego tekstu wraz z plikami Microsoft Word i HTML. Bez względu na to, co robisz, możesz utworzyć nowy dokument, a następnie bezpośrednio dodać / wkleić tekst. Ewentualnie masz również opcję odczytywania na głos tekstu ze schowka.

AudioBookMaker ma sterowanie następującymi funkcjami: odtwarzanie tekstu, wybieranie różnych głosów oraz zmiana prędkości, wysokości i głośności. Możesz je zmienić dla nowych dokumentów, a twoje wartości domyślne będą się różnić od początkowych.

Silnik mowy

AudioBookMaker rozpoznaje zainstalowane silniki mowy audio z systemu operacyjnego i wyświetla je pod głosami. Chociaż wyjście audio można zidentyfikować jako wygenerowane komputerowo, nie jest zaskoczeniem. Aplikacja obsługuje słowniki wymowy, które można dodać do programu, aby dostosować wymowę słów, wyrażeń i skrótów. Możesz także zastąpić słowa.

Gdy będziesz z tego zadowolony, wystarczy nacisnąć przycisk Zapisz.

Integracja z Windows Explorerem

AudioBookMaker obsługuje formaty audio .mp3 i .wav, co daje możliwość dostosowania jakości dźwięku, nazwy pliku i innych parametrów.

Bardziej przydatne są opcje w preferencjach aplikacji, które obejmują integrację Eksploratora Windows w celu łatwiejszego dodawania dokumentów tekstowych, zmiany skrótów klawiszowych i ustawiania priorytetu procesu wstępnego przetwarzania tekstu.

AudioBookMaker to przydatna aplikacja obsługująca prosty proces przekształcania tekstu w audiobooki. Chociaż jakość wyjściowa jest akceptowalna, nawet jeśli wyniki są dość zrobotyzowane, możesz to zmienić, instalując inne mechanizmy zamiany tekstu na mowę na urządzeniu z systemem Windows.

Możesz pobrać AudioBookMaker z oficjalnej strony narzędzia.

Link do głównej publikacji