App Killer dla Windows 10, Windows 8

Jak każdy użytkownik systemu Windows 8, użytkownik systemu Windows 10 już wie, po naciśnięciu klawisza Windows na klawiaturze urządzenie przejdzie do ekranu startowego. Jednak aplikacje pozostaną otwarte na twoim urządzeniu, a jeśli spojrzysz na menu po prawej stronie, zobaczysz je wszystkie.

Ale jak dokładnie zamykasz uruchomione aplikacje na urządzeniu z systemem Windows 8 lub Windows 10? Na innych urządzeniach mobilnych, takich jak Android, gdy masz zbyt wiele uruchomionych aplikacji, możesz użyć narzędzia do zamykania zadań, które zamknie je wszystkie i zwolni trochę pamięci. Co jednak robisz, jeśli chodzi o system Windows 10, Windows 8? Skąd masz Windows 8, Windows 10 Killer zadań?

App Killer dla Windows 10, Windows 8? — Nie do końca

 jak zamknąć aplikacje Windows 8 Killer aplikacji

Prawdę mówiąc, kiedy wychodzisz z aplikacji na Windows 10, Windows 8, nie tylko ona stoi i gromadzi zasoby, system operacyjny automatycznie przełącza aplikację w stan gotowości, podobnie jak użytkownicy iOS. I chociaż te aplikacje nie zużywają zbyt wiele pamięci w tym stanie, po otwarciu wielu aplikacji zauważysz spadek wydajności.

Jeśli zastanawiasz się nad uzyskaniem Windows 8, Windows 10 Killer, pomyśl jeszcze raz, ponieważ w tej chwili żadne takie aplikacje nie są dostępne w Sklepie Windows. Mimo to Microsoft był na tyle miły, że wdrożył sposób, w jaki użytkownicy mogą przestać uruchamiać aplikacje i zwolnić trochę pamięci.

 • Jak zabić aplikacje Windows 10, Windows 8

  Windows 8 Killer zadań

  Do tej pory widziałeś nowego Menedżera zadań, który ma Windows 8, Windows 10, a jeśli jesteś nowy w Windows 10, Windows 8 i nie miałeś okazji się z nim zapoznać, wiedz, że będziesz mógł używać to do zamknij uruchomione aplikacje. Otwórz Menedżera zadań, przytrzymując Ctrl + Shift + Esc lub Ctrl + Alt + Del i wybierz Menedżera zadań, aw górnej części zakładki „Procesy” zobaczysz wszystkie uruchomione aplikacje. Odtąd możesz je zamykać jeden po drugim.

  Innym sposobem obejścia problemu jest użycie Menedżer zadań Alternative, które są innymi programami komputerowymi, które umożliwiają zamykanie opóźnionych lub nieodpowiadających procesów. Jednak te aplikacje innych firm mają bardziej zaawansowane funkcje, a jeśli musisz zamknąć tylko kilka aplikacji, nie ma sensu instalować i bawić się nimi. Ale dla tych, którzy chcą mieć pełną kontrolę nad aplikacjami działającymi na ich komputerach, oto kilka Alternatyw Menedżera zadań:

  • Process Hacker
  • Eksplorator systemu
  • Menedżer zadań dla zaawansowanych użytkowników
  • Likwidator procesów
  • Menedżer zadań AnVir

  Byłoby miło, gdyby Microsoft dodał szybką i szybką opcję zamknięcia wszystkich działających aplikacji, zamiast konieczności przechodzenia do Menedżera zadań lub zamykania ich ręcznie jeden po drugim. Mamy nadzieję, że przyszłe aktualizacje systemu Windows wprowadzą takie funkcje. Kto wie, może Windows 10 Redstone 5 będzie miał tę funkcję.

  Mówiąc o zamykaniu aktywnych aplikacji i programów, Windows 10 oferuje szereg ustawień, które pozwalają lepiej kontrolować, które aplikacje mogą działać na twoim komputerze w danym momencie. Jeśli przejdziesz do aplikacji Funkcje, zobaczysz listę wszystkich aplikacji zainstalowanych na twoim komputerze i możesz szybko odinstalować te, z których nie korzystałeś przez jakiś czas.

  odinstaluj aplikację

  Możesz także ograniczyć liczbę uruchomionych aplikacji, wykonując czysty rozruch. W ten sposób komputer z systemem Windows 10 uruchomi się przy użyciu tylko ograniczonej liczby sterowników. Aby uzyskać więcej informacji o kolejnych krokach, odwiedź stronę pomocy technicznej Microsoft.

  Zatwierdź

Link do głównej publikacji