8 rozwiązań naprawy VPN nie będzie działać z problemem Netflix w systemie Windows

Usługi VPN są błogosławi wielu użytkownikom Internetu, szczególnie jeśli chodzi o dostęp do zablokowanych stron internetowych, w tym między innymi Netflix. Jednak niektórzy użytkownicy VPN doświadczają sytuacji, w której VPN nie działa z Netflix.

Czasami VPN może być dotknięty kilkoma czynnikami, takimi jak problem z połączeniem, zakłócanie programów antywirusowych, nieprawidłowe ustawienia proxy.

Dlatego opracowaliśmy ten przewodnik rozwiązywania problemów dla użytkowników systemu Windows, których VPN nie działa z Netflix. Poniższe rozwiązania są idealne do rozwiązania tego problemu.

Dlaczego moja sieć VPN przestała działać w serwisie Netflix?

 1. Uruchom ponownie komputer
 2. Sprawdź ustawienia daty i godziny
 3. Sprawdź swoje łącze internetowe
 4. Sprawdź swój adres IP
 5. Wyłącz oprogramowanie zabezpieczające
 6. Uruchom Windows Update
 7. Ręcznie skonfiguruj ustawienia DNS
 8. Opróżnij DNS / Wyczyść pamięć podręczną
 9. Ręcznie skonfiguruj ustawienia proxy

Rozwiązanie 1: Uruchom ponownie komputer

Użytkownicy systemu Windows zgłosili, że byli w stanie rozwiązać problem VPN po prostu ponownie uruchamiając komputer. Ta metoda jest szybką poprawką, która może rozwiązać połączenie VPN, dzięki czemu działa z Netflix. Alternatywnie możesz wyłączyć komputer i poczekać kilka minut przed ponownym uruchomieniem komputera.

Rozwiązanie 2: Sprawdź ustawienia daty i godziny

Niektóre sieci VPN nie działają z Netflix z powodu niepoprawnych ustawień daty i godziny na komputerze. Sprawdź ustawienia daty i godziny, aby upewnić się, że są poprawne.

Wyłącz automatyczną aktualizację daty i godziny za pomocą Internetu i ustaw parametry daty / godziny ręcznie. Jeśli jednak błąd nadal występuje po ponownym uruchomieniu komputera, możesz przejść do następnego kroku.

 • Przeczytaj także: Jak naprawić zegar systemu Windows 10, jeśli jest nieprawidłowy

Rozwiązanie 3: Sprawdź swoje połączenie internetowe

Czasami ograniczone / nieaktywne połączenie internetowe może uniemożliwić VPN pracę z Netflix. Dlatego musisz przetestować swoje połączenie internetowe. Aby przetestować połączenie internetowe, odłącz się od usługi VPN i spróbuj uzyskać dostęp do dowolnej witryny internetowej w przeglądarce.

Jeśli nie możesz uzyskać dostępu do Internetu bez połączenia z VPN, może być konieczne rozważenie zmiany trybu połączenia internetowego na modemowy, szerokopasmowy lub Wi-Fi.

 • CZYTAJ TAKŻE: Czy istnieje VPN bez rejestracji przez e-mail ?!

Rozwiązanie 4: Sprawdź swój adres IP

Jeśli VPN nie działa z Netflix, sprawdź swój adres IP, aby uzyskać informacje, takie jak Twoje miasto lub region (kraj), obok lokalizacji wybranej w oknach VPN. Możesz użyć usługi internetowej, takiej jak IPLocation i WhatIsMyIPAddress, aby sprawdzić lokalizację adresu IP.

Jeśli jednak nie masz połączenia z lokalizacją serwera VPN, spróbuj połączyć się ponownie. Alternatywnie możesz rozważyć połączenie z innymi lokalizacjami serwera VPN, a następnie ponownie uzyskać dostęp do usługi Netflix.

Aby pozbyć się tych problemów z Netflix i oglądać ulubione filmy, zdecydowanie zalecamy korzystanie z Cyberghost VPN. Ma specjalną opcję oglądania filmów w serwisie Netflix bez problemów z IP.

 • Pobierz teraz CyberGhost VPN (77% sprzedaży flash).

Rozwiązanie 5: Wyłącz oprogramowanie zabezpieczające

Niektóre programy antywirusowe mogą blokować połączenie VPN, utrudniając dostęp do serwisu Netflix. Dlatego może być konieczne tymczasowe wyłączenie programu antywirusowego lub zapory sieciowej, aby uzyskać dostęp do Netflix. Jednak niektóre programy antywirusowe mają opcję „tymczasowo wyłącz ochronę”, z której można korzystać, podczas gdy inne nie.

Jeśli masz opcję ponownej instalacji oprogramowania zabezpieczającego lub programu blokującego połączenie VPN, zainstaluj je po zainstalowaniu oprogramowania VPN, aby umożliwić połączenie VPN. Dlatego odinstaluj oprogramowanie VPN, a następnie program zabezpieczający blokujący połączenie, następnie zainstaluj ponownie oprogramowanie VPN, a następnie ponownie zainstaluj program zabezpieczający na komputerze.

Możesz także włączyć oprogramowanie VPN w zaporze systemu Windows. Oto jak to zrobić:

 1. Przejdź do Start> Wpisz „Zezwalaj programowi przez zaporę systemu Windows”, a następnie naciśnij klawisz „Enter”
 2. Kliknij opcję „Zmień ustawienia”
 3. Teraz kliknij „Zezwalaj na inny program”
 4. Wybierz program, który chcesz dodać, lub kliknij Przeglądaj, aby znaleźć oprogramowanie VPN, a następnie kliknij OK
 5. Sprawdź, czy możesz się połączyć ponownie i spróbuj uzyskać dostęp do Netflix.

Jeśli to nie zadziała, przejdź do następnego kroku.

 • Przeczytaj także: Napraw to: „Twój serwer DNS może być niedostępny” w Windows 8, 8.1, 10

Rozwiązanie 6: Uruchom Windows Update

Inny sposób naprawienia VPN nie będzie działał z problemem Netflix przez zaktualizowanie systemu operacyjnego Windows do najnowszej wersji. Najnowsze aktualizacje systemu Windows poprawiają stabilność systemu i rozwiązują różne problemy, które możesz napotkać, szczególnie związane z VPN. Możesz wykonać następujące kroki, aby zaktualizować dowolny system operacyjny Windows:

 1. Przejdź do Start> wpisz „aktualizacja” w polu wyszukiwania, a następnie kliknij „Windows Update”, aby kontynuować.
 2. W oknie Windows Update sprawdź dostępność aktualizacji i zainstaluj dostępne aktualizacje.
 3. Po zakończeniu aktualizacji uruchom ponownie komputer z systemem Windows.

Rozwiązanie 7: Ręcznie skonfiguruj ustawienia DNS

Ręczna konfiguracja komputera z innymi adresami serwerów DNS pomaga uzyskać dostęp do Netflix i cieszyć się szybszymi połączeniami. Niektóre komputery mogą nie łączyć się automatycznie z serwerami VPN DNS, dlatego musisz ręcznie skonfigurować adresy IP serwerów DNS VPN. Oto jak to zrobić w systemie Windows:

Krok 1: Otwórz ustawienia połączeń sieciowych

 • Kliknij prawym przyciskiem Start i wybierz Uruchom
 • Wpisz ncpa.cpl i kliknij OK
 • W oknie Połączenia sieciowe znajdź swoje zwykłe połączenie sieciowe lub bezprzewodowe.
 • Kliknij połączenie prawym przyciskiem myszy i wybierz Właściwości

Krok 2: Ustaw adresy serwerów DNS

 • Kliknij dwukrotnie Protokół internetowy w wersji 4 (IPv4) lub po prostu Protokół internetowyVPN nie będzie działać z Netflix
 • Wybierz Użyj następujących adresów serwera DNSVPN nie będzie działać z Netflix
 • Wpisz następujące adresy serwerów Google DNS: Preferowany serwer DNS 8.8.8.8 i Alternatywny serwer DNS 8.8.4.4
 • Jeśli Google DNS jest zablokowany, spróbuj wykonać następujące czynności: Neustar DNS Advantage (156.154.70.1 i 156.154.71.1) wprowadź i naciśnij OK, a poziom 3 DNS (4.2.2.1 i 4.2.2.2) wprowadź i naciśnij OK.

— Przeczytaj także: Poprawka: program antywirusowy blokuje Internet lub sieć Wi-Fi

Rozwiązanie 8: Opróżnij DNS / Wyczyść pamięć podręczną

Innym sposobem naprawienia VPN nie działa z problemem Netflix jest opróżnienie DNS i wyczyszczenie pamięci podręcznej przeglądarki internetowej. Wpisy DNS od dostawcy usług internetowych mogą być niepoprawne i prawdopodobnie wykorzystane przez Netflix do zablokowania dostępu VPN do ich usług. Dlatego musisz opróżnić DNS i wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki.

Oto jak to zrobić:

Krok 1: Opróżnij DNS

 • Przejdź do Start> Wszystkie aplikacje> Akcesoria
 • Kliknij prawym przyciskiem myszy „Start” i wybierz Wiersz polecenia (administrator)VPN nie będzie działać z Netflix
 • Wpisz ipconfig / flushdns i naciśnij klawisz Enter. Powinieneś otrzymać potwierdzenie: Konfiguracja IP systemu Windows Pomyślnie opróżniłem pamięć podręczną Resolver DNS

Krok 2: Wyczyść pamięć podręczną przeglądarki internetowej

 • Uruchom przeglądarkę internetową, np. Mozilla Firefox
 • Naciśnij Ctrl + Shift + Delete, aby uzyskać dostęp do okna dialogowego „Wyczyść najnowszą historię”.
 • W menu rozwijanym „Zakres czasu do wyczyszczenia” wybierz „Wszystko”.
 • Pamiętaj, aby zaznaczyć pole „Pamięć podręczna”. Kliknij Wyczyść teraz.

Uwaga: Ctrl + Shift + Delete można również użyć do wyczyszczenia pamięci podręcznej w innych przeglądarkach internetowych, takich jak Google Chrome, Internet Explorer, Opera, Microsoft Edge itp.

 • Przeczytaj także: Twój dostawca usług internetowych może sprzedać Twoją historię przeglądania: Oto jak chronić swoją prywatność

Rozwiązanie 9: Ręcznie skonfiguruj ustawienia proxy

Serwer proxy to serwer (system komputerowy lub aplikacja), który działa jako pośrednik dla żądań internetowych. Serwer proxy zwalnia dla ciebie swój statyczny / dynamiczny adres IP, abyś mógł uzyskać dostęp do innych stron internetowych przy użyciu ich lokalizacji.

Ponadto możesz zmienić adres IP w przeglądarce, czy to Firefox, Chrome, Opera czy Internet Explorer, korzystając z następujących metod:

 • Firefox: Narzędzia> Opcje> Zaawansowane> Ustawienia> Ręczna konfiguracja serwera proxy.
 • Chrom: Ustawienia> Sieć> Zmień ustawienia proxy> Ustawienia LAN> Użyj serwera proxy> Zaawansowane> HTTP.
 • Opera: Narzędzia> Preferencje> Zaawansowane> Sieć
 • Internet Explorer: Narzędzia> Opcje internetowe> Połączenia> Ustawienia sieci LAN> Użyj serwera proxy> Zaawansowane> HTTP.

Po wprowadzeniu adresu IP i portu odpowiednio uzyskanego z usługi VPN, sprawdź swój adres IP za pomocą narzędzia do sprawdzania adresów IP jako IPLocation i WhatIsMyIPAddress, aby potwierdzić, że twój adres I.P naprawdę został zmieniony.

Podsumowując, jeśli którekolwiek z wyżej wymienionych rozwiązań nie rozwiązało problemu, może być konieczna zmiana usługi VPN. Zgłoszono, że niektóre usługi VPN zostały zablokowane przez Netflix.

Możesz przeczytać ten post „Darmowe sieci VPN współpracujące z Netflix [Przewodnik po 2018 roku]” dotyczące alternatywnych usług VPN.

Daj nam znać, jeśli którekolwiek z tych rozwiązań pomogło naprawić VPN nie działa z błędem Netflix.

Link do głównej publikacji