5 szybkich poprawek dla problemów z Windows 10

: Jak poradzić sobie z problemem systemu Windows 10System Windows 10 został uruchomiony z wieloma problemami i błędami, które przeszkadzają użytkownikom podczas korzystania z komputera / laptopa z systemem Windows 10. W tym artykule omówiono główne problemy systemu Windows 10 wraz z ich odpowiednim rozwiązaniem.     

  1. Nie można aktywować systemu Windows 10 po instalacji.

Aktywacja 02-Windows-10 1Zasadniczo po instalacji systemu Windows 10 nie trzeba go aktywować, ponieważ jest on aktualizowany automatycznie po zakończeniu procesu instalacji. Ale czasami proces aktywacji kończy się niepowodzeniem i nie można go aktywować. Bez aktywacji systemu Windows możesz normalnie korzystać z systemu Windows 10, ale nie będziesz mógł personalizować, np. Modyfikując motyw pulpitu, kolory i więcej.

Aby rozwiązać ten problem, musisz poczekać dzień lub dwa, a następnie, jeśli okno jest nadal wyłączone skontaktuj się z Microsoft o pomoc.

Przewodnik po aktywacji systemu Windows 10 >>

 

  1. Sprzęt nie działa

Przed procesem instalacji musisz zostać powiadomiony o potencjalnie nieodpowiednim sprzęcie, ale jeśli coś pójdzie nie tak, nadal możesz to naprawić. Zaktualizuj sterownik systemu Windows 10, to zadziała i może rozwiązać ten problem.

  1. Nie można wysłać / odebrać wiadomości e-mail za pośrednictwem programu Outlook lub foldery skrzynki odbiorczej znikają z aplikacji Poczta

04-Windows-10-Mail-foldery-nowe2W aplikacji Poczta systemu Windows 10 otrzymasz różne foldery skrzynki odbiorczej dla każdego skonfigurowanego konta pocztowego, ale nie wyświetla żadnych podfolderów w nich obecnych, a nawet nie możesz tworzyć żadnych podfolderów. Nie ma znaczenia, które podfoldery są dostępne na koncie poczty internetowej, czy nie, jeśli chcesz uzyskać dostęp do podfolderów skrzynki odbiorczej, musisz otworzyć konto e-mail za pomocą przeglądarki internetowej. Inżynierowie Microsoft mogą naprawić ten problem w przyszłej aktualizacji.

  1. Nie można dezaktywować Windows Update

06-Windows-10-System-Protection3Nie można dezaktywować aktualizacji systemu Windows, ponieważ w systemie Windows 10 Microsoft zmienił sposób dostarczania dowolnej aktualizacji. Wszystkie niezbędne aktualizacje są pobierane automatycznie, bez względu na to, czy ich chcesz, czy nie. Można ustawić tylko czas ponownego uruchomienia systemu Windows, który może być konieczny po zakończeniu procesu aktualizacji.

Ale niestety nie rozwiązuje to problemu z aktualizacjami systemu Windows, które zawierają błędy, ale jest na to rozwiązanie. Po prostu włącz Ochrona systemu a system Windows 10 utworzy punkt przywracania przed rozpoczęciem każdej aktualizacji.

  1. Zakładki Internet Explorera usunięte po aktualizacji Windows 10

W systemie Windows 10 otrzymasz najnowszą przeglądarkę internetową znaną jako Edge. Musisz więc zaimportować swoje zakładki Internet Explorera do Edge. Aby to zrobić, po prostu wybierz Importuj ulubione z Ulubione zakładkę z menu Hub.

Link do głównej publikacji