5 najlepszych programów USB do blokowania komputera

Dane są jednym z najważniejszych zasobów w organizacji i nie można nie docenić znaczenia ich bezpieczeństwa. Aby zwiększyć bezpieczeństwo danych, ważne jest, aby zablokować komputer, nawet jeśli wyjdziesz na kilka minut. Dlaczego? Bezobsługowy komputer z odblokowanym pulpitem jest zaproszeniem do niechcianej uwagi. Nawet jeśli jesteś w domu, pozostawienie komputera odblokowanego i działającego może narazić twoje dane osobowe na wścibskie oczy, a nawet ujawnić poufne informacje, które mogą trafić w ręce konkurentów.

Istnieje kilka sposobów na zwiększenie bezpieczeństwa osobistego na pulpicie. Możesz zablokować go silnym hasłem, długim kodem PIN, a nawet wypróbować Windows Hello. Co jeśli powiem ci, że istnieje sposób na zwiększenie bezpieczeństwa, sprawiając, że dysk USB działa jak klawisz kontrolny do komputera? To nie jest teoria fotelowa; jest to sprawdzona technika, która działa skutecznie i jest również bardzo łatwa w użyciu. Wystarczy wyjąć dysk USB i wysięgnik, aby komputer był zablokowany — a gdy go ponownie włączysz, komputer odblokuje się. Jednak nie zawsze słońce i róże.

Klucze blokady USB: dobre i złe

Nawet jeśli tworzysz silne hasła, poleganie na samym haśle jest dużym błędem bezpieczeństwa. Dla nieświadomych hasła logowania do systemu Windows są podatne na ataki i mogą zostać złamane za pomocą metody Brute Force. Metoda Brute Force jest jedną z najpopularniejszych metod hakowania i wykorzystuje „permutacje” do wyciągnięcia wszystkich możliwych kombinacji.

W przypadku użycia z potężną kartą graficzną, taką jak najnowsza GeForce GTX 1080, która jest dostarczana z procesorami 2560, prawdopodobnie złamanie hasła za pomocą metody Brute Force potrwa kilka dni lub tygodni. Dlatego najlepsze hasło jest oparte zarówno na sprzęcie, jak i oprogramowaniu. Przekształcenie dysku flash USB w klucz zabezpieczający sprawia, że ​​pulpit jest nieprzenikniony.

Kolejną zaletą korzystania z dysku flash USB do odblokowania komputera jest to, że odciążasz się od zapamiętywania haseł. Ale to nie wszystko dobrze. Po pierwsze, bolą cię głowy, jeśli zgubisz lub uszkodzisz klucz blokady USB. W przypadku zgubienia klucza możesz nie mieć dostępu do własnego komputera. Zawsze wykonuj kopię zapasową klucza bezpieczeństwa USB, aby nie stracić ważnych danych w przypadku zgubienia klucza. W tym artykule przeprowadzimy Cię przez różne programy, których możesz użyć do ochrony hasłem, blokowania i odblokowywania komputera z systemem Windows za pomocą pendriva USB. Rzućmy na nie okiem.

 1. Drapieżnik

Klucz blokady Predator USB

Predator to jedno z najpopularniejszych programów, które zamienia USB w urządzenie kontrolujące bezpieczeństwo. Jest to darmowy program dla systemu Windows, który zamienia dysk USB w klucz, który blokuje komputer po odłączeniu. Aby odblokować komputer, musisz ponownie podłączyć dysk USB. Każdy, kto spróbuje uzyskać dostęp do komputera bez napędu USB, otrzyma epicki komunikat „Odmowa dostępu”. Aby rozpocząć, postępuj zgodnie z instrukcjami poniżej.

 • Pobierz i zainstaluj Predator 
 • Uruchom program
 • Po wyświetleniu monitu podłącz dysk flash USB. Pojawi się okno dialogowe z prośbą o utworzenie hasła.
 • Zanotuj kluczowe ustawienia w oknie preferencji. Jest to bardzo ważne, ponieważ zawiera wskazówki, jak odblokować komputer w przypadku utraty napędu USB.
 • Kliknij przycisk „Zarejestruj się”

Predator to jedno z najpotężniejszych narzędzi bezpieczeństwa, które można dostosować do potrzeb użytkownika i wbudowanego harmonogramu. Wbudowany program planujący może ograniczyć dostęp do komputera w określonych porach dnia. W przypadku utraty klucza blokady USB można wprowadzić hasło dla użytkownika. Są to bardzo zaawansowane funkcje, których nie znajdziesz u konkurencji.

 1. Klucz logowania Rohos

Klucz logowania Rohos to wieloplatformowy program kontroli dostępu i bezpieczne narzędzie uwierzytelniające, które wykorzystuje napęd USB do blokowania i odblokowywania komputera. Dostępna jest wersja bezpłatna i płatna. Darmowa wersja ma wiele do zaoferowania, choć musisz zapłacić 32 USD, aby uzyskać dostęp do funkcji premium. Podobnie jak Predator, Rohos działa poprzez przechowywanie danych logowania i automatycznie wprowadza dane uwierzytelniające po podłączeniu napędu USB.

