5 najlepszych programów do skanowania kodów kreskowych w systemie Windows 10

Kiedy chcemy zdekodować szczegóły kodu kreskowego i wyszukać element, często nie możemy znaleźć odpowiedniego narzędzia. Możesz teraz łatwo uniknąć takich sytuacji, zamieniając urządzenie z systemem Windows 10 w skaner kodów kreskowych.

Oto najlepsze narzędzia do skanowania kodów kreskowych systemu Windows 10 do użycia

Czytnik kodów QR i kodów kreskowych

Okna czytnika kodów QR i kodów kreskowych 10
Czytnik kodów QR i kodów kreskowych to chyba najbardziej kompleksowa aplikacja do odczytu kodów kreskowych. Korzystanie z tej aplikacji jest bardzo proste, wystarczy skierować kamerę internetową na kod, a szczegóły pojawią się natychmiast u dołu paska aplikacji. Czytnik kodów QR i kodów kreskowych, jak sugeruje jego nazwa, oferuje także możliwość odczytu kodów znajdujących się na obrazach, a nawet zapisania ich w „Katalogu”, jeśli zajdzie taka potrzeba. Możesz także skanować kody z obrazów zapisanych w urządzeniu.

Oprócz kodów kreskowych narzędzie obsługuje również następujące typy treści: URL, adres URL sklepu Windows, informacje kontaktowe i wizytówki (vCard, meCard, bizCard), wiadomości e-mail, SMS, WiFi i przelew SEPA (kod Giro).

Możesz kupić kod QR i czytnik kodów kreskowych za 2,49 USD w sklepie Windows Store.

Skanowanie

skanuj okna czytnika kodów kreskowych 10

Scan to szybki i przyjazny dla użytkownika czytnik QR i skaner kodów kreskowych. Jest łatwy w użyciu, wystarczy go zainstalować, włączyć aparat w komputerze i jesteś gotowy do pracy. Skanowanie jest bardzo niezawodną aplikacją, przechwytuje nawet rozmyte kody kreskowe i nie przynosi żadnych niechcianych reklam.

Scan rozpoznaje wszystkie popularne typy kodów kreskowych (UPC, EAN i ISBN) i pokazuje ceny, recenzje i wiele innych. Jednak skanowanie kodów kreskowych wymaga kamery o wysokiej rozdzielczości, aby działać niezawodnie, ponieważ starsze urządzenia zwykle nie zapewniają rozdzielczości ani ostrości wymaganej do skanowania kodów kreskowych.

Skanowanie prowadzi również dzienniki historii i zdjęcia wszystkich poprzednich skanów i pozwala dostosować sposób działania w Ustawieniach.

Możesz kupić Skanuj za 1,99 USD w Sklepie Windows.

BcWebCam

Okna skanera kodów kreskowych BcWebCam 10

To bezpłatne narzędzie do skanowania kodów kreskowych natychmiast skanuje kod kreskowy i wyświetla wyniki online. Możesz po prostu zainstalować aplikację i użyć kamery internetowej do skanowania kodów kreskowych, nie ma potrzeby dostosowywania żadnych ustawień. Uruchom bcWebCam, umieść kursor w polu docelowym aplikacji i przytrzymaj kod kreskowy przed kamerą. Kod kreskowy zostanie odczytany automatycznie.

Jedyną wadą BcWebCam jest ograniczona lista obsługiwanych kodów, które obejmują tylko EAN 13 i EAN 8. Można jednak użyć tego narzędzia do odczytu kodów QR używanych w czasopismach i na stronach internetowych.

Możesz pobrać BcWebCam za darmo z oficjalnej strony narzędzia.

Darmowy skaner kodów kreskowych Oprogramowanie czytnika

Darmowe oprogramowanie czytnika skanerów kodów kreskowych

Oprogramowanie skanera kodów kreskowych to bezpłatne oprogramowanie do odczytu kodów kreskowych, które obsługuje odczyt i skanowanie ponad 10 rodzajów liniowych kodów kreskowych oraz kodów QR, Data Matrix i PDF417. Obsługuje następujące formaty plików: GIF, JPEG, PNG i TIFF.

Rozpoznawanie kodów kreskowych z obrazów jest proste: wystarczy kliknąć BarcodeLabelsScanner.exe, aby uruchomić aplikację, wybrać typ kodu kreskowego na skanowanym obrazie, a następnie kliknąć przycisk „Załaduj obraz Barocd”, aby otworzyć obraz do czytania. Oprogramowanie zeskanuje obraz i wyświetli wartość kodu kreskowego w dolnym polu tekstowym.

Oprogramowanie skanera kodów kreskowych i czytnika można pobrać bezpłatnie z OnBarCode.

Skaner kodów kreskowych Scandit

skandit skaner kodów kreskowych Windows 10

Najnowsza wersja tego narzędzia, Scandit SDK 4.10 oferuje obsługę aplikacji UWP, co oznacza, że ​​można go używać zarówno na komputerze z systemem Windows 10, jak i na urządzeniach mobilnych. Dzięki Scandit możesz teraz zmienić urządzenie z Windows 10 w narzędzie do skanowania kodów kreskowych i przechwytywania danych klasy korporacyjnej.

To narzędzie jest bardzo niezawodne i może dekodować kody kreskowe nawet w warunkach słabego oświetlenia. Przekrzywione kąty, rozmycie, uszkodzenie i małe kody kreskowe są dekodowalne nawet w aparatach o niskiej rozdzielczości. Scandit może także obsługiwać kody kreskowe w ruchu i wiele kodów kreskowych jednocześnie.

Narzędzie wykorzystuje szeroką bazę danych oprogramowania, dzięki czemu obsługuje wiele rodzajów kodów kreskowych, w tym: UPC-A / UPC-E, EAN-8 / EAN-13, EAN-2 / EAN-5, Interleaved-Two-of- Pięć, Code 39, MSI Plessey, GS1 Databar i więcej.

Oczywiście, cena Scandit odzwierciedla jego wartość i niezawodność. Możesz kupić narzędzie za 199,00 USD za abonament miesięczny lub 1 999 USD rocznie i możesz zainstalować je na maksymalnie 100 urządzeniach.

Jak widać, aplikacje do odczytu kodów kreskowych wymienione w tym artykule mogą być używane do różnych celów. Możesz zainstalować bezpłatne narzędzie do odczytu kodów kreskowych, jeśli planujesz używać oprogramowania tylko od czasu do czasu. Jeśli szukasz profesjonalnego oprogramowania do odczytu kodów kreskowych, powinieneś kupić czytnik kodów kreskowych Scandit.

Link do głównej publikacji