Klucz blokady Rohos Logon USB

Rohos jest zgodny z cenionymi zasadami NIST dotyczącymi bezpieczeństwa danych. System bezpieczeństwa USB nie pozwala na tworzenie duplikatów kluczy, a wszystkie dane na kluczu są zabezpieczone 256-bitowym szyfrowaniem AES. To sprawia, że ​​Rohos jest bezpieczniejszy, ponieważ nie pozwala nikomu na klonowanie ani kopiowanie kopii klucza. Jest również bardzo wygodny, ponieważ ma system awaryjnego logowania, który zapewnia dostęp w przypadku utraty lub uszkodzenia USB. Wykonaj poniższe czynności, aby skonfigurować i użyć klucza logowania Rohos.

 • Pobierz i zainstaluj klucz logowania Rohos 
 • Uruchom i uruchom klucz
 • Po wyświetleniu monitu włóż dysk USB
 • Wpisz swoje hasło do systemu Windows
 • Kliknij przycisk konfiguracji klucza USB
 • Gotowy

Gdy uruchomisz Rohos, zdasz sobie sprawę, że jest to prostsze i prostsze niż Predator.

 1. USB Raptor

USB Raptor umożliwia przekształcenie dowolnego napędu USB w klucz bezpieczeństwa, którego można użyć do zablokowania i odblokowania komputera. Narzędzie automatycznie blokuje komputer, gdy określony dysk USB zostanie odłączony od komputera i odblokowuje się, gdy USB zostanie ponownie podłączony. USB Raptor działa poprzez ciągłe sprawdzanie plików USB pod kątem obecności określonego tokena odblokowującego z zaszyfrowaną zawartością. Jeśli ten konkretny plik zostanie znaleziony, komputer zostanie odblokowany, w przeciwnym razie pozostanie zablokowany.

USB Raptor

Interfejs programu daje jasne i proste opcje konfiguracji. Wystarczy utworzyć hasło do wybranego napędu USB, a oprogramowanie utworzy plik blokady wymagany do zablokowania i odblokowania komputera.

Aby uniknąć potencjalnych problemów w przypadku utraty napędu USB, możesz włączyć dwa dodatkowe sposoby odblokowania systemu: poprzez wiadomość sieciową lub hasło. Możesz nawet ustawić przedział czasowy, w którym system powinien się blokować po wyjęciu dysku, a system nie blokuje się w tym czasie, co jest również konieczne, aby uniknąć niechcianych blokad.

Pobierz USB Raptor z tego łącza 

 1. Klucz blokady WinLockr USB

WinLockr to kolejny popularny darmowy program, który pozwala zablokować lub odblokować komputer z systemem Windows za pomocą dysku flash USB. Posiada prosty interfejs, który wyświetla główne funkcje aplikacji w jednym oknie.

Pierwszym krokiem w korzystaniu z WinLockr jest utworzenie hasła głównego, które będzie potrzebne w procesie odblokowywania. Gdy komputer jest zablokowany, okno odblokowania jest wyświetlane w dwóch trybach: w trybie pełnoekranowym lub w mini oknie. Program obsługuje automatyczne blokowanie klawiatury. Ponadto posiada unikalną funkcję zapobiegania zamykaniu, która zapobiega restartom lub zamknięciom, gdy komputer jest uruchomiony.

Klucz blokady WinLockr USB

WinLockr wyłącza także klawiaturę i mysz dla dodatkowej ochrony i może być zwolniony tylko przez kombinację klawiszy. Nawet jeśli ktoś odkryje twoje hasło, jego próby się nie powiodą, ponieważ będą potrzebować kombinacji klawiszy, aby odblokować klawiaturę. Dodaje to dodatkową warstwę bezpieczeństwa i chroni przed nieautoryzowanym dostępem do komputera. Aby korzystać z tego oprogramowania, po prostu uruchom je po zakończeniu instalacji i utwórz hasło. Po wyświetleniu monitu podłącz USB i wybierz „Zainstaluj na USB”. To automatycznie konfiguruje urządzenie do działania jako mechanizm blokujący.

Pobierz klucz blokady WinLockr USB z tego łącza

 1. Blokada systemu USB

Blokada systemu USB to darmowe oprogramowanie blokujące otwarte oprogramowanie, które umożliwia odblokowanie komputera po podłączeniu określonego napędu USB i automatycznie blokuje system po odłączeniu napędu. Oprogramowanie może działać na prawie wszystkich urządzeniach USB, w tym czytnikach kart, odtwarzaczach MP3 itp. Jedynym ograniczeniem tego oprogramowania jest to, że może chronić komputer tylko podczas normalnego rozruchu. Nie działa pod bezpiecznym uruchomieniem. Poza tym program jest naprawdę dobry i prosty w użyciu, dodając dodatkową warstwę bezpieczeństwa do twojego komputera.

Pobierz USB System Lock z tego linku 

Klucze blokady USB są bardzo wygodne, ponieważ nie wymagają od czasu do czasu zapamiętywania haseł. Czy używałeś już któregokolwiek z powyższych kluczy, a może znasz inne przydatne oprogramowanie do blokowania USB? Pozwól nam usłyszeć twoje przemyślenia w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